• BIST 2.493,55
  • Altın 975.082
  • Dolar 16.681
  • Euro 17.5053
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 19 °C
  • Antalya 29 °C

Oteller telefon sistemlerinde öteye geçmek zorunda

Oteller telefon sistemlerinde öteye geçmek zorunda
Geçmişte, PBX oteller için bir gelir kaynağıydı, ancak cep telefonları artık önde gelen iletişim yöntemidir.

ALEXANDER J. PEROVICH / THINK SIMPLICITY
FLORİDA / ABD -
Uzun süredir göz ardı edilen bir teknoloji hakkında konuşmamızın zamanı geldi. Seksi bir konu değil ama gerekli bir konu. Geleneksel telefon sistemi - veya özel şube değişimi - iyi çalıştı, ancak gerçek şu ki bu sistemler ölüyor. Çoğu otel PBX'leri çok eskidir, bazıları 25 yıldan fazladır. Teknoloji dünyasında, bu çok eski. Son zamanlarda bunu düşünmediyseniz, şimdi yapmanın tam zamanı. Günümüzün iletişim sistemleri ile geleneksel bir PBX sistemi arasındaki farkları tartışalım.

oteller-telefon.png
Geçmişi İncelemek

Daha eski bir otel için çalışıyorsanız, bazı telefon hizmetlerinizin düzgün çalışmayı durdurduğunu görebilirsiniz. Örneğin, arama muhasebesi hizmetiniz hala askıda olabilir, ancak öyleyse, büyük olasılıkla bir nokta vuruşlu yazıcı kullanıyor (bunları hatırlıyor musunuz?) veya daha kötüsü, belki de sesli posta hizmetiniz daha iyi günler görmüştür. Durum buysa, eski bir telefon sistemi için yeni bir sesli mesaj sistemi satın almak için binlerce dolara bakıyor olabilirsiniz; bu, son ayağındaki eski bir araba için yeni bir motor satın almaya benzer.

Geleneksel PBX'ler, 1990'lardan beri nasıl çalıştıklarına çok benzer şekilde çalışır. Bu, bu sistemlerin son 30 yılda endüstride yapılan ilerlemelerden yararlanamayacağı anlamına gelir.

Örneğin, eski PBX'leri olan otellerin arayan kimliği yoktur ve eski PBX'te yapılan değişiklikler veya modifikasyonlar (otelin otomatik görevlisinin güncellenmesi gibi) bir yerinde teknisyen gerektirir. Aslında, günümüzde oteller, eğer bulabilirseniz, PBX'lerine hizmet vermek için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları bulmalı ve onlarla birlikte çalışmalıdır. Bu eski sistemlerin çoğu artık desteklenmiyor.

Geçmişte, PBX oteller için bir gelir kaynağıydı. Sonra cep telefonu geldi ve her şey değişti ve önde gelen iletişim yöntemi haline geldi. Konukların telefon görüşmeleri için otel telefonlarını kullanmayı bırakması, sektör için gelirin düşmesine neden oldu. Sonuç olarak, PBX üreticileri bugün fiyatlarını 100.000 dolardan 30.000 dolara düşürmeye başladı.

Bu, eski ekipmanı değiştirmek isteyen birçok kişi için cazip gelebilir, ancak gerçek şu ki, maliyet düşük olsa da, bakım daha pahalı hale gelecek ve onu çalışır durumda tutmak için yine de yerinde personel veya dış yükleniciler gerektirecektir.

İletişim Sistemlerinin Gizemini Çözmek

İletişim sistemlerinin ilerlemesini bilgisayar yazılımının ve depolamanın evrimi ile karşılaştırırsak, bulut doğduğunda yazılımı daha verimli bir şekilde sunma, güncelleme ve bakımını yapma yeteneğinin de olduğunu görebiliriz. Basit gerçek şu ki, internet ve bulut hayatımızı değiştirdi.

Cep telefonuna girin ve sabit hat tarafından engellenmeden hareket etme yeteneği ve otel misafir telefonu arka koltuğa oturmaya başladı. Zaman geçtikçe, bu cihazlar öncelikle misafir ve otel personeli arasında bir iletişim aracı olarak kullanılmaya başlandı. Ancak bu iletişim biçimleri bile değişiyor ve otel odası telefonu ikincil bir iletişim yöntemi haline geliyor.

Teknolojinin ilerlemesi oynamaya devam ederken, bu karşılaştırma eski tarih gibi görünebilir. Yine de, telekom odanızda ne var? Ölmekte olan bir teknoloji parçasının saklanmış olabileceği gerçeğini görmezden mi geliyorsunuz? Öyleyse, iletişim seçeneklerinizi geliştirmek için sonraki adımlara yakından bakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Ne de olsa, ana teknoloji yığınlarınızı bulut tarafından sağlanan yazılımı birleştirmek için dönüştürmek ve bu yazılımı uzaktan güncelleme yeteneği bir süre önce birçok otel işletmecisi için gerçekleşti. Peki iletişim sistemlerimizi değiştirmemiz neden bu kadar uzun sürdü?

Veri platformlarının yakınsamasından farklı olarak, telefon sistemleri video konferansın doğuşu ve önceki ağ teknolojisinin mevcut bakır kablolarının değiştirilmesi ihtiyacı gibi büyük bir dönüşüm geçirdi. Ölmekte olan teknolojiyi onarmayı bırakmanın veya daha da kötüsü eski PBX'inizi yeni bir "eski PBX" ile yükseltmeyi bırakmanın ve modern bir iletişim sistemi aramaya başlamanın zamanı geldi.

Mülkünüzü bulut tabanlı bir iletişim sistemine dönüştürmenin maliyetinin yüksek olacağını düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. Günümüzün bulut iletişim sistemleri, eski PBX'in maliyetinin çok küçük bir parçasıdır ve yeni özellikler ve yükseltmelerle uzaktan güncellenebilir.

Gerçekleri Karşılaştırma
Esasen kelime dağarcığımızı değiştirmemiz gerekiyor. Geleneksel telefon sistemleri iletişim sistemleri değildir.
oteller-telefon-001.png
İlerlemek

Federal İletişim Komisyonu'nun, analog bakır telli telefon hatları veya düz eski telefon hizmeti olarak da bilinen Genel Anahtarlamalı Telefon Şebekesi'nin çok uzun bir aradan sonra emeklilik yaşına geldiğini duyurduğu 2019'dan beri başgösteren eski mülklerde daha büyük bir değişiklik var. Bu, 1876'da başladı. Yaklaşık 150 yıl sonra, başta mobil ağlar ve dahili protokollü telefon hizmetleri üzerinden ses olmak üzere diğer teknolojilerin POTS altyapısına olan ihtiyacı ortadan kaldırması şaşırtıcı değil.

FCC, bakır tellerin telefon görüşmesi yapmanın tek yolu olduğu ve internetin henüz emekleme döneminde olduğu 1990'lar boyunca POTS hizmetini sıkı bir şekilde düzenledi. Şimdi, FCC'nin 2019 siparişindeki direktifin açıkça belirttiği gibi, ajans artık taşıyıcıların POTS hizmetine devam etmesini istemek için herhangi bir neden görmüyor. Eski telekom operatörü hizmetleri fiyatlarında artmaya devam edecek ve eski eski telekom operatörü hizmetleri muhtemelen hizmet dışı bırakılacak.

Basitçe "daha yeni" operatör hizmetlerine güncelleme yapmak, eski bir PBX sisteminde bir seçenek bile olmayabilir. Örneğin, o eski PBX sistemi, daha yeni operatör hizmetlerini desteklemek için uygun hat kartına sahip olmayabilir. İletişim sisteminizi ve hizmetlerinizi önceden güncelleyerek, yeni bir telefon sisteminin gerekli olduğu bir "acele" senaryosundan kaçınacak ve tüm seçenekleri keşfetmek için sınırlı bir süreye sahip olacaksınız. Ayrıca, bu eski telefon sistemlerinin artan maliyetlerini ödemekten kurtulabilirsiniz.

Günümüz iletişim sistemi sağlayıcıları, sadece ses değil, çeşitli iletişim yöntemleri sunabilmelidir. İletişim ihtiyaçları değiştikçe sistem gelişmelidir. Bulut tabanlı sistemler, telekom sisteminizin barındırılan PMS sistemleri gibi diğer bulut tabanlı sistemlerle iletişim kurmasını sağlar. Ek olarak, bu sistemler, farklı coğrafyalara dağıtılmış hizmetler ile artıklık yöntemlerine sahip olmalıdır.

Bulut tabanlı bir iletişim sistemi seçerken yükseltmenin ne kadara mal olacağını ve sürecin ne olacağını anlamak önemlidir. Süreç sırasında ve sonrasında gösterilen çaba, eğitim ve destek çok önemlidir. Son olarak, sesli posta ve çağrı muhasebesi gibi ek hizmetler, bir iletişim sisteminde yerleşik olarak bulunur ve fiziksel donanım gerektirmez, bu nedenle bu tür hizmetler için ek ücret ödemezsiniz. PMS veya RMS sisteminizi bulut üzerinden uzaktan güncelleme işlemi gibi, SMS mesajlaşma gibi güncellenmiş telekomünikasyon özellikleri yerleşiktir, bu nedenle ek bir donanım gerekmez. Ek olarak, üçüncü taraf veya yerinde teknisyenlere ihtiyaç duymadan periyodik olarak güncellenebilir.

Böylece telekomünikasyon odasındaki ölümün gizemini çözdük ve kimse teknolojinin önümüzdeki beş, 10 veya 15 yılda nasıl görüneceğini tam olarak söyleyemezken, teknolojinin gelişmeye ve gelişmeye devam edeceğini kesin olarak söyleyebiliriz. o zaman. Yeni iletişim sistemlerini keşfederken, bugünün (ve yarının) yeniliklerinin gelişmelerine ayak uydurabilecek ekipman ve yazılım aradığınızı unutmayın.

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.