• BIST 10739.94
  • Altın 2490.416
  • Dolar 32.8334
  • Euro 35.3411
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 34 °C
  • Antalya 30 °C

THY'ye Denizli'nin tepkisi

THY'ye Denizli'nin tepkisi
Türk Hava Yolları (THY'nın uçak ihtiyacını gerekçe göstererek Denizli uçuşlarının iptaline Denizlili oda ve borsa başkanları sert tepki gösterdi.

DENİZLİ -Türk Hava Yolları (THY'nın Denizli uçuşlarının iptaline Denizlili oda ve borsa başkanları sert tepki gösterdi. THY uçak ihtiyacını gerekçe göstererek önce pazar sabah uçuşlarını ardından da bayram sabahı uçuşlarını iptal etmesi Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili ve Denizli Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB) Başkanı Raşit Güntaş tarafından ortak yazılı bir açıklamayla şiddetle kınandı. Oda ve borsa başkanlarının bu sert tepkisine Denizli Baro Başkanı Adil Demir'de destek verdi.

"THY bunu hep yapıyor. Ne zaman bir ihtiyaç doğsa akla ilk Denizli geliyor." diyen oda başkanları açıklamalarında "Bizler THY'nin Denizli'ye düzenli olarak uçması ve uçaklarımızın doluluk oranının yüksek seyretmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Bu konuda ne kadar başarılı olduğumuz gün gibi ortada. Uçaklarımız hep dolu gidip geliyor. Bu denli yüksek doluluk oranının yakalanmasında Denizli-İstanbul arasında uçak seferlerinin günde iki kez düzenli olarak yapılmasının payı büyük." ifadelerini kullandılar.

 

Sabah uçuşlarının iptal edilmesiyle THY'nin Denizli'yi düzenli uçulan bir kent olamktan çıkardığını ileri süren başkanlar şunları kaydettiler: "THY yönetimi bu tutumuyla ne yapmak istiyor? Denizli'den uçmaya alışmış işadamlarımızı, sanayicimizi ve halkımızı başka şehirlerden uçmaya mı yönlendirmek istiyor? Zaten sis nedeniyle pek çok seferimizi gerçekleştirmeyip çevre illerden uçmak zorunda kalıyoruz."

 

Başkanlar, "THY yönetimi iptal edilen seferlerimizi bir an önce yerine koymalı. Çardak Hava Alanı'nın düzenli uçuş yapılan bir havaalanı olduğu imajına zarar vermemeli." Uyarısında bulundu.

 

THY daha önce Ramazan ayını gerekçe göstererek bazı tarifeli uçuşlarını iptal etmişti. Bu iptaller Denizli'de büyük tepki ile karşılanmış bunun üzerine harekete geçen Denizlili milletvekilleri uçak iptallerinin sona erdirilmesini sağlamıştı.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.