• BIST 105.360
  • Altın 377,089
  • Dolar 6,8131
  • Euro 7,5580
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 10 °C

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk’a twitter’dan kumpas kurdular

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk’a twitter’dan kumpas kurdular
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, kendisi adına internette açtıkları sahte hesaplarla Cumhurbaşkanı’na hakaret edenler için savcılığa başvurdu.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL -Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği- OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, kendisi adına internette açtıkları sahte hesaplarla Cumhurbaşkanı’na hakaret edenler için savcılığa başvurdu. Hüseyin Kırk, “Bu işi yapanların OTSAD yönetiminden çıkardığımız Hasan Bayram, Ahmet Kırk, Ömer Kaya, Mesut Kırk olduğunu tespit ettik ve savcılığa şikayette bulunduk” dedi.
dilekce-001.jpg
hk-dilekce--005.jpg
otsad-baskani-huseyin-kirk,.jpg

Hüseyin Kırk, kendisi hakkında twitter ve facebook üzerinden ‘kumpas’ kuranlar yüzünden açılan davalardan ‘beraat’ ettiğini belirterek “Yaklaşık 4 yıldır uğraşıyorum. Tehditlere pabuç bırakmadım. Sonunda beraat ettim. Şimdi hesap verme sırası iftira edenlerde” dedi.
hk-dilekce--006.jpg

otsad-baskani-huseyin-kirk,-002.jpgOTSAD’DAN ÇIKARILANLAR KOMPLO KURMUŞLAR
Hüseyin Kırk, internette adına açılan facebook ve twitter hesaplarından bilgisi dışında Cumhurbaşkanı’na hakaret edenler yüzünden büyük sıkıntı çektiğini anlatan Hüseyin Kırk, ”Emniyetçe yapılan inceleme sonucu Savcılık ve mahkeme tarafından birilerinin beni itibarsızlaştırmak için komplo kurdukları anlaşıldı. Bu işi yapanların OTSAD yönetiminden çıkardığımız Hasan Bayram, Ahmet Kırk, Ömer Kaya, Mesut Kırk olduğunu tespit ettik ve savcılığa şikayette bulunduk” dedi.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-003.jpgBAŞARAN ULUSOY, DOSYAYI BİLAL ERDOĞAN’A VERDİ
Hüseyin Kırk, OTSAD başkanı olarak gittikleri her kamu kurumu yöneticisi veya işbirliği kurdukları kurumların yöneticilerine kendisi hakkında ‘kumpas’ kuranların “Cumhurbaşkanı’na hakaret etti” iddiaları ile karartma yapılan twitter mesajlarının bulunduğu dosya gönderdiklerini söyledi. Hatta TÜRSAB başkanlığına aday olduğu dönemde ise bu kişilerin hazırladıkları sahte bilgilerle dolu dosyayı Başaran Ulusoy’a ulaştırarak işi başka yöne taşıdıklarını anlattı.

kirk.jpg

Hüseyin Kırk, “Bu dosyadan TÜRSAB yönetiminin haberi var. Ulusoy, ben başkan adayı oldum diye beni yıpratmak için dosyayı Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan TÜRSAB’ı ziyaret ettiğinde ona bile verdiği bildirildi. Üyesi olduğum TÜRSAB gibi bir kuruluşun başkanının bana sorup iddiayı doğrulatmadan aleyhime kullanması ve böyle bir oyuna gelmiş olması çok acıdır” dedi.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-005.jpg

GENEL KURULDA AÇIKLAYACAĞIM

Yaklaşık 4 yıldır bu iddia ile ilgili davalarla uğraştığını belirten Hüseyin Kırk “Çok şükür beraat ettim. Ben helal ekmek ile büyüdüm harama elimi uzatmadım. 23 yıllık meslek hayatımda hiç kimsenin hakkını yemedim varsa, alacağı olan buyursun. Bu durumu TÜRSAB Genel kurulunda açıklayacağım. Herkes duysun. Kimler nasıl şahsıma iftira atmış ve Başaran Ulusoy TÜRSAB’a çağırdığı Bilal Erdoğan’a nasıl bizi fişlemiş. Herkes öğrensin. O vakit yönetimde olan ve şimdi adaylığını açıklayanlarda durumu biliyordu? ” dedi.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-006.jpg

BERAAT ETTİM VE KONUŞUYORUM

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, dava süresince sustuğunu ve kimseye bir şey söyleyemediğini, ancak şimdi beraat ettiği için olayları anlatmak zorunda olduğunu söyleyerek ‘İnsanları bu gibi kişilerden uzak kalmaları ve zarar görmemeleri için uyarıyorum” dedi.

DERNEĞE ALINMA SÜRESİ
Hüseyin Kırk, başına gelenleri şöyle anlattı:
Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği - OTSAD’ın ilk genel kurulu 16 ağustos 2015 tarihinde yapıldı ve genel kurulda başkan seçildim. Ortadoğu turistlerini götürdüğümüz Kebapçı Mahmut Restoran’da garson olarak çalışan Hasan Bayram beni arayarak kendisini yönetime almam için adeta yalvardı.
‘Restoran’ın sahibi olan Mahmut Bingöl kefil olursa yönetime yazarım’ dedim. Mahmut Bingöl aradı ve Hasan Bayram’ı yönetime almamı istedi. Tüzük maddesine göre bir seyahat acentesinden yetki belgesi getirmesini istedim. İkram Turizm’den yetki belgesi alındı ve Hasan Bayram’ı genel kurulda yönetim listesine yazdım.
Bu arada dernek üyesi Ahmet Kırk, bazı isteklerine karşı çıkıldığı için istifa dilekçesi verdi ve yönetim olarak kabul ettik. Ancak daha sonra pişman olarak derneğe dönmek istedi. Ayrılırken küfürler ettiği için dönüşünü kabul etmedik. Muhalefet bu noktada başladı.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-001.pngYÖNETİMİ RAHATSIZ ETTİLER
Ahmet Kırk, sürekli yönetim kurulunu rahatsız etmeye başladı. Yönetimde bulunan Ömer Kaya ve Hasan Bayram ile aleyhimize planlar yapmaya başladı.
Rahatsızlık üzerine genel kurula gittik. Oy çokluğu ile yeniden ben başkan seçildim. Genel Kurul sonrası muhalefet sertleşti. Yönetim ikiye bölündü.
Bunun üzerine olağanüstü genel kurula giderek yarışmayı tercih ettik. Buna itiraz ederek benim ayrılmamı istediler. Ancak ‘Genel Kurul ile geldim, genel kurul ile ayrılırım. Üyelerin demokratik iradesine karışamazsınız. Seçimi istemiyorsanız, istifa edin gidin” dedim.
Genel Kurul kararı alındı.
Başkan yardımcısı Abdurrahman Öztürk karara imza attı. Diğer yönetim kurulu üyeleri imza atmadılar. Bu arada Ahmet Kırk ile birkaç yönetim kurulu üyesi dışındakiler “Ya Hüseyin Kırk başkan kalsın. Ya da olağanüstü genel kurul yapalım” dediler.

h1-002.jpeg
h1-001.jpegFETÖ CEMAATİ İLE TEHDİT

Muhalif olanlar bunu da kabul etmeyerek, beni tehdit etmeye başladılar. Hasan Bayram, Fatih Ak Parti İlçe Başkanlığında yönetimde olduğunu, Fetö cemaatinden çok polis arkadaşı olduğunu söyleyerek “Ya derneği bırak. Ya da başına iş açarım” diyerek beni defalarca tehdit etti.
Buna rağmen, olağanüstü genel kurulu kararı alındı ve kumpas şebekesi imza atmadı.

Ancak yönetimde bulunan Ömer Kaya, Hasan Bayram ile istifa eden Ahmet Kırk üyeleri devamlı olarak rahatsız ediyorlardı. Genel kurul için toplanacak imza sayısı yeterli gelmesin diye üyeleri tehdit ediyorlardı.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-002.pngYASADIŞI KARAR ALDILAR
Genel kurulu kabul etmen bu kişiler tüzük maddesine aykırı olarak suç işleyerek yetkisiz bir şekilde aralarında karar alıp “dernek başkanını azlediyoruz’ diye karar defterine yazmışlar. Halbuki tüzüğe göre dernek başkanı genel kurul tarafından seçiliyor ve görevden alma yetkisi yine genel kuruldadır. AK Parti Fatih İlçede görev yapan ve Fetö ilişkilerinin güçlü olduğunu belirten Hasan Bayram’ın “Poliste, MİT’te dostlarım var’ diyerek beni tehdit etmesi olacak şey değildi.


SİYASİ SIKINTILAR YAŞATIRIM
Bu arada şaşırtıcı bir gelişme oldu. Hasan Bayram garson olarak çalıştığı Kebapçı Mahmut Restoran’dan ayrıldığını belirterek “OTSAD üyeleri restorana müşteri götürmesin. Sana muhalefet yaptım” dedi. Benden özür diledi.
Ancak, ben üyelere istedikleri yere müşteri götürmekte özgür olduklarını bildirdim.

Kuruluşta derneğe yardımı olan Kebapçı Mahmut Restoran’ın sahibi Mahmut Bingöl beni aradı ve 16 yıl yanında çalışan Hasan Bayram’ın kendisini 400 bin TL dolandırdığını belirterek “Dernekte kalmasına kefil değilim. Böyle dolandırıcılar çevremizde bulunmasın” dedi. Durumu yönetime sundum.
Bana muhalif oldukları için Hasan Bayram’ın kalmasını istediler. Bende çoğunluk kararına uydum ve Mahmut Bingöl’e ‘dernek ayrı, işletmeniz ayrı’ diyerek, Hasan Bayram’ın dernekten çıkarılmayacağını bildirdim.
Ancak İkram Turizm’den aldığı yetki belgesi iptal edilirse, Hasan Bayram yönetimden düşerdi. Beni tehdit ederek ‘Böyle bir şey olursa derneğe ve sana siyasi sıkıntılar yaratırım başınıza bela olurum’ dedi.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-003.pngİKRAM AYRILDI, YÖNETİMDEN DÜŞTÜ
Durumu hakkında yetki belgesi veren İkram Turizm’e anlattım.
17 Aralık 2015 tarihinde İkram Turızm, OTSAD’dan istifa etti. Böylee Hasan Bayram’ın yetki belgesi otomatik olarak düştü ve yönetim kurulu üyeliği sona erme işlemi başladı.
Ancak daha önce yönetime istifa dilekçesi verdi ve kabul ettik. Böylece Hasan Bayram yönetimde çıkmış oldu.
Bundan sonra ise Ahmet Kırk, Ömer Kaya, Hasan Bayram üçlü muhalefet yaparak derneğin işleyişini devamlı engellemek adına provokasyonlar yaptılar. Çeşitli senaryolar üretmeye başladılar.

TEHDİTLER SÜRDÜ
‘Hüseyin Kırk, Otsad Başkanlığını bırakmaz ise siyaseten başına çok belalar açacağız ya bıraksın yada ileride görecek’ deyip haber yolluyorlardı. Bu arada dernek üyelerini de tehdit ederek yanlarına çekmeye çalışıyorlardı.

taksiciler-esnaf-odasi-001.pngBENİM ADIMA SAHTE SOSYAL MEDYA HESAPLARI AÇMIŞLAR
Bu arada Hasan Bayram, Ahmet Kırk, Ömer Kaya, Mesut Kırk’tan oluşan şebeke hakkımda internette sahte twitter ve facebook hesapları açmışlar. Sahte hesaplar ile derneği kapattırmak ve dernek başkanının itibarını yok etmek istiyorlardı.
OTSAD olarak ülke turizmine hizmet ve turizmcilerin sorunlarına çare bulmak için resmi görüşme yaptığımız kişilere sahte facebook hesabı ve twitter hesabından “Hüseyin Kırk Cumhurbaşkanı hakkında eleştiri yapıyor. Onunla ne işiniz var?” diyerek birkaç görüntü yolluyorlardı.

SAHTE HESAPLAR TESPİT EDİLDİ
Emniyet tarafından yapılan incelemede, kopyalama işleminin bilgisayarda yapılıp cep telefonundan görüntülerin alınarak gönderildiği anlaşıldı. Sahte verilerin en üst bölümünde 3G Turkcell ve batarya yüzdeliği görülüyordu. Böylece sahte veri olduğu açıkça anlaşıldı.

taksiciler-esnaf-odasi.pngAyrıca Taksiciler Esnaf Odası ve Zeytinburnu Belediyesine gönderiyi yapanların Hasan Bayram, Ahmet Kırk, Ömer Kaya, Metın Duyar olduğu anlaşıldı. Odanın basın sorumlusu Nigar hanım ‘Görüntüleri Hasan Bayram ve Ahmet Kırk yolladı’ diyerek adlarını verdi. Ancak OTSAD’da turizm adına gerçekleşecek bir çok sosyal projeyi böyle kumpaslarla yalan iftiralarla engellediler.

otsad-baskani-huseyin-kirk,-005.png

otsad-baskani-huseyin-kirk,-006.pngBERAAT ETTİM VE SIRA BANA GELDİ
04 Temmuz 2019 tarihinde TC Küçükçekmece 1.Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2019/…. kararında istinaden “iddia makamının belirttiği gibi’ belgelerin hangi ip numarası ve telefon numarasından çıktığının ispat edilememiş olmasında dolayı Hüseyin Kırk lehine beraat kararı verilmiştir” denildi. Böylece ‘beraat’ ettim.

otsad-004.jpeg

otsad-baskani-huseyin-kirk,-008.pngSAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİM
Ancak bu kez sıra bana gelmişti ve Türkiye’nin adaletine güveniyorum. Türk turizmi adına önemli işlere imza atan OTSAD’a ve şahsıma saldıran bu kişilerin yargı önünde hesap vermeleri gerekiyordu.
Bu nedenle 15 Haziran 2017 tarihinde hakkımda açtıkları sahte hesaplarla beni mağdur eden şebeke elemanları Hasan Bayram, Ahmet Kırk, Ömer Kaya ve Metin Duyar’ı avukatım aracılığıyla bütün delilleri dosyaya ekleyerek Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet ettim.

 

Bu haber toplam 5933 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.