• BIST 8026.27
  • Altın 1925.043
  • Dolar 28.8749
  • Euro 31.4207
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 6 °C
  • Antalya 15 °C

Sabancı: Onur Air ile anlaşamadık

Sabancı: Onur Air ile anlaşamadık
Pegasus Havayolları Başkanı Ali Sabancı, geçtiğimiz günlerde Onur Air ile birleşme konusunda "Onur Air işinin uykuya daldığını" söyledi.

İSTANBUL- Pegasus Havayolları Başkanı Ali Sabancı, geçtiğimiz günlerde Onur Air ile birleşme konusunda anlaşmaya vardıklarını söylemişti. Sabancı aylar sonra yaptığı açıklamada ise "Onur Air işinin uykuya daldığını" söyledi. 

Sabancı şirket satın almaya çalıştıkları bir dönemde Onur Air ile görüştüklerini, ancak aradan geçen zamanda anlaşamadıklarını söyledi

Ali Sabancı daha önce bir ara SunExpress’i de satın alacaklarını söylemiş, ancak bunun doğru olmadığı açıklanmıştı.

Pegasus’un büyüme statejisi izlediğini belirten Ali Sabancı, Onur Air olmasa da başka şirketler ile ortaklık kurmak ya da satın almak istediklerini belirtiyor.

 

Onur Air işi uykuya daldı

Sabancı Onur Air’in satın alınma işinin yattığını şu sözlerle ifade ediyor:

"Şirket satın almaya çalışıyoruz. Bir dönem Onur Air ile görüştük. Şu anda o iş iyi ihtimalle uykuya daldı, anlaşamadık. Bizim hızlı büyümemiz lazım. Baktığımız spesifik ülke var, şu anda görüşüyoruz. Burada çağ atlayacak büyüme potansiyeli olan havayolu çok az. Havacılığın fabrikası da uçak olduğuna göre, Türkiye yerine yurtdışında kimyamıza uygun bir şirketi de satın alabiliriz. Ben yurtdışında şirket alma konusunda cesurum."

 

Herkes kendi kimliği ile

Ali Sabancı, Onur Air’i satın alma konusunda anlaşmaya vardıklarını, işin imza aşamasına kaldığını söylediği günlerde işbirliği sırasında her iki şirketin de çalışmalarını kendi kimliği ile sürdüreceğini söylemişti.

 

Konuyla ilgili olarak Onur Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana ise herhangi bir açıklama yapmadı. Ortaklık görüşmelerinin yürütüldüğü dönemde ise ''Rekabet edebilmek için bir strateji oluşturmak ve kuvvet ile tecrübeleri birleştirmek gerekiyor” demişti.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.