25 Mart 2023
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C
  • Antalya14°C

ANTALYA 85 MİLYON TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDİYOR

Vali Ersin Yazıcı "Ülkemizde örtü altı tarım ürünleri üretiminde ülkemizin yüzde 68'ni Antalya karşılıyor. Biz Antalya olarak 85 milyon Türkiye'yi temsil ediyoruz. Artık insanlar dünyada Antalya denilince Türkiye'yi biliyor. ” dedi.

Antalya 85 milyon Türkiye'yi temsil ediyor

30 Ocak 2023 Pazartesi 10:00

Abdurrahman Büyükkeskin
Antalya -
Türkiye turizminin amiral gemisi Antalya'ya sonrası 2022 yılında 13,5 milyon yabancı ile 10 milyon 200 bin yerli turist ziyaret etmesiyle pandemi sonrası iyi bir turizm sezonu geçirmişti.  Antalya tarım yanı sıra  çiçekçilik, narenciye ve örtü altı tarım ürünleri yetiştirmede de lider şehir. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, turizm şehrinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını düzenli dinleyerek sorunlarına karşı çözüm üretiyor.  
vali-ersin-yazici--002.jpg

vali-ersin-yazici--001.jpg   Vali Ersin Yazıcı, Antalya Çiçekçiler Esnaf Odası ve Antalya Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası’nın yeni hizmet ofislerinin açılış törenine katıldı. Açılış kurdelesini kesen Vali Yazıcı; “Ülkemizin misafir odası Antalya’mızda omuzlarımda ağır bir sorumluluk var. Bu sorumluluğu asla unutmadan ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz. Esnafın yüzü gülerse herkesin yüzü güler. Antalya bir turizm şehri olması yanı sıra nitelikli tarım ürünleri yetiştirmede lider bir şehir. Geçen yıl 13,5 milyon turist ağırladı. Pandemi sonrası iyi bir sezon geçirdik. 2023 turizm sezonunda Antalya'ya gelen yabancı turist sayısında 2019 yılında 16 milyonu geçerek 17 milyona ulaşmayı hedefliyoruz. Ülkemizde örtü altı tarım ürünleri üretiminde ülkemizin yüzde 68'ni Antalya karşılıyor. Biz Antalya olarak 85 milyon Türkiye'yi temsil ediyoruz. Artık insanlar dünyada  Antalya denilince  Türkiye'yi biliyor.  ” dedi.

vali-ersin-yazici--003.jpgvali-ersin-yazici--004.jpg
Antalya Çiçekçiler Esnaf Odası ve Antalya Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası’nın yeni hizmet ofislerinin açılış töreni gerçekleştirildi. İlk olarak Antalya Çiçekçiler Esnaf Odası ofisi açılış törenine katılan Vali Ersin Yazıcı’ya Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı İsmail Bakaç eşlik etti.


Antalya’mız İçin Esnafımızla El Ele Çalışmaya Devam Edeceğiz
Kurdele kesimi sırasında açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Antalya Çiçekçiler Esnaf Oda’mızın günümüz koşullarına uygun ve modern hizmet ofisinin açılışını Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı İsmail Bakaç ile birlikte gerçekleştirdik. Tüm esnafımızı bu şehre hizmet edenler, değer katanlar olarak görüyoruz. Bu şehrin insanlarına hizmet sunarken, şehrimizi güzelleştirerek dünyaya tanıtımı noktasında çok büyük katkılarınız var. Güzel şehrimiz Antalya’yı daha da güzelleştirmek için esnafımızla el ele çalışmaya devam edeceğiz. Yeni ofisiniz hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.


Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, Antalya Çiçekçiler Esnaf Odası’nın açılış töreninin ardından Antalya Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası’nın açılış törenine geçti. Törende Vali Yazıcı'ya Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar eşlik etti.


Bu Şehirde Turizmden Tarıma Her Şeyin En İyisi Ve En Kalitelisi Yapılıyor
Açılış töreninde konuşan Vali Yazıcı, odanın 5 bine yakın üyesinin olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “ 5 bine yakın üyesi olan Antalya Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Oda’mızın yeni hizmet ofisinin açılışı için bir aradayız. Odamızın üyelerine bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Şehrimiz bir dünya şehri. Şehrin gelişimine katkı sunuyorsunuz. Bunun her zaman devamını bekliyoruz. Burası ülkemizin misafir odası. Biz 85 milyonu temsil ediyoruz. Yurtdışından buraya gelen misafirimiz buradan ayrıldıktan sonra Antalya'yı Türkiye olarak anlatıyor. Bu yüzden omuzlarımızda ağır bir sorumluluk var. Bu sorumluluğu asla unutmadan ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu şehirde turizmden tarıma her şeyin en iyisi ve en kalitelisi yapılıyor. Hemşehrilerime güveniyorum. Bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek şehrimize katkı sunmaya devam edelim. Yeni ofis odamıza hayırlı olsun.”


Vali Yazıcı konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek yeni hizmet ofisinin açılışını gerçekleştirdi.


Mehmet Akif Caddesi Esnafı Ziyaret Edildi
Açılış törenlerinin ardından AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile birlikte Mehmet Akif Caddesi esnafını ziyaret eden Vali Yazıcı; “Mehmet Akif Caddesi esnafımızı Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ile birlikte ziyaret ettik. Mübarek Üç Aylar’ın bereketini yaşadığımız bu günlerde, Antalya’mızın her noktasındaki esnafımızı ziyaret etmeye, taleplerini ve önerilerini dinlemeye devam ediyoruz. ‘Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır’ anlayışıyla toplumumuzun temel direği olan esnafımızı ziyaret etmeye, hemşehrilerimizin hal hatırlarını sorarak taleplerini yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Mehmet Akif Caddesi esnafımıza içten ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor, bütün esnafımıza işlerinde kolaylıklar ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Esnafımızın Hamisi Antalya Valimiz
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise Vali Yazıcı’nın esnafın yanında olmasının kendileri için çok değerli olduğunu söyleyerek; “Esnafımızın Hamisi Antalya Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ve Kepez Kaymakamımız Sayın Nusret Şahin ile birlikte Mehmet Akif Caddesi’nde esnaf ve sanatkârlarımızı işyerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler bereketli kazançlar diledik.” diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA