25 Mart 2023
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C
  • Antalya14°C

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI BAĞLIKAYA BU KEZ REHBERLERE SATAŞTI

Aydın Turist Rehberleri Odası “Türsab Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya’nın turist rehberleri üzerinden oy devşirmeye çalışmak yerine projelerini anlatmasını beklerdik” dedi.

TÜRSAB Başkan adayı Bağlıkaya bu kez rehberlere sataştı

11 Kasım 2022 Cuma 11:00

ANKARA- TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya’ın hakareti başta sayıları sayıları 14 bine yaklaşan profesyonel turist rahberlerini, Turist Rehberleri Birliği-TUREB ve Turist Rehberleri Odalarını ayağa kaldırdı. Aydın Turist Rehberleri Odası  “Türsab başkan adayının asılsız iddialarla bir diğer sektör paydaşının üzerinden prim yaparak oy devşirmeye çalışmak yerine , ülkemiz turizmi adına yapabileçekleri projeleri sergiledikleri bir seçim toplantısı görmeyi arzulardık” dedi.” dedi.

TUREB: REHBERLİK SAYGIN BİR MESLEKTİR
TUREB Başkanı Hakan Eğinlioğlu'da Firuz Bağlıkay'nın profesyonel turist rehberlerini küçük düşürücü ifadelerini kınayarak "Profesyonel turist rehberleri turizmin en önemli konumu olan vitinindedir. Ülkemize gelen bir turist rehnberin anlattıklarından etkilenerek ülkemize yeniden gelir veya başkalarını gönderir. Turist rehberlerine müze kapısında beklemek gibi bir tanım Türsab gibi saygın bir kuruluşa yeniden aday olan kişiye yakışmıyor. Turist rehberleriği Türk turizminin saygın mesleklerinden biridir" dedi.

BAKAN BİTTİ, REHBERLER BAŞLADI
Türsab adayı Firuz Bağlıkaya’nın seçim toplantılarında Kültür ve Turizm Bakanı’na yönelik yaptığı açıklamalara bu kez turist rehberlerine yönelik yaptığı açıklamalar eklendi.

Bağlıkaya’nın “Topkapı’nın önüne rehber dikin” şeklindeki profesyonel turist rehberini aşağılayıcı konuşmanın empati eksikliğinden kaynaklandığın belirten Aydın Turist Rehberleri Odası kamuoyuna yaptuğu açıklamada “Türsab başkan adayının asılsız iddialarla bir diğer sektör paydaşının üzerinden prim yaparak oy devşirmeye çalışmak yerine , ülkemiz turizmi adına yapabileçekleri projeleri sergiledikleri bir seçim toplantısı görmeyi arzılardık” dedi.
tureb.jpeg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA