25 Mart 2023
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C
  • Antalya14°C

DEĞİŞİMCİLER, AVDAGİÇ’İN KARŞISINA ATİLLA BİNGÖL’Ü ÇIKARDI

İTO bu sabah yapılacak başkanlık seçimi için mevcut başkan Şekib Avdagiç’in karşısına gece Levent Korkut’u çıkaran İTO Değişim Grubu’nun sabah karar değiştirerek Atilla Bingöl’ü koyduğu öğrenildi.

Değişimciler, Avdagiç’in karşısına Atilla Bingöl’ü çıkardı

15 Kasım 2022 Salı 08:00

İSTANBUL- İstanbul Ticaret Odası’nda merakla beklenen başkanlık seçiminde Şekib Avdagiç’in karşısına dün gece Levent Korkut aday olarak gösterilirken, sabahın erken saatlerinde liste değişti. Bu kez karar kılınan aday Atilla Bingöl oldu. Gözler 09:00’da açılacak sandıklarda.
Üye sayısı 700 bini aşan Türkiye’nin en büyük odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) bu sabah yapılacak başkanlık seçimi için mevcut başkan Şekib Avdagiç’in karşısına gece Levent Korkut’u çıkaran İTO Değişim Grubu’nun sabah karar değiştirerek Atilla Bingöl’ü koyduğu öğrenildi.

istanbul-ticaret-odasi.jpgDün gece Değişim Grubu’na yakın bir kaynaktan edinilen bilgiye göre, yoğun temaslar neticesinde Avdagiç’in karşısında başkanlık yarışında 20 No.’lu Sigortacılık komitesinden seçilerek meclis üyesi olan Levent Korkut’un yarışacağı belirtilmişti.

Çağrı Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Korkut, aynı zamanda TOBB-Türkiye Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı olarak da görev yapıyor. Korkut’un İTO’nun 2018 seçimlerinde de meclis üyeliği için kendi komitesinden liste hazırladığı, ancak seçilemeyerek o dönem meclise giremediği biliniyor.

Dünya'dan Merve Yiğitcan'ın haberine göre ancak geceden sabaha karar değişikliğine giden grubun bu kez de 17 No.lu Restoran Hizmetleri sektöründen meclise giren Atilla Bingöl’ü aday gösterdiği öğrenildi.

Korkut’un da değişiklik kararını sabah öğrendiği edinilen bilgiler arasında… Öte yandan Atilla Bingöl’ün adı halihazırda meclise giren Saadettin Saran ile adaylık için geçiyordu. CHP Milletvekili Tekin Bingöl’ün kardeşi olan Atilla Bingöl, Bridge Restaurant’ın da sahibi…

Avdagiç: Meclis üyelerinin 195’i bizim listelerimizden

Geçen hafta yapılan İTO Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinde mevcut Başkan Şekib Avdagiç’in listeleri fark atmış. Avdagiç, seçim sonuçlarına göre toplam 273 meclis üyesinden 195’inin kendi listelerinden meclise girdiğini duyurmuştu. 9 Kasım’daki seçim öncesi başkan adaylıklarını açıklayan Murat Kalsın ile Ferhan Ademhan ise kendi komitelerinden seçilemeyerek başkanlık yarışına erken veda etmişlerdi. İTO’da Değişim Zamanı’nın, muhtemel başkan adayları arasında adı geçen Atilla Bingöl ile Saadettin Saran ise kendi komitelerinden seçilerek meclis üyesi olmuşlardı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA