• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C
  • Antalya 26 °C

Satış öncesi otoyollara bakım

Satış öncesi otoyollara bakım
İstanbul'daki otoyolların gişelerindeki ücret toplama sistemleri özelleştirme öncesi yenilenerek daha etkin ve sağlıklı hizmete hazır hale getirilecek.

İSTANBUL-Paralı otoyollarda özelleştirme altyapı hazırlıkları başladı. 2008 yılı içerisinde özelleştirilmesi planlanan otoyollarda geçiş hizmeti veren bazı kesimlerdeki ücret toplama üniteleri ile bakım ve onarıma ihtiyaç duyulan işletme binaları yeniden onarılıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ihale programına göre İstanbul'daki bazı otoyol kesimlerinde hizmet veren gişelerdeki ücret toplama sistemleri özelleştirme öncesi yenilenerek daha etkin ve sağlıklı hizmete hazır hale getirilecek.

Buna göre İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü'nün açtığı ihale programı kapsamında Çamlıca-Hendek kesimi ücret toplama istasyonları, elektronik ücret toplama sistemleri servis, bakım ve onarım hizmetleri ihale yolu ile gerçekleştirilecek.

Ayrıca İstanbul 17. Bölge kapsamında bulunan Korutepe ve Gültepe tünelleri denetim sistemlerinin işletilmesi de hizmet alımı yöntemi ile ihale edilecek.

Yine aynı 17. Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluğunda olan Çamlıca-Hendek kesimi ücret toplama istasyonları, elektronik ücret toplama sitemleri servis, bakım ve onarım hizmetleri de açık eksiltme yöntemi ile ihale edilecek. Bazı otoyol kesimlerinde ise manyetik şeritler yeniden gözden geçirilerek daha kullanışlı hale getirilecek.

İstanbul "boğaz" köprüleri ile otoyollarla bağlantısı bulunan çevre yollarında hizmet veren bazı işletme binalarının bakım-işletme tesisleri ile idari binalarının kalorifer ve sıhhi tesisat sistemleri de bakım ve onarımdan geçirilecek.

Ücret toplama sistemleri ile işletmelerin bakım ve onarımları için açılan ihale programının 2008 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.