• BIST 7948.6
  • Altın 1888.516
  • Dolar 28.8441
  • Euro 31.4414
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Kıbrıs'ta turizm potansiyeli var

Kıbrıs'ta turizm potansiyeli var
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Karteper, Doğu Akdeniz'in kontrolü Kıbrıs'ın kontrolüyle mümkündür.

MERSİN - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Karteper, Kıbrıs'ı, bu yıl üçüncüsünü 2 -5 Nisan tarihlerinde düzenleyecekleri Mersin Tarım Fuarı'na davet ettiklerini söyledi.

Murat Karteper, Rıza Durdu, Şahin Öder, Engin Tan Narin, Şemsettin Sor, Orhan Çapan'dan oluşan MTSO Heyeti, Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nın davetlisi olarak gittiği Kıbrıs ziyaretinden döndü. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu'nu Mersin 3. Tarım Fuarı'na davet eden hayet, Bakan Sennaroğlu'ndan fuara katılacakları dair söz aldı.

 

Murat Karteper yaptığı açıklamada, coğrafi konumu sebebiyle, Kıbrıs'ın sabit uçak gemisi olduğunu ve Doğu Akdeniz'in kontrolünün Kıbrıs'ın kontrolüyle mümkün olduğunu belirtti. Türkiye'nin Kıbrıs ile tarihi bağları olduğunu belirten Karteper, hamilik görevini geliştirerek devam etmesi gerektiğinin önemini vurguladı. Karteper, "Kıbrıs'ın önemini bir kere daha anlatmaya gerek yok. Mersin'in dünya şehri olduğuna inanıyorsak, çevremizle olan ilişkilerimizi geliştirmek zorundayız. Kıbrıs yaşadığı izolasyonlarla yalnız bırakılmış. Oysa Adada büyük bir ticari ve turizm potansiyeli var. Orada görüştüğümüz yetkililer, Bu konuda Mersin'den yardım bekliyor. Özellikle Ris-Mersin Projesi çok ilgilerini çekti. Aynı projeyi Kıbrıs için uygulamak istiyorlar. Bu amaçla Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizden yardım istediler. Elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızı söyledik. Türkiye'de bir ilk olan Ris-Mersin Projesi belki de yakında Ris-Kıbrıs olarak yavru vatanda başlayacak" diye konuştu.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.