• BIST 8317.57
  • Altın 1676.201
  • Dolar 27.2424
  • Euro 28.8813
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 20 °C
  • Antalya 29 °C

Kuşadası’nda ek imar hakkı

Kuşadası’nda ek imar hakkı
Kuşadası'nde imar plan tadilatlarıyla ilgili maddeler damgasını vururken, 8 turistik tesis ile 10 siteye ek imar hakkı verilmesi dikkat çekti.

KUŞADASI- Kuşadası Belediye Meclisi'nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 6 maddelik gündemle gerçekleştirilen Kuşadası Belediye Meclis Toplantısı'na yine imar plan tadilatlarıyla ilgili maddeler damgasını vururken, 8 turistik tesis ile 10 siteye ek imar hakkı verilmesi dikkat çekti.

 

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantıya Meclis 1. Başkan Vekili de olan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Zafer Üstün katılmazken, yaklaşık 3 saat süren toplantıda imar plan tadilatı talepleri görüşülürken sert tartışmalar yaşandı.

 

Toplantıda imar komisyonunun raporu doğrultusunda aralarında Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'a ait Club Akdeniz Tatil Köyü ve Pamay Apart Oteli ile Korumar Otel, Grand Önder Otel, Pine Marin Otel ve Carisma Otel'inde bulunduğu de turistik tesislere ek imar hakkı getiren imar plan tadilatı talepleri kabul edildi.

 

Turistik tesis taleplerini yanı sıra ikinci konut olarak bilinen yazlık sitelere ait ek imar hakkı talepleri de görüşüldü. Kuşadası Belediye Meclisi 10 yazlık sitenin yeni imar hakkı taleplerini de kabul etti.

 

Büyük tartışmaların yaşandığı toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Meclisi'nin bağımsız üyesi Ahmet Altunsoy, Kuşadası'ndaki betonlaşmadan en çok şikayet eden turistik tesis sahiplerinin ve turizmcilerin Kuşadası'nı daha da betonlaştıracak ek imar hakkı talebinde bulunmasının düşündürücü olduğunu söyledi.

 

Turistik tesisler ile yazlık sitelere yönelik imar plan tadilatlarının yasalara aykırı olduğunu savunan Ahmet Altunsoy, “Tüm tadilat talepleri 25 binlik nazım imar ve çevre düzeni planına aykırı. Yoğunluk artıran ve fonksiyonel değişik içeren bu değişiklikler Kuşadası'nın geleceğini daha da çok betona mahkum etmektedir” dedi

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.