• BIST 8093.54
  • Altın 1904.232
  • Dolar 28.8788
  • Euro 31.8219
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C
  • Antalya 13 °C

Mengen Aşçılık Lisesi'nin başarısı

Mengen Aşçılık Lisesi'nin başarısı
“Şefler Yarışıyor”da Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi öğrencileri ana yemek ve öğrenci pastane dalında klasman birinciliği elde etti

MENGEN- Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri  “Şefler Yarışıyor”da Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi öğrencileri ana yemek ve öğrenci pastane dalında klasman birinciliği elde ederek büyük başarı gösterdi.
İLK KEZ KATILIP BİRİNCİ OLDULAR

Yarışma sırasında “Öğrenci Kategorisi’nde yarışmaya ilk kez katılan Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi öğrencileri özellikle tezgah düzeni, kılık kıyafet, temizlik ve çalışma disiplini ile jüriden tam not almayı başardı. Katıldıkları toplam üç yarışmada 8 Bronz madalya, 3 Merit madalya ile büyük bir başarı elde ederek geleceğin büyük şefleri olacaklarını kanıtladılar.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde dört gün süren Şefler Yarışıyor organizasyonuna 600'ün üzerinde yerli ve yabancı şef katıldı.

Yarışmada öğrenci kategorisinde Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi, Tekirdağ Otelcilik, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Bolu Otelcilik, Mengen Meslek Yüksek Okulu ve çeşitli ülkelerden katılan yabancı okulların öğrenci şef adayları katıldı.
Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi’ nin kazandığı ödüller şöyle:

 

Ara sıcak klasmanı:

Bronz madalya: Tolga Saygın - Emrah Aytekin - Emre Büyüktürk

Merit ödülü: Mehmet Çırak

 


Murat Yılmaz ve Şafak Erten


Ana yemek klasmanı:
Bronz madalya:

Şafak Erten - Murat Yılmaz - Yasin Çalış - Ogün Yıldırım= Klasman Birinciliği

 

Pastane klasmanı:

Bronz madalya: Enes Malakçıoğlu = Klasman Birinciliği

Merit ödülü: Erhan Dinç - Serkan Yaman
ÜNLÜ AŞÇILAR MENGEN AŞÇILIK LİSESİ'NDEN YETİŞİYOR

Türkiye’nin dünya turizmine hizmet eden tüm tesislerinde görev yapan bir çok ünlü mutfak şefini yetiştiren Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi ilk kez katıldığı yarışmada gösterdiği  başarı yeni şeflerin geldiğini gösterdi.  Yarışmaya katılan ve jüri üyeliğini yapan şeflerin birçoğunun Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi mezunu olmaları da bu okulun Türk turizmi için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu yarışmalarda başarılı olan öğrenciler okullarının adını daima en üst seviyede yaşatmak için büyük gayret gösteriyorlar.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİLER

Yarışma boyunca kendilerine destek olan  Öztiryakiler firmasına, Tahsin Öztiryaki  ve Dilek Öztiryaki’ye, yarışma boyunca yarışmacı öğrencilere gerekli olan yiyecek - içecek ihtiyacını eksiksiz temin eden okulumuz mezunlarından Ekol Gıda’nın sahibi Önder Bilen’ e teşekkür eden öğrenciler gelecek yıllarda daha başarılı olacaklarını söylediler.

Ayrıca  yarışma boyunca kendilerine yardımcı olan Mengen Anadolu Aşçılık Lisesi’nin mezunlarının kurduğu Asomder ve derneğin başkan yardımcısı Murat Dağlıoğlu’na, yiyeceklerin hazırlık çalışmaları için yer temininde bulunan Özay Akar’a ve okulda yaptıkları  hazırlık çalışmaları boyunca  yanlarında olan okul müdürü  Ali Çobanoğlu’na ve öğretmenleri  Levent Demirçakmak, Sercan Özkan  ile kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.