• BIST 10792.53
  • Altın 2415.055
  • Dolar 32.2003
  • Euro 34.8307
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 19 °C

Mogol Barbecue İstanbul'da

Mogol Barbecue İstanbul'da
Dünya’da oldukça beğeni toplayan ve yaygın olan Moğol mutfağı, İstanbul’daki Maslak Doğuş Power Center’da Khan’s Mogol Barbecue ilk şubesini açtı.

İSTANBUL- Dünya’da oldukça beğeni toplayan ve yaygın olan Moğol mutfağı, İstanbul’daki Maslak Doğuş Power Center’da Khan’s Mogol Barbecue adıyla ilk şubesini açtı.

 

Khan’s Mogol Barbecue İstanbul Maslak’taki Doğuş Power Center’da hizmet vermeye başladı… Mekanda, dünyada oldukça beğeni toplayan ve yaygın olan Moğol mutfağının en seçkin örneklerini bulmak mümkün.

 

Lezzet ve sağlıklı yemek anlayışında önemli bir yeri olan Moğol yemeklerinin doğuşu, savaşçı ve göçebe moğol insanın yemek kültürüne dayanır. Moğollar savaşta avladıkları av etlerini, topladıkları her türlü sebzeler ile karıştırıp yemek yaparlardı. Yaktıkları ateşde kalkanlarını tava, kılıçlarını ise karıştırıcı olarak kullanarak et ve sebzeleri harmanlayarak pişirirlerdi. Bu anlayış, batılılarca geliştirilerek günümüze uzanarak batılı tabiriyle “Mongolian Barbecue” yü yarattı.
İstanbul’da ilk şubesi kısa bir süre önce açılan Khan’s Mogol Barbecue’ye gelen müşteriler, seçimler hakkında tavsiyede bulunacak bir görevlinin de bulunduğu yemek barından önce et, sonra sebzeleri damak tadına göre seçerek kaselerine koyuyor. Daha sonra yemeklerin karışmasını önlemek için üzeride müşteri servis numarası olan “Mogol Şans Bebekleri” tabaklara saplanıyor. 

Ayrıca, ikinci bir kaseye Noodle/Asya makarnası konuyor ve üzerine oldukça zengin sos ve baharatlar eklendikten sonra her 2 kasede hazırlanan yiyecekler çok özel bir ızgarada pişmek için Moğol şeflere teslim ediliyor. Müşteriler, yarattıkları lezzetlerin pişirilişini izlemekten büyük keyif alıyor.

Khan’s Mogol Barbecue sunduğu lezzet dışında, gerek dekorasyon gerek serviste de farklılıklar yaratıyor. Dekorasyonunda, Moğol halkının savaşçı ve göçebe yaşamını anlatan hiyerografiler ve Moğol insanı fotoğrafları dikkat çekiyor. Oldukça sade ve yalın olan dekorasyona eklenen bu kültürel yaklaşım, müşterilerin oldukça beğenisini topluyor.

 

Khan’s Mogol Barbecue’de MOGOL BARBECUE’nün yanısıra Asya mutfağının zengin menü çeşitleri de servis ediliyor. Asya mutfağı yemeklerinin lezzetini sunma fikri ile geliştirilmiş Güney Asya (Vietnam, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur )  mutfaklarının seçkin örnekleri, Çinli ve Moğol şefler yönetiminde 12.00- 14.00 saatleri arası ASYA AÇIK BÜFE, diğer saatlerde ise  “A la carte” olarak servis ediliyor.

Mekanın sahibi Hakan Yanar, “Bu kış, Khan’s Mogol Barbecue’deki lezzetler ile ilk başta İstanbulluları buluşturduk. Khan’s Mogol Barbecue’nün yeni açılmasına rağmen gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnunuz, yeni yemek lezzeti ve konseptini daha geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla 2009 senesine kadar İstanbul, Ankara, İzmir’de toplam 7 adet Fast Food ile 3 adet A La Carte restoranı açmayı hedefliyorduk, gördüğümüz ilgiden dolayı çalışmalarımızı daha da hızlandırdık’ dedi.


Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.