28 Kasım 2022
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C
  • Antalya10°C

BENTOUR REİSEN, İLE 15.000 AĞAÇ FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

Bentour Reisen, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma ve çoğaltma projelerini daha fazla desteklemeye ve gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bentour Reisen, ile 15.000 ağaç fidanı toprakla buluştu

17 Mart 2022 Perşembe 18:00

ANTALYA - Orman Bakanlığı iş birliği ile "10 bin artı bir senin" kampanyası kapsamında toplam 15.000 ağaç fidanı dikildi. Bentour Reisen Genel Müdürü Deniz Uğur, proje tamamlama kapsamında sertifika töreni için Antalya'da Orman Bakanlığı Müdür Yardımcısı Fuat Nur ile bir araya geldi. Bentour Reisen, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma ve çoğaltma projelerini daha fazla desteklemeye ve gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bentour Reisen Genel Müdürü Deniz Uğur, "Ormanın yeniden ağaçlandırılmasına toplam 15.000 fidan bağışı katkısında bulunabildiğimiz için çok mutluyuz. Geçtiğimiz aylarda 10 bin fidanımıza 5 bin fidan daha eklenmesini, rezervasyonları ile ve sürdürülebilirlik konusuna önemli katkı sağlayan seyahat acentelerimize ve misafirlerimize borçluyuz” ifadesini kullandı.

bentour-reisen-genel-muduru-deniz-ugur.jpg2012 yılında başlayan "Bentour Ormanı" projesi farkındalık etkinlikleri ile faaliyetlerini sürdürmekde. Ağustos 2021'den 2022'nin başlarına kadar devam eden mevcut bağış etkinliğine ek olarak, Bentour Reisen misafirleri, kış aylarında katılacakları her tur kapsamında Bentour Ormanına ağaç fidanı dikebiliyor.

bentour-reisen-genel-muduru-deniz-ugur-001.jpgBugüne dek, Türkiye Orman Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan alana, bağışcıları sayesinde on binlerce ağaç fidanı toprakla buluştu. Bentour Reisen, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma ve çoğaltma projelerini daha fazla desteklemeye ve gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA