02 Aralık 2021
  • İstanbul13°C
  • Ankara8°C
  • Antalya16°C

1700 RAKIMDA DOĞA DOSTU ZİFİN OTEL KÖMÜRÜ TERKETTİ

Zifin Otel yönetimi, yıllık 300 ton olan kömür kullanımını terkederek biyokütle pelet enerjisine geçiş yaptı.

1700 rakımda doğa dostu Zifin Otel kömürü terketti

20 Ekim 2021 Çarşamba 18:00

GİRESUN - Kulakkaya yaylasında yeni konseptiyle hizmet vermeye başlayan Zifin Hotel, kömür yerine kullandığı biyokütle pelet enerji sistemiyle doğaya sahip çıkıyor.

Adını Doğu Karadeniz’de yetişen Zifin çiçeğinden alan, çevresinde ünlü Mavi Göl, Kuzalan Tabiat Parkı, şelaleler ve Ağaçbaşı Tabiat Parkı'nın bulunduğu, bin 700 rakımdaki otel, yeni konseptiyle hizmet vermeye başladı.

30 odalı, “Ormanın Sonbaharla dansı” temasıyla müşterilerine kapılarını açıp doğa dostu mimarisi ve bölgenin doğal ürünleriyle füzyonlanan mönüsüyle büyük beğeni toplayan butik hotel, temel amacı emisyon azaltımı olan ve ülkemiz tarafından da kısa süre önce imzalanıp yürürlüğe konulan Paris İklim Antlaşması hükümlerine ilk destek veren turizm işletmelerinden biri oldu.

zifin-otel.jpgOtel yönetimi, aldığı kararla, yıllık 300 ton olan kömür kullanımını terkederek biyokütle pelet enerjisine geçiş yaptı. Doğa dostu sistem sayesinde tarımsal atık, odun, endüstriyel odun atığı ve ormansal atıkların işlenmesi suretiyle yakıt enerjisi elde edildi ve bu şekilde ekonomik tasarruf sağlanarak çevresel ve insan sağlığına zararlı etkenler ortadan kaldırılmış oldu.

“FELSEFEMİZ, DOĞAYI KORUMAK”

Zifin Hotel Müdürü Serkan Aygören, “Dünya çapında vizyoner olan ve bölgesine aşık bir yatırımcı tarafından fiziken ve ruhen yenilendi, tazelendi.

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA