25 Mart 2023
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C
  • Antalya14°C

BAKANLIK: TÜRSAB ÜYELERİNİ KISITLAMADAN GENEL KURULA GETİRECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “TÜRSAB herhangi bir kısıtlama olmadan üyelerinin yol ve konaklama giderlerini sağlayarak genel kurula getirecek” dedi.

Bakanlık: TÜRSAB üyelerini kısıtlamadan genel kurula getirecek

23 Kasım 2022 Çarşamba 10:32

ANKARA- Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan imzasıyla TÜRSAB’a gönderdiği yazıda 25’inci Genel Kurul’a katılacak üyelerin yol ve konaklama masraflarının herhangi bir kısıtlama yapılmadan ödenmesi gerektiğini bildirdi. Bakanlık, "genel kurul için kısıtlama yaratan" üye aidatı ve diğer borçların genel kurul masraflarından mahsup edilmesini ise ortadan kaldırdı.

bakanlik,-tursab.jpg

Yazıda, Bakanlığa yapılan başvurularda aidat borcu gibi ödemelerin üyelerin genel kurula katılmasını olumsuz etkileyeceği balirtilerek “Aidat ve diğer borçlaın mahsup edilmesi gibiherhangi bir kısıtlama talep edilmeden üyelerin genel kurula katılması için gerekli tedbirlerin alınması… Üyelerin genel kurula katılması için yol ve konaklama giderlerinin sağlanması” şeklinde bildirimde bulunuldu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı 27 Eylül’de internet sitesinden yapılan duyuruda genel kurula katılacak üyelerin yol ve konaklama giderlerinin üye aidatı ve diğer giderlerlerinin mahsup edilmesinden sonra yapılmasını duyurmuştu. TÜRSAB’a gönderndiği son yazıda ise “herhangi bir kısıtlama olmadan TÜRSAB’ın üyelerin yol ve konaklama genel kurula katılmalarının sağlanması” gerektiğini bildirdi.
bakanlik-yazi.jpeg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA