17 Mayıs 2022
  • İstanbul16°C
  • Ankara16°C
  • Antalya18°C

CORENDON AİRLİNES, AVRUPA'DA "IATA TRAVEL PASS" UYGULAMASI BAŞLATTI

IATA tarafından geliştirilen IATA Travel Pass uygulaması, artık Corendon Airlines yolcuları tarafından belirli hatlardaki uçuşlarda kullanılabilecek.

Corendon Airlines, Avrupa'da "IATA Travel Pass" uygulaması başlattı

26 Ocak 2022 Çarşamba 22:00

ANTALYA- “İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, 2021 yılının Kasım ayından bu yana süren deneme çalışmalarını başarıyla tamamlayarak IATA Travel Pass’ı uçuşlarına entegre eden ilk Avrupa havayolu oldu ve bir başka ilke daha imza attı.

Bu gelişme sonrasında, havayolu seyahatlerinin daha güvenli ve konforlu hale gelmesi adına Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen IATA Travel Pass uygulaması, artık Corendon Airlines yolcuları tarafından belirli hatlardaki uçuşlarda kullanılabilecek.

Tüm test ve aşı dokümanları dijital platformda saklanabilecek

IATA Travel Pass sayesinde yolcular artık COVID-19 ile ilgili tüm test ve aşı dökümanlarını dijital platformda saklayabilecek ve yolculukları öncesinde bu belgelerini elektronik ortamda, temassız şekilde ibraz edebilecekler. Uygulamanın sunduğu bu imkanlar ile havalimanlarındaki döküman kontrolü prosedürlerini hızlandırılması ve uzun sıraların oluşması önlenerek sosyal mesafenin korunması da amaçlanıyor.

IATA Travel Pass, Corendon Airlines yolcuları tarafından ücretsiz indirilebilecek

Şu an için belirli Corendon Airlines uçuşlarında kullanılmaya başlanan IATA Travel Pass uygulaması, Corendon Airlines yolcuları tarafından iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara ücretsiz şekilde indirilerek kullanılabiliyor. Ayrıca uygulama içerisinde seyahat edilecek ülkelerdeki COVID-19 salgınına bağlı seyahat kısıtlamaları ve uygulamalarına dair bilgiler de yer alıyor.

IATA Travel Pass uygulamasının kullanılabildiği Corendon Airlines uçuşlarının listesi ve anlaşmalı laboratuvarlar da uygulama içerisinde görüntülenebiliyor.

“Teknolojik gelişmelere ve çözümlere yatırım yapmaya büyük önem veriyoruz”

Corendon Airlines Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Türker, Corendon Airlines'ın müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılayabilmek adına teknolojik gelişmelere ve çözümlere yatırım yapmaya önem verdiğini belirtirken sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“IATA Travel Pass'in yolcular için olduğu kadar havayolları ve havalimanları için de oldukça verimli olduğuna inanıyoruz. Uygulama, yolcuların test sonuçları, aşı veya iyileşme dökümanları gibi COVID-19 ile ilgili belgelerini dijital bir platformda saklamasına olanak tanıyor ve seyahatleri gizlilik ve kişisel verilerin korunması açısından da daha kolay ve güvenli hale getiriyor. Yolcularımıza daha konforlu bir seyahat sunma adına başlattığımız IATA Travel Pass uygulamasının deneme sürecini başarıyla tamamlayan Avrupa'daki ilk havayolu olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu da paylaşmak isterim.”

IATA Operasyonlar, Emniyet ve Güvenlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Careen ise konu hakkında şöyle konuştu:

“IATA Travel Pass'in dünya çapında kullanılan bir uygulama olduğunu görmekten dolayı çok mutluyuz. Giderek büyüyen kullanıcı ağına dahil olan Corendon Airlines’ı, Avrupa’da uygulamayı hayata geçiren ilk havayolu şirketi olduğu için tebrik ediyoruz. Travel Pass, ülkelerin COVID-19 ile ilgili getirmiş olduğu seyahat kuralları kapsamında yolculardan talep ettiği sağlık dökümanlarını düzenli bir şekilde yönetmek için dijital çözümler sunan, etkili bir araç olduğunu kanıtladı. Ayrıca uygulama, önümüzdeki dönemde check-in'den uçağa binişe kadar temassız seyahat süreçlerini hayata geçirmeyi de hedefliyor.”

E-Mail Aydınlatma Metni

İşbu e-mail içeriğinde bulunan veya tarafınızca mail atılması suretiyle elde edilen kişisel veriler ile ilgili veri sorumlusu ON İletişim Tanıtım Pazarlama Sportif Faaliyetler San. ve Tic. Ltd. Şti. (Kısaca “ON İLETİŞİM”)’dir. Bu kişisel veriler, ON İLETİŞİM sorumluluğunda olup, yalnızca şirketin ticari ilişkisi veya tarafınızla iletişime geçilen diğer amaçlar doğrultusu ile bağlantılı olarak şirket çalışanları veya yetkilileri ile iletişime geçilmesi, ticari bilgi ve belgelerin ON İLETİŞİM’in ticari amaçlarıyla sınırlı olarak kullanılması amacıyla işlenebilir ve aktarılabilir. Belirtilen amaçlar dışındaki her türlü kullanım hukuka aykırıdır. Bu e-maile cevap vererek göndereceğiniz e-mailler bünyesinde bulunan kişisel veriler outlook sistemi üzerinden toplanmakta olup, 6698 sayılı kanunun 5/2-c, 5/2-ç ve (veya) 5/2-f maddelerindeki istisnalar kapsamında sözleşmenin kurulması, hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve ifası ile meşru menfaatler kapsamında işlenmektedir. ON İLETİŞİM’e tarafınızca gönderilen kişisel verilerin mevzuata uygun olarak elde edildiği ve bu kişisel veriler ile ilgili gerekli teknik ve idari tedbirlerin tarafınızca alındığı kabul edilmektedir. Bu şekilde elde edilen kişisel veriler, ON İLETİŞİM’in iş ortakları ve kanunen yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kanunen yetkili özel kişi veya kuruluşları ile taraflar arasındaki ilişkinin amacına ve 6698 sayılı kanunun 8. Maddesine uygun olarak aktarılabilir.Mailleşme yoluyla veri sorumlusu ON İLETİŞİM’e iletilen kişisel verileriniz ile ilgili 6698 sayılı Kanunun 11. Maddesi kapsamındaki haklarınızı kullanabilirsiniz. Konu hakkındaki detaylı bilgileri www.oniletisim.com adresindeki kişisel verilerin işlenmesi ve korunmasına ilişkin aydınlatma metninde bulabilirsiniz.

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA