• BIST 4.835,99
  • Altın 1069.024
  • Dolar 18.6437
  • Euro 19.6047
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara -1 °C
  • Antalya 12 °C

THY'den İnce: TAAI kongresi fırsattır

THY'den İnce: TAAI kongresi fırsattır
THY Bolonya Müdürü Tarkan İnce İtalya’da Hindistan pazarına ilgi duyan 1324 seyahat acentesine TAAI’in İstanbul’daki dünya kongresi için davet gönderdik.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL
- Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği-TAAI’in İstanbul’da düzenlediği “Gümüş Jübilesi”re katılan Türk Hava Yolları’nın Bolonya Müdürü Tarkan İnce “Hindistan’ın küresel pazarlardaki ilerlemesi, ivme kazanarak artarken 1200 Hintli seyahat acentesinin katıldığı bu etkinlik çok daha önem kazanıyor. Türk turizmciler ve Hindistan'la çalışmak için uğraşan Avrupalı turizmciler için büyük bir fırsattır” dedi. İtalya’da Hindistan pazarına ilgi duyan 1324 seyahat acentesine TAAI’in İstanbul kongresi için davet gönderdiklerini ve ilgi duyarak gelenlerin kazançlı çıktıklarını belirtti.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Uzakdoğu pazarlarının diğer ülkeleri açılmasında önemli bir hava koridoru oluşturduğunu belirten Tarkan İnce, THY’nin İtalya’daki 7 noktada görev yapan ofisleri ile işbirliği içinde sağlık turizmi çalışmalarına, Türk Mutfağı’nın dünya markası olması için “gurme turizmi” çalışmaları yaptıklarını söyledi.

taai-celebi-baskanlar.20120316090110.jpg

İSTANBUL HİNDİSTAN’IN HAVA KAPISI OLDU

Türkiye’nin Hindistan’ın Avrupa ve Amerika başta olmak üzere diğer ülkelere açılan bir “havayolu kapısı” haline geldiğini belirten Tarkan İnce “İstanbul’un transfer noktası olması sebebi ile bağlantı Türk Hava Yolları’nın yeni destinasyonları eklemesi ile genişleyen network ağı, uzak noktalarda başka uçlar vermesi yeni çarpan etkili trafik imkânlarını oluşturuyor. Bağlantı verebilecek ilgili noktalarının oluşturacağı çarpan etkisi göz önüne alındığında daha net görülür hale geliyor” şeklinde konuştu.

taai-thy-tarkan-ince-plaket2.jpg

TÜRKİYE UZAKDOĞU’NUN HAVA KORİDORUDUR

Tarkan İnce, İtalya’nın yılda yaklaşık 140 milyon civarında uçak yolcusu aldığını belirterek şöyle devam etti: “Roma 35 milyon, Milano 27-28, Venedik ise 8-9 milyonluk pay alan destinasyonlardır. Genel bir saptama ile Italya için “incoming” ülkesi demek yanlış olmaz. Bu durumda İstanbul’un hub (bağlantı noktası) olarak konumlandırılması ve İtalya varış noktası olması haliyle Türkiye,Türki Cumhuriyetler (Rusya ve Ukrayna dahil) Ortadoğu, Asya, Uzak Doğu destinasyonları doğal bir hava trafiği koridoru oluşturuyor.

THY İTALYA’DAKİ 7 NOKTA İLE TURİZMİ ZENGİLEŞTİRİYOR
İtalya’da Türk Hava Yollarının dikey büyümesi kadar yatay genişlemesi Türk Hava Yolları network’ünün yoğunlaşmasına, akışkanlığının yükselmesine ve zenginleştirilmiş ürünlerin arz edilmesine olanak veriyor.
İtalya içinde Türk Hava Yolları 7 noktaya ulaşarak, seyahat (grup, bireysel, niş) matrisinin zenginleştirilmiş ürün yelpazesini her türlü alternatife açılır hale getiriyor.
İtalya gibi, ülke olarak markalaşmış ve incomingi yüksek olan Fransa ve İspanya da rekabetin kızgın olmasına neden olan dünya çapındaki talep alanlarıdır.

THY, ÜLKELERE VERİMLİ PAZARLAR AÇIYOR
Dünyada gelir seviyesi belli bir noktada olan bireylerin bu doğal cazibe merkezlerini, Türk Hava Yollarının İstanbul ile hub (bağlantı noktası) olarak da taçlandırması, Türk Hava Yollarının uzak-yakın tüm diyarlardaki noktalarının karşılıklı destekleşebileceği verimli pazarlarını oluşturuyor.
Küresel üretimin doğuya kayması bu noktalara “business” trafiğine de potansiyel teşkil ediyor.

Italya için hazırda var olan 140 milyonluk hazır trafik içinde pasta payımızı büyütmek için mevcut yolcu potensiyelini Türk Hava Yollarına kanalize etmeyi önceliyoruz.

ZOR YILI TAAI KONGRESİ ZENGİNLEŞTİRİR
IATA 2012 yılının havacılık için zor bir sene olacağı duyurusu yapmış ve diğer yandan İtalya’nın ekonomik krizi gündemde de olsa (İtalya’nın borç yükü 2.1 triyon € ile Avrupa birliğinin toplam borcunun %25’dir) kanaatimce bu koşullar altında bile olumlu çıktılar üretmek mevcudu ve potansiyeli en etkin bir biçimde değerlendirme gayretleri ile mümkün olabilir. İşte bu sebep ile TAAI'nin bu etkinliğini İtalya daki tüm müdür arkadaşlarımızla önemsiyoruz.

THY, 1324 ACENTEYE TAAI İÇİN DAVETİYE GÖNDERDİ
İtalya’da internet üzerinden Hindistan hakkında e- learning alan toplam 1324 acente temsilcisine TAAI etkinliği için davetiye gönderdik. Gelemeyenler doğal olarak çoğunluktadır. Ancak tüm bu ilgili acentelerin web üzerinden kucaklaşmasını sağlamak maksadı ile TAAI’nin 1200 acentesi ile İtalya’daki Hindistan için aktif 1324 acenteyi bir araya getirme çalışmamız olacaktır.”

taai-tarkan-ince-1a.jpg

SAĞLIK TURİZMİNDE BAŞARILI OLDUK GURME TURİZMİNE BAŞLIYORUZ

THY Bolonya Müdürü Tarkan İnce, yurtdışından Türkiye’ye yönelik sağlık turizmi çalışmalarında başarılı olduklarını söyledi. Şimdi ise gurme turizmi için çalışmalar başlattıklarını anlatan Tarkan İnce “Sağlık turizminden sonra şimdi de sırada gurme turizmi var. Reden gurme turizmi?”diyerek şunları alattı:
“2005 yılında Kuveyt’e görev yaparken gündeme aldığımız ve Türk Hava Yolları’nın ilerleyen yıllarda büyük destek vererek somut adımlar attığı sağlık turizmi ve seyahati çalışması bugün Türkiye’deki ilgili sektörlere 3.5 milyar USD gelir getiren seviyeye ulaştı. Daha da gelişmesi için bünyemizdeki güncelliğini muhafaza ediyor. Aynı çerçevede, turizm sektöründe etkin bir şekilde var olan gurme turizmine İstanbul’un geçiş noktası olması nedeniyle Türkiye’nin ev sahipliği yapması için zemin çalışması yapıyoruz. Aşçılık mesleğini ön plana çıkaran, yemeğin bir kültür olarak paylaşılmasını hedefleyen ve bu doğrultuda alt kırılımları somutlayan bir zemin arayışındayız.
Ayrıca, aklımda yanlış kalmamış ise yapılan bir istatistik dünyadaki ilk beş ölüm sebeplerinin ikisinin yeme alışkanlıkları ile bağlantılı olduğunu belirtiyor. Bu noktadan hareket ile gurme turizminin sağlık ve sosyal hizmet boyutları ile geniş bir zemine yayılmış olduğunu; yaşamı ve yaşam kalitesini doğrudan etkilen bir olgu olduğunu gösteriyor. Bu noktalardan hareket ile İtalya’daki Türk Hava Yolları ofisleri olarak, çok değerli çalışmaların var olduğu bu kesite bir şemsiye proje ile sektörel çalışmalarda bulunmanın değerli olduğu kanaatini taşıyoruz.”

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.