• BIST 10643.58
  • Altın 2504.005
  • Dolar 32.1989
  • Euro 34.8984
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 24 °C
  • Antalya 25 °C

THY'na 11 yeni hat daha

THY'na 11 yeni hat daha
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, yurtdışı uçuş ağını genişletmek üzere 11 yeni hattın açılmasına karar verdi.

ANKARA -Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, yurtdışı uçuş ağını genişletmek üzere 11 yeni hattın açılmasına karar verdi.

Uzun menzilde Toronto (Kanada), Washington (ABD) ve Sao Paulo (Brezilya) noktalarına, orta menzilde ise İstanbul'dan Halep (Suriye), Birmingham (İngiltere), Lahor (Pakistan), Atrau (Kazakistan), Oran (Cezayir), Lvov (Ukrayna), Ufa (Rusya) ve İskenderiye (Mısır)'ye direkt seferlerin başlatılması kararlaştırıldı.

Her bir hattın açılış tarihi, filoya dahil edilecek uzun menzil ve orta menzil uçakların filoya giriş takvimine ve ilgili ülkelerle yapılacak sivil havacılık anlaşmalarına bağlı olarak belirlenecek.

Son 5 yılda elde ettiği başarılarla dünya havacılığında önemli oyunculardan biri haline gelen Türk Hava Yolları, 2006 yılında açtığı 24 yeni hatla da dikkat çekmişti. 2007'de açılışı gerçekleştirilen 4 dış hat noktasıyla birlikte uçuş ağını genişleten THY, yeni pazarlara açılmış ve büyümesine ciddi oranda katkı sağlamıştı.

Türk Hava Yolları, yolcu memnuniyetini en üst noktaya çıkarmak ve yolcularının mümkün olduğunca aktarmasız seyahatlerini sağlamak üzere uçuş ağını her geçen yıl daha da genişletiyor. Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, yeni açılacak hatlarla birlikte 107 olan dış hat uçuş noktası sayısını 118'e çıkaracak.

 

TÜRK HAVA YOLLARI'NDA SEFER SAYILARI ARTIYOR

Türk Hava Yolları 2008 yılında açmayı planladığı yeni noktaların yanı sıra, halihazırda sefer icra edilen ve yolculardan yoğun rağbet gören bazı iç ve dış hat noktalarının sefer sayılarını arttırdı.

Sefer sayısı artan hatlar ise şöyle;

Haftada 5 gün sefer yapılan Almaata (Kazakistan)'ya 19 Ocak 2008 tarihi itibariyle her gün, Haftada 5 gün sefer yapılan Aşkabat (Türkmenistan)'a 28 Ocak 2008 tarihi itibariyle her gün, Haftada 5 sefer yapılan Şam (Suriye)'a 04 Şubat 2008 itibariyle her gün, Haftada 3 sefer yapılan Hatay'a 28 Ocak 2008 tarihi itibariyle her gün, Haftada 2 sefer yapılan Ankara-Muş hattına 22 Ocak 2008'den itibaren haftada 3 gün sefer planlanmıştır.

 

İSTANBUL-BATUM SEFERLERİ İÇ HAT UÇUŞ FIRSATI SUNUYOR

Her gün karşılıklı olarak gerçekleştirilen İstanbul-Batum-Hopa-Batum-İstanbul (Batum-Hopa-Batum otobüsle) seferleri Türkiye'nin Kuzeydoğu bölgesinden (Artvin-Hopa-Rize vb.) seyahat etmek isteyen yolculara alternatif uçuş olanağı sağlıyor.

17 Aralık 2007 tarihinde başlayan uygulamada işlemler dış hat terminalinden gerçekleştiriliyor. Türkiye'deki herhangi bir havalimanından gelerek Hopa'ya gidecek ve Hopa'dan gelerek Türkiye'deki herhangi bir havalimanına gidecek Türk vatandaşları bu seyahatlerini TC Kimlikleriyle yapabiliyorlar.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.