24 Haziran 2024
  • İstanbul21°C
  • Ankara19°C
  • Antalya27°C

RADİSSON OTEL GRUBU'NDAN 2023 "SORUMLU İŞLETME" RAPORU

Radisson Otel Grubu'nun geçen yıla ilişkin 'Sorumlu İşletme' raporunda 2050 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği net sıfır emisyon hedefleri öne çıktı.

Radisson Otel Grubu'ndan 2023 "Sorumlu İşletme" raporu

04 Mayıs 2024 Cumartesi 09:00

İSTANBUL  - Radisson Otel Grubu 2023 'Sorumlu İşletme' raporunu paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Radisson Otel Grubu'nun geçen yıla ilişkin 'Sorumlu İşletme' raporunda 2050 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği net sıfır emisyon hedefleri öne çıktı.

Raporda şirketin 5 yıllık stratejik planına da yer verdi. Sürdürülebilirlik hedeflerinin merkeze alındığı 2023 – 2027 dönemini kapsayan plan, grubun 'Sorumlu İşletme' odak alanlarını ve hedeflerini içeriyor.

Sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini pekiştirmek amacıyla 'Otel Sürdürülebilirlik Temelleri' programını hayata geçiren Radisson Otel Grubu, otellerinin yarısında bu çalışmaları devam ettirirken 179 oteli ise söz konusu program kapsamına aldı.

Radisson, 2022'de kısa vadeli 'Bilime Dayalı Hedefler Girişimi' onayını almasının ardından, sıfır emisyon hedeflerine ilişkin bilimsel onayı da 2023'te aldı. Alınan bu onaylar, grubun sıfır emisyon ve Paris İklim Anlaşması hedefleriyle tam uyumu için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bu hedefler kapsamında, Radisson Otel Grubu, 2030'a kadar faaliyetlerinden kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmayı ve sera gazı emisyonlarını yüzde 46 seviyelerine düşürmeyi hedefliyor. Grup, ayrıca 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

2019 yılından bu yana metrekare başına karbon ayak izinde yüzde 35'lik bir azalma sağlandığını belirten grup, 87 bin ton karbondioksit eşdeğeri karbon salımını da engelledi. Bu rakamın, 18 bin 700 benzinli aracın ortaya çıkardığı emisyona eşdeğer olduğu hesaplanıyor.

Radisson'un sürdürülebilirlik hedefleri arasında, yenilenebilir enerji kullanımını artırma, 2026 yılına kadar su ayak izini yüzde 30 azaltma ve tek kullanımlık plastik kullanımını sonlandırma da bulunuyor.

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA