24 Haziran 2024
  • İstanbul21°C
  • Ankara17°C
  • Antalya26°C

İFLAS EDEN OTEL GRUBUYLA İLGİLİ İDDİA! "KREDİ KAÇIRMA..

Sanayi Gazetesi'nin haberine göre; Fatih Altaylı, YouTube yayınında, Alkoçlar’ın iflasının bilerek isteyerek yapılmış bir tür kredi kaçırma ve kredi batırma operasyonu gibi göründüğünü belirtti.

İflas eden otel grubuyla ilgili iddia! "Kredi kaçırma..

10 Mayıs 2024 Cuma 15:30

BURSA - Gazeteci Fatih Altaylı, Bursa Uludağ da dahil olmak üzere çok sayıda noktada oteli bulunan Amaç Otelcilik Ve Turizm A.Ş.'nin (Eski unvanı Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm A.Ş.) iflasının bir tür kredi kaçırma ve kredi batırma operasyonu gibi göründüğünü söyledi.
İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Alkoçlar Otelcilik AŞ.'nin konkordato talebini reddederek turizm sektörünün marka isimi için iflasa hükmetti.

Sanayi Gazetesi'nin haberine göre; Fatih Altaylı, YouTube yayınında, Alkoçlar’ın iflasının bilerek isteyerek yapılmış bir tür kredi kaçırma ve kredi batırma operasyonu gibi göründüğünü belirtti.

lkoclar.jpg"KREDİLERİN İZİNİ SÜRSÜNLER"

Türkiye’de batmanın pek çokları için bir ‘kurtulma’ yolu olduğunu belirten Fatih Altaylı “Benim bildiğim Alkoçlar’ın tek bir tane şirketi yok. Bu sadece bir şirket için verilmiş bir karar. Yine bildiğim kadarıyla söylüyorum, bu şirketin üzerinde bir mal varlığı yok. Kiralık oteller var. O kiralık otellerin onarılması, tamir edilmesi, renovasyonu için alınmış yüksek miktarda banka kredileri var. Bu şirket İflas Masasına gidecektir. Benim tavsiyem şudur; İflas Masası bu şirketler için alınan kredilerin nerelere harcandığının, Türkiye dışındaki hangi ülkelere aktarıldığının bir izini sürsünler. Almanya’ya mı gitmiş, Fransa’ya mı gitmiş bu paralar, İsviçre’ye mi gitmiş bir baksınlar” açıklamalarında bulundu.

lkoclar-001.jpgKREDİ KAÇIRMA VE KREDİ BATIRMA OPERASYONU

Altaylı söz konusu kredilerin alınması için siyasi yakınların devreye sokulduğunu ileri sürdü. Altaylı “Ancak bu kredilerin otellerin yenilenmesi yerine nerelere harcandığını birileri bir araştırsın. Çünkü bunların başka şirketleri, başka otelleri de var. Onlarla ilgili bir sorun yok. Ayrı ayrı şirketler. Anonim şirket oldukları için birinin ötekine etkisi yok. Şahsi kefalet noktasında şahısların üzerinde neler var onu da bilmiyoruz. Bunlar normal şeyler değil. Bunlar bilerek isteyerek yapılmış bir tür kredi kaçırma ve kredi batırma operasyonu gibi görünüyor uzaktan. İflas Masası doğru düzgün bir inceleme yaparsa ortaya çıkar ama yapacağını zannetmiyorum” diye ifade edildi.

75 YILDIR FAALİYET GÖSTERİYORDU

75 yıl önce kurulan Alkoçlar Otelcilik, sektör liderleri arasında bulunuyordu. Otelcilik zincirinin turizm merkezleri başta olmak üzere Bursa Uludağ, Bodrum ve Antalya’da 10'dan fazla oteli bulunuyordu.

lkoclar-002.jpgHÜLYA KOÇYİĞİT’İN DAMADI

Türkiye'ye mal olmuş ünlü isim Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar’a ait, Alkoçlar Otelcilik AŞ. yeni adı ile Amaç Otelcilik, girdiği darboğazı aşamayarak mahkemeye başvurmuş ve konkordato talep etmişti. Ancak mahkeme şirketin borçları ile baş edemeyeceğine karar verdi. Daha dava sonuçlanmadan otel zincirinin şubeleri teker teker kapandı.

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA