23 Nisan 2024
  • İstanbul14°C
  • Ankara10°C
  • Antalya15°C

BALIKESİR ‘TERMAL TURİZM BAŞKENTİ’ OLMAYI HEDEFLİYOR

4. Uluslararası Termal Sağlık ve Turizm Zirvesi 56 ülkeden 300’ü aşkın alım heyeti, yerli-yabancı 55 basın mensubunun katılımıyla başladı.

Balıkesir ‘Termal Turizm Başkenti’ olmayı hedefliyor

27 Eylül 2019 Cuma 10:00

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
EDREMİT / BALIKESİR- Türkiye’nin tarihten gelen termal kaynakları ile en değerli bölgelerinden biri olan Balıkesir’in ‘Termal Turizm Başkenti’ olması hedeflenerek 25-29 Eylül tarihleri aasında düzenlenen 4. Uluslararası Termal Sağlık ve Turizm Zirvesi 56 ülkeden 300’ü aşkın alım heyeti, yerli-yabancı 55 basın mensubunun katılımıyla başladı.

balikesir-‘termal-turizm.jpgemin-cakmak-041.jpg2023 HEDEFİ 20 MİLYAR DOLAR
Adrina Hotel’de başlayan tolantının açış konuşmasını yapan Türkiye Sağlık Turizm Konseyi Derneği-THTC’nin kurucu Başkanı Emin Çakmak Türkiye’nin sağlık turizminden 890 bin yabancı hasta ile 8.5 milyar dolar kazandığını belirterek “2023 hedefimiz 20 milyar dolar gelirdir’dedi.

balikesir-‘termal-turizm-vali.jpg
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan,

balikesir-‘termal-turizm-001.jpg
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,

balikesir-‘termal-turizm-002.jpg
AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey

balikesir-‘termal-turizm-003.jpg
Balıkesir Valisi ve Kongre Onursal Başkanı Ersin Yazıcı,

Balıkesir Valisi ve Kongre Onursal Başkanı Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, AK Parti Milletvekili Mestafa Canbey açılış konuşmasını yaptılar.

VALI YAZıCı: SAĞLıK ARAYANLAR BALıKESIR'E GELSIN
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir'in sağlık turizmindeki potansiyeline değinerek, ''Balıkesir sağlık turizmi açısından çok zengin bir bölge. Termal turizmi açısından da çok gelişmiş ve zengin bir bölgedir. Ancak Balıkesir bu değerlerini yeterince tanıtamadı. Bundan sonra Yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimizi Balıkesir'e bekliyoruz. Sağlık arayanlar Balıkesir'e gelsin'' dedi.

ender-sarac-004.JPG

ender-sarac-005.JPG

ender-sarac-006.JPG

ender-sarac-007.JPG

 

ender-sarac-009.JPGENDER SARAÇ’TAN INTERAKTIF MEDITASYON
Açılışa katılan Dr.Ender Saraç sağlıklı beslenme konusunda yaptığı sunumdan sonra salonda bulunanlarında katıldığı interaktif bir meditasyon gösterisi ile alkış aldı. Ardından destinasyon tanıtım, konaklama ve yatırım olanakları sunumları gerçekleştirildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA