• BIST 9722.09
  • Altın 2428.571
  • Dolar 32.5199
  • Euro 34.8
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 21 °C
  • Antalya 18 °C

TÜRSAB’ta seçim yarışı erken başladı

Musa Alioğlu

Türkiye’nin en büyük meslek kuruluşlarından biri olan ve 12 bine yakın turizm seyahat acentesinin üye olduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Kasın 2022’de yapılması planlanan genel kurulu için halen Yönetim Kurulu Başkanı olan Firuz B. Bağlıkaya’nın karşısına ilk aday çıktı.

tursab-024.jpgFiruz Bağlıkaya’nın ekibinde yer alan Ali Bilir ile birlikte daha önce karşısına aday olarak çıkan ve seçimi kazanamayan Davut Günaydın ile iş birliği yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanı sıra geniş bir desteğe sahip olan Aydın Yaylacıklılar, “Şayet aday olursam” başlığıyla yapacaklarını sosyal medyadan kamuoyuna duyuruyor. Yaylacıklılar gelen taleplere göre aday olup olmamaya karar vereceğim diyor.

Bunu yanı sıra sürpriz iki adayın daha çıkabileceği, böylece aday sayısının da beşe yükselebileceği belirtiliyor.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını ilk açıklayan adonis.com adlı dijital acentenin kurucusu Tamer Çicek öğrencilik yıllarında rehberlik yaparak turizm sektörüne adım atmış. Antakya’da 1981 yılında dünyaya gelen Çiçek, çok iyi seviyede İngilizce, Fransızca ve Arapça biliyor. Çiçek’in Dubai, Tunus, Fas ve Berlin’de ofisleri bulunuyor. Çiçek, Türkiye’ye seferler düzenleyen Air Arabia ve Flybaghdad havayollarının da Türkiye Genel Satış Acentası (GSA) konumunda.

Yeni Nesil TÜRSAB Hareketi lideri olarak TÜRSAB Başkanlığına aday olan Tamer Çiçek’in amacı atıl durumdaki Kuşadası Kongre Merkezi’ni (KOMER) küllerinden yeniden yaratmak.

KOMER’in 10 yıl önce 35 milyon dolara kurulduğunu bugünkü değerinin ise 100-120 milyon dolara ulaştığını belirten Çiçek, “Biz burayı Turizm Merkezi haline getireceğiz. İçindeki Kongre Merkezi kalacak. Ayrıca öğrencilerine yüzde 100 iş garantili TÜRSAB Üniversitesi’ni kuracağız. Diplomalı işsiz tabiri TÜRSAB Üniversitesi’nden mezun olan hiçbir öğrenci için kullanılmayacak” dedi.

Bu yazı toplam 7741 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.