• BIST 8108.32
  • Altın 1874.583
  • Dolar 28.9269
  • Euro 31.6966
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 4 °C
  • Antalya 14 °C

Sardunya'da hijyen önceliği

Sardunya'da  hijyen önceliği
Yurtiçi ve yurtdışında hizmet veren Sardunya A.Ş., lezzetli ürünlerinin sırrını tüm çalışanlarına verdiği eğitimlerle kalıcı hale getirip devam ettiriyor

İSTANBUL- Hijyeni günlük hayata yaymak bazı kurumların vazgeçilmezi haline gelirken Sardunya Catering,” İş için verilen eğitimler, sadece iş ortamında değil, çalışanların kendi özel hayatlarında da uygulamaları ve çevrelerine de hijyen kültürünü yaymaları isteniyor” diyerek hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.

 

‘İstanbul’dan Erzincan’a, İzmir’den Kıbrıs’a, hatta Fas, Katar, Lübnan’a kadar birçok yerde hizmet veren Sardunya A.Ş., lezzetli ürünlerinin sırrını tüm çalışanlarına verdiği eğitimlerle kalıcı hale getirip devam ettiriyor.

 



Hizmet verdiği kurumlarda müşteri memnuniyetini üst seviyelerde korumak istediklerini belirten Sardunya Kurumsal İletişim ve Kalite Yönetim Direktörü Ferhunde Atalar, aşçısından gıda mühendisine, hizmet elemanından  ofis çalışanına kadar birlikte ortak yürüttükleri ‘Önce Hijyen, Daha Fazla Lezzet’ eğitimlerinde ortam ve ürünlerde göstermelik hijyen yerine, gerçek hijyen şartlarıyla oluşturulan uygulamaların çalışanların elinde olduğunu anlatıyor.

 

Tüm personelin katılma, kendini kanıtlama ve bunu devam ettirmesi üzerine  kurulu eğitimler de, ‘hijyen’,’lezzetli eller’,’müşteri memnuniyeti’ ve ‘gıda güvenliği’ gibi konular işleniyor. Ağırlıklı olarak toplam kalite yönetimi adı altında olmasına karşın ‘gıda güvenliğinde insiyatif olmaz’ konuları da yine eğitimin tamamlayıcı unsuru olarak çalışanların eğitimlerinde işleniyor. Tüm aşçı, gıda mühendisi, gıda teknikeri ve servis elemanlarının eğitimleri sonrası, çalışanların öğretilen konularla ilgili kendilerini kanıtlamaları da isteniyor. Tüm personel tek tek denetleniyor ve sıkı bir eğitimden sonra sınavdan başarıyla geçebilenler görevine devam edebiliyor. Sardunya; sadece şirketin hijyen ve gıda güvenliği etiğinin kendi kurumsal kültürüne uygun bir davranış olarak kalmasını değil, çalışanlarının özel hayatlarında da devam etmelerini bekliyor. Yıllardır gıda ve hazır yemek sektöründe hizmet veren Sardunya, tüm yatırımlarını da bu yönde yaparak, personel eğitimi ve eğitimin kaliteye katkısını göz ardı edenlere gıdanın insan hayatıyla eşdeğer olduğunun anlatılması gerektiğinin de altını çiziyor.

Sardunya A.Ş. hakkında

 

İnsana ve insan sağlığına duyduğu saygı ile, lezzetli, kaliteli ve hijyenik yemeklere imza atan Sardunya’nın temelleri 1976’da atıldı.

 

Türkiye’de 20 şehirde, KKTC ve yurtdışında toplam 400 işyeri ve kurumda

4 bini aşan tecrübeli personeli ile Sardunya, ciro büyüklüğü açısından Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer almaktadır.

 

Sardunya’nın bünyesinde, Sözleşmeli Yemek, Ziyafet Organizasyonları, Kafeterya İşletmeciliği, Restaurant İşletmeciliği, Fuar İkram Organizasyonları, Entegre Et Tesisleri, Gıda ve Sarf Malzemeleri, Lojistik Hizmetleri veren 7 şirket bulunmaktadır.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.