• BIST 7948.6
  • Altın 1888.245
  • Dolar 28.8243
  • Euro 31.4404
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

THY, ikinci markadan vazgeçmiyor

THY, ikinci markadan vazgeçmiyor
THY Yönetim kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, özel havayollarının tepki gösterdiği ikinci marka konusundaki kararlılıklarını bir kez daha vurguladı.

İSTANBUL-THY Yönetim kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, özel havayollarının tepki gösterdiği ikinci marka konusundaki kararlılıklarını bir kez daha vurguladı. Karlıtekin, "İkinci markadan asla vazgeçmeyiz. İlginçtir, hangi ismi istesek başkası tescil ettirmiş oluyor. Adı, 'Candan Express' de olsa, başlayacağız" dedi. Karlıtekin, ikinci markanın yazla birlikte hayata geçeceğini ifade etti.  

 

Uyguladığı fiyat politikasıyla Türkiye'de tarifeli uçan özel havayolu şirketleriyle yoğun rekabete giren THY, Ankara merkezli bölgesel uçuşlar için düşünülen ikinci markasını önümüzdeki yaz sezonundan itibaren başlatmaya kararlı.

 

Sun Express için düzenlenen toplantının ardından THY ve Sun Express Başkanı Candan Karlıtekin, ikinci markayı başlatmak konusunda kendileri açısından hiçbir belirsizlik bulunmadığını, bu konuda yönetim kurulunda karar alarak ciddi bir adım attıklarını söyledi.

 

6 UÇAKLA BAŞLAR...

 

Sektörde faaliyet gösteren şirketlerin birbiriyle çekişmesinin normal olduğunu kaydeden Karlıtekin, yaz sezonundan itibaren filolarındaki uçaklardan Boeing 737-400 modellerini ikinci marka için ayıracaklarını ifade etti.

 

İlk etapta 6 adet 737-400'le ikinci markalarının uçuşlara başlayacağını ifade eden Karlıtekin, sonraki aşamada 3 uçağı daha bu projeye ekleyeceklerini ifade etti. İkinci markanın adını belirlemek konusunda da çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Candan Karlıtekin, "Hangi markaya elimizi atsak tescil edilmiş oluyor. Turkish Express'i bir ara düşündük, ancak başkası tescil ettirmişti" diye konuştu.

 

Karlıtekin, ikinci markadan vazgeçmeyeceklerini de belirterek espri yaparak "Tesciller nedeniyle ismi henüz belirlemedik. 'Candan Express' diye de olsa bu projeye başlayacağız" diye konuştu. Candan Karlıtekin, projenin Ankara üzerinden tüm bölgesel noktaları sarmasını planladıklarını da ifade etti. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, geçtiğimiz günlerde bir toplantıda THY'nin ikinci marka konusundaki çalışmalarını 'Rekabet' açısından eleştirmişti.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.