• BIST 4.830,31
  • Altın 1068.936
  • Dolar 18.6454
  • Euro 19.6272
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 6 °C
  • Antalya 14 °C

TAAI'ın zirvesi Türkiye'de

TAAI'ın zirvesi Türkiye'de
TAAI’nın Kongresi’ne TITC ile başta Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY olmak üzere Antalya Valiliği, ATSO, TÜROFED, TYD, TÜRSAB destek veriyor.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL
- Hindistan Tur Operatörleri Birliği- TAAI, 2012’nin Mart ayında yıllık olağan kongrelerini Türkiye de yapmaya karar verdi. TAAI başkanı Iqbal Mulla Birlik ile gelen heyet 2012 kongresini gerçekleştirmek için İstanbul ve Antalya da bulunan Türk Hindistan Turizm Konseyi- TITC’nin üyesi olan otel ve kongre merkezlerini ziyaret etti. TAAI, 22 Ekim’de Hindistan’ın Goa şehrinde yapacağı yönetim kurulu toplantısında kongrenin yapılacağı şehir ve otele karar vereceğini bildirdi.

TÜRK TURİZM SEKTÖRÜNÜN LİDER KURULUŞLARI ZİYARET EDİLDİ
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeni Delhi Müşavirliği, Türk Hava Yolları ve Türk Hindistan Turizm Konseyi-TITC’nin işbirliğinde Türkiye’ye gelen Hindistan Tur Operatörleri ve Seyahat Acentaları Birliği-TAAI yöneticileri 1-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul ve Antalya da ağırlandılar.
TAAI heyeti geçen yıl TITC’nin ev sahipliği ve THY ulaşım sponsorluğu ile İstanbul’da 40 kişinin katıldığı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmişti.
TITC Başkanı Emin Çakmak ve T.C Turizm Bakanlığı Delhi Müşaviri Özgür Aytürk’ün eşlik ettiği TAAI heyeti Türkiye de turizm sektörünün sivil toplum örgütleri başkanlarını ve THY yönetimini ziyaret etiller.

turofed-hint-taai-1.jpg

TÜROFED: HİNDİSTAN PAZARINA TANITIMA HAZIRIZ

TAAI heyetinin ilk resmi ziyareti Türkiye Otelciler Federasyonu-TUROFED Başkanı Ahmet Barut’a yapıldı. Ahmet Barut tarafından sıcak bir ilgili ile karşılanan heyet ile karşılıklı görüş alışverişi ve iki ülke arasındaki turizm ilişkileri konuşuldu. Ahmet Barut, Hindistan pazarına inandıklarını, gelecekte Türkiye ve Antalya için önemli bir potansiyelin 6 saatlik bir uçuş mesafesinde olduğunu belirtti. Barut, daha fazla tanıtım ve işbirliği yapmamız gerektiğini belirterek TUROFED olarak Hindistan pazarına tanıtım yatırımı yapmaya hazır olduklarını söyledi. TAAI kongresinin ülkemizde olmasının öneminin büyük olduğunu ve TUROFED olarak her türlü destek ve işbirliğini yapacaklarını bildirdi.

atso-hint-taai-1.jpg

ATSO: TAAİ KONGRESİNE DESTEK VERİLECEK

TAAI heyetinin İkinci resmi ziyareti Antalya Ticaret ve Sanayi Odası- ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen ile oldu. Toplantıya Antalya Kongre Bürosu yöneticileri de katıldı. ATSO, TAAI’ın kongresinin Antalya da olması için gereken tüm kolaylıkların ve desteğin sağlanacağını bildirdi. ATSO’nun faaliyetleri anlatıldı ve Antalya yı tanıtan kitaplar hediye edildi.

antalya--hint-taai-1.jpg

VALİ YÜKSEL: HİNDİSTAN’DA TANITIM KONUŞUYORDUK

Antalya da TAAI heyeti Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Recep Yüksel’i makamında ziyaret etti. Hindistan ve Türkiye arasında ilişkilerin geliştirilmesi için girişimde bulunduklarını belirten, Vali Yüksel, geçen ay yapılan turizm tanıtma toplantısında aldıkları kararla Hindistan pazarına giriş politikaları konuşulduğunu bildirdi. Bu konuşmaların sonrası TAAI heyetinin ziyareti Vali Yükseli hayli heyecanlandırdı. Antalya Valiliği olarak TAAI kongresine her türlü desteğin verileceği sözünü verdi. Vali Yüksel konuklara Antalya’yı anlatarak kısa bir tanıtım yaptı.
Toplantıya BAKA yı temsilen katılan Saadettin Dikmen’de bölgede turizmin arttırılması için yapılacak çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

thy-hint-taai-1.jpg

THY, HİNDİSTAN’DA 3-4 NOKTAYA DAHA UÇACAK

TAAI heyeti İstanbul’da Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’ndeki ziyaretini Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu’na yaptı. Çizmecioğlu TAAI heyetini makamında THY Delhi Müdürü Adnan Aykaç ın da katılımı ile karşıladı. Karşılıklı ilişkilerin konuşulduğu toplantıda TAAI başkanı Iqbal Mulla Birlik olarak THY nın potasiyelini arttırmak için gerekli destekleri verdiklerini ve bundan böylede daha da güçlü bir işbirliği ile THY satışları destekleneceğini belirtti. TAAI başkanı Iqbal Mulla Birlik, TAAI kongresinin Türkiye’de yapılması durumunda Türkiye’ye gelen Hintli turist sayısının ikiye katlanacağını belirtti,
Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, THY’nın yakın gelecekte Delhi ve Mumbai dışında 3-4 noktaya daha uçmak istediğini, ancak uçuş izinleri hususunda uzun zamandır beklediklerini bildirdi.

THY,TAAI KONGRESİNİN ANA SPONSORU OLDU
İki ülke arasında turizm ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi için ulaşımın ana lokomotif olduğunu belirten Çizmecioğlu, Almanya’yı örnek verdi. Türkiye ile Almanya’nın toplam nüfusunun 150 milyon olduğunu ve haftada 250 uçuş gerçekleştirdiklerini söyleyen Çizmecioğlu, “THY ile Lufthansa örnektir. Hindistan’ın nüfusu ise 1.2 milyar olmasına rağmen THY’nin sadece 14 uçuşu var. İki ülke arasındaki turizm ve ekonomik işbirliklerinin artması için THY daha fazla uçuş koymaya hazır” dedi.
Çizmecioğlu, THY’nın TAAI kongresinin ana taşıma sponsoru olduğunu belirterek, 500 TAAI üyesinin THY tarafından 2012 Kongresine taşınacağını ve tüm imkanlar çerçevesinde bu kongre THY tarafından maksimum destekleneceğini belirtti.

tyd-hint-taai-1.jpg

TYD YÖNETİMİ HİNDİSTAN’A KEŞİF GEZİSİNE GİDECEK

TAAI heyeti Turizm Yatırımcıları Derneği-TYD Başkanı Dr.Turgut Gür’ü yeni TYD ofisinde ziyaret etti. Karşılıklı Turizm Yatırım ilişkileri konuşuldu. Turgut Gür, yakın gelecekte TYD, yönetim kurulu ile Hindistana bir keşif gezisi yapacaklarını belirtti.
Turgut Gür Hindistan pazarının büyüklüğü ve muhteşem bir pazar olduğunu ve Türkiye için çok büyük önemli olduğunu söyledi. 2012’de TYD heyetinin TAAI ev sahipliğinde ağırlayabileceklerini söyleyen TAAI başkanı TYD nin ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyacaklarını belirterek TYD Yönetim Kurulu’nu Hindistana davet etti.

TÜRSAB:TAAI KONGRESİNE DESTEK ASLİ GÖREVİMİZ
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, yoğun programı ve Van Turizf Fuarı’na katılması nedeniyle şehir dışında idi. TAAI heyeti ile görüşmek üzere Van’dan erken dönen Ulusoy, Hindistan’ın Türkiye için ayrı bir yeri olduğunu ve Hint filmleri ve “Avaramu” şarkısı ile büyüdüklerini söyledi. Hint meslektaşının gönlünü fetheden Ulusoy Hindistan pazarının potansiyeli hakkında bilgilerinin olduğunu ve bu potansiyelden daha büyük pay almak için TAAI kongresinin Türkiye de olmasının büyük rol oynayacağını söyledi. TÜRSAB olarak mümkün olan her türlü desteği vereceklerinin sözünü verirken “Ne gerekirse yapmaya hazırız. Bu bizim asli görevimiz” diye konuştu.
Başaran Ulusoy, TAAI heyetini TÜRSAB mutfağında öğle yemeğinde ağırladı ve Türkiye tanıtım için TÜRSAB yayınlarından hediye ederek bu dostluğun kalıcı olması için “40 yıllık kahvemizin hatırı vardır” diyerek TAAI başkanına bir takım kahve fincanı hediye etti.

TÜRSAB HİNDİSTAN’A İNCELEME GEZİSİ YAPIYOR
TAAI Başkanı Başaran Ulusoy’u heyeti ile birlikte Hindistan’a davet etti. İkili turizm ilişkilerinin geliştirilmesi için karşılıklı tanıtım turlarının genişletilmesi ve sıklaştırılması hususunda karşılıklı mutabakat sağlandı. Görüşmede, önümüzdeki günlerde TÜRSAB Hindistan’a bir inceleme gezisi yapması planlandı. Daha sonra da Hindistan turizminin tanıtımı için TAAI tarafından 20 kişilik Türk outgoing tur operatörleri 10 gün Hindistan’da ağırlanarak Türkiye çıkışlı sayılarında arttırılması hedeflenecek.
TAAI başkanı Ulusoya “Hindistan’dan her yıl 600 bin Hintlinin Türkiye ye gelmesi için her şeyiniz var. Daha yoğun tanıtım yapmanız durumunda bu sayılar 1 milyona da ulaşabilir. Bu kadar zengin kültür ve tarihinizin olduğunu Hintli seyahatçiler henüz keşfetmediler” dedi.
12 milyon Hintli yurt dışına tatil amaçlı seyahat ederken 50 milyon ise iç turizm hareketliliği olduğunu söyleyen TAAI başkanı “Ülkenizin kıymetini bilin ve daha yoğun Hindistan pazarında tanıtım yapın Pişman olmayacaksınız ve karşılığını çok fazlası ile alacaksınız. Hintli turist dünyada en fazla harcama yapan turistler arsında ortalama 900 USD harcıyor ” şeklinde konuştu.
TAAI kongresinin Türkiyede 2012 geçekleşmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Başaran Ulusoy “Her şeyi yapmaya hazırız” diyerek misafirleri uğurladı.

TAAI 2012 KONGRESİ’NİN ÖNEMİ
TAAI 2012 Kongresi TAAI nin 60. Yıl kongresi olması nedeni ile özel bir önemi taşıyor. Aynı zamanda 2012 yılı Türkiye Hindistan Ekonomik ve Kültürel İşbirliğinin 60. yıldönümüne denk gelmesi ile ayrı bir önem katıyor.
TAAI kongresinin 2012 de gerçekleşmesi için T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gala yemeği ve kültürel etkinlikleri ile ev sahipliği yapması, yerel ve sektörle birliklerinde transfer ve şehir turlarını üstlenmesi durumunda İstanbul veya Antalya’da mart ayında 1200 TAAI üyesi tur operatörünün katılımları ile gerçekleşmiş olacak.

TITC BAŞKANI EMİN ÇAKMAK'A TAAI BAŞKANI'NIN TEŞEKKÜRÜ
TAAI kongresinin Türkiye’de gerçekleşmesi için TITC üye oteller en düşük fiyat vererek ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. TAAI heyeti TITC üye otellerinin bu yaklaşımından dolayı müteşekkir kaldıklarını ve bu kongrenin olması için 2 yıldır bu konuya emek veren ve destek veren TAAI başkanı Türkiye ziyaretinde gösterilen ilgi nedeniyle TITC Başkanı Emin Çakmak’a teşekkürlerini sundu.
TAAI başkanı Türkiye ziyaretinde gösterilen ilgi nedeniyle gönderdiği mesajda başta TITC Başkanı Emin Çakmak, yapılan çalışmaların Türk turizmcilerin ortak çalışması olduğunu belirterek emeklerinin boşa çıkmayacağını söyledi. Çakmak, “2006’da 4000 ziyaretçi olarak ele aldığımız Hindistan pazarını bu gün 100.000 taşımanın derin duygularını ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu güne kadar, başta THY olmak üzere desteklerini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve özellikleTITC üyelerine sonsuz müteşekkirim” dedi.

TAAI başkanı Iqbal Mulla’nın Türkiye ziyaretinde gösterilen ilgi nedeniyle gönderdiği mesaj şöyle:

SUBJECT: THANK YOU VERY MUCH FOR YOUR SUPPORT AND ASSISTANCE TO TAAI

Dear Emin,


I am actually out of words and don’t know how to express my gratitude for all the support and assistance you have personally rendered to me and my team during our recent visit to Istanbul, Turkey on exploring the possibility of conducting the TAAI Convention in Istanbul, Turkey.

It is really impressive to note the way you have arranged all the meetings with the Dignitaries, VVIPs, Turkish Tourism Board officials, Government officials, Associations of Hotels and Associations of Travel Agents for the TAAI team. I am indeed very much thankful to you and look forward to closely work on the proposed Convention in Istanbul.

With warm regards,
Sincerely yours,

Iqbal Mulla
President
Travel Agents Association of India
Mumbai

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.