• BIST 2.390,79
  • Altın 912.888
  • Dolar 15.565
  • Euro 16.2426
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 16 °C
  • Antalya 18 °C

ITB Berlin Konvansiyonu 2022’de uzmanlar buluşuyor

ITB Berlin Konvansiyonu 2022’de uzmanlar buluşuyor
ITB Berlin Konvansiyonu, 8-10 Mart 2022 tarihleri ​​arasında tamamen sanal bir etkinlik olarak gerçekleşecek.

BERLİN - 2022'de Dünyanın Önde Gelen Seyahat Ticaret Fuarı için yeni bir konsept: ITB Berlin Konvansiyonu, 8-10 Mart 2022 tarihleri ​​arasında tamamen sanal bir etkinlik olarak gerçekleşecek.

Sanal ortamda 8-10 Mart 2022 tarihleri ​​arasında yapılacak ITB Berlin Konvansiyonu’nda konu başlığı “Dayanıklılık, dijitalleşme ve sürdürülebilirliğe odaklanma” olarak ve katılımcı konuşmacılar belirlendi. Üç başlık altında yapılacak etkinlikte ITB Berlin Konvansiyonunun yeni başkan vekili ile temalı katılımcı konferansları ve sunumları için canlı yayın akışı planlandı

itb.jpgKonvansiyonu 17 Mart'ta alıcıların ve katılımcıların görüş alışverişinde bulunabilecekleri ve başarılı işler üretebilecekleri kullanıcı dostu bir ağ platformu olan Dijital İş Günü izleyecek. Avrupa pazarına odaklanan ve yaz için seçilen Avrupa ev sahibi destinasyonlarında planlanan iki B2B ağ oluşturma etkinliği konsepti tamamlıyor.

Messe Berlin stüdyosundan canlı yayınlanan kongre

' Dijital, Sorumlu ve Esnek Çözümlere Açık ' başlığı altında, ITB Berlin Convention 2022'nin odak noktası dijital, sürdürülebilir ve esnek çözümlerdir. Etkinliğin Salı günü konu Gelecek ve Dayanıklılık olacak : büyük zorluklar zemininde endüstri geleceğe nasıl hazırlanmalı ve hazırlanmalı? Çarşamba , eTravel'e ve pandemi sırasında büyük bir ivme kazanan önemli dijitalleşme konusuna ayrılacak. Perşembe günü , Sorumlu Turizm parkuru iklim değişikliği, çevre koruma, sorumlu turizm ve sürdürülebilir çözümlere bakacak.

ITB Berlin Convention'daki uluslararası konuşmacılar, olağanüstü uzmanlık bilgisine sahip üst düzey yöneticiler ve uzmanlardır. Sektörün önde gelen düşünce kuruluşu ITB Berlin Convention, üç gün boyunca Berlin Sergi Alanı'ndaki stüdyodan 10.00-18.00 saatleri arasında canlı yayın yapacak. İlk gün etkinlikleri saat 9'da açılış basın toplantısı olacak Etkinlik boyunca tüm program itb.com'da ücretsiz olarak canlı yayınlanacak . Daha sonra isteğe bağlı olarak ve YouTube üzerinden oturumlara erişilebilir.

Sanal kongrenin üç gününün tamamında, şirketlerin ürünlerini sanal basın toplantılarında ve şirket sunumlarında 30 dakikalık aralıklarla sergilemek için kullanabilecekleri başka bir akış mevcut olacak. İlgileniyorsanız, lütfen itb@messe-berlin.de adresine e-posta gönderin .

Gelecek ve Dayanıklılık Pisti 8 Mart 2022 Salı

ITB Future & Resilience Track , endüstri ve toplumdaki mega trendlere ve küresel seyahat ve turizm endüstrisi ile ilgili temel konulara odaklanacak. Büyük pazar oyuncularından ve önde gelen yenilikçilerden en iyi uygulama örnekleri, kurumsal strateji ve önlemleri şekillendirmek için değerli bilgiler ve somut karar verme yardımı sağlayacaktır. 'ITB Derin Dalış: Küresel Turizm Talebi' başlığı altında Statista'dan Peter Kautz, pandemi sonrası beklenen küresel turizm talebine ilişkin beklentilere bir göz atacak . Anketi, sürdürülebilirlik yönü de dahil olmak üzere dünyanın en önemli pazarlarındaki eğilimleri vurgulayacaktır.

'Destination and Mobility Choice: Tectonic Shift or Back to Normal' başlıklı CEO panelinde , Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC) İcra Direktörü Dr. Eduardo Santander, DER Touristik DMC CEO'su ve üyesi Dr. Klaus-Ulrich Sperl DER Touristik Group'un uluslararası yönetim kurulu ve Preferred Hotels and Resorts başkanı Michelle Woodley, küresel kriz sonrasında sektörün değişip değişmeyeceğini ve nasıl değişeceğini tartışacak.

Global Travel & Tourism Resilience Council ve Jacobs Media ile ortaklaşa bir ITB Bakanları Yuvarlak Masası için de hazırlıklar yapılıyor. Odak noktası, siyasetin önemli rolü ve gelecekteki krizlere karşı geniş tabanlı bir dayanıklılık oluşturmaya nasıl yardımcı olabileceği üzerinde olacaktır.

eTravel Track 9 Mart 2022 Çarşamba

Pandemi dijitalleşmeye büyük bir ivme kazandırdı. Evden çalışma, Zoom toplantıları ve elektronik ödeme çözümleri günlük yaşamı gözle görülür şekilde değiştirdi. Bu eğilimler seyahat endüstrisini de büyük ölçüde etkiledi. Konvansiyonun ikinci gününde, eTravel parkuru, turizm endüstrisindeki dijitalleşmenin sayısız yönüne odaklanacak ve uzmanlar, büyüleyici trendleri, beklentileri ve en iyi uygulamaları tartışacak.

Trivago CEO'su Axel Hefer, C-Level röportajında ​​seyahat dağıtımı ve pazarlama trendleri hakkında konuşacak. 'Dijital kimliklerin gücü' başlıklı bir panel tartışmasında , NetSys Technology CEO'su Nick Price, değerli sektör içgörüleri sunanlar arasında yer alacak. Suitepad'in kurucusu ve genel müdürü Moritz von Petersdorff-Campen ve HOWZAT Partners'ın ortağı David Soskin, yeni başlayanlar ve yatırımla ilgili olarak otel teknolojisi pazarındaki mevcut ruh halini ve durumu tartışacaklar. Ayrıca, otel teknolojisi girişimlerini arayacak olan Hotel Tech Startup Pitch etkinliğinde jüri olacaklar.

' Teknoloji ve Seyahat: Teknoloji, seyahat dağıtımı ve pazarlamasının geleceğini nasıl şekillendiriyor ' başlıklı bir panel de planlanıyor. Bir başka tartışma turu, Mark Zuckerberg'in Metaverse'inin olası küresel etkisini inceleyecek. Ek paneller, artırılmış gerçeklik, ödeme çözümleri ve sosyal medyayı tartışacak - katılımcılar popüler Tik Tok platformunu yakından inceleyecek.

Sorumlu Turizm parkuru 10 Mart 2022 Perşembe günü

Adil, sosyal sorumluluk sahibi ve sürdürülebilir turizm için uzun yıllardır sorumluluk almak, ITB Berlin'in yol gösterici ilkelerinden biri olmuştur. Geniş yelpazedeki panel tartışmaları, açılış konuşmaları ve sanal etkinliklerdeki konferansları ile bu konuda farkındalık yaratmaya da yardımcı oluyor. Üçüncü gün , Potsdam İklim Etkisi Araştırma Enstitüsü müdürü Prof. Dr. Johan Rockström bir açılış konuşması yapacak ve mevcut iklim ve seyahat durumu hakkında bir rapor sunacak.

Ardından Euromonitor International Seyahat ve Turizm Araştırmaları Başkanı Caroline Bremner, 'Karbon-Nötr Destinasyonlardan Yenileyici Turizme: Sınırlar ve Uygulama' başlığı altında bir panel tartışmasına ev sahipliği yapacak. Katılanlar arasında Travalyst CEO'su Sally Davey, The Travel Foundation CEO'su Jeremy Sampson ve Tourism Declares a Climate Emergency'nin kurucu ortağı Jeremy Smith de yer alacak .

'Nasıl Konuşulur' başlıklı bir panel. Otelcilik CEO'ları Sürdürülebilirlik Üzerine' sürdürülebilirliğin otel endüstrisi üzerindeki etkilerini inceleyecek. Tartışmayı, Sürdürülebilir Otelcilik İttifakı başlıklı ikinci başkanı Wolfgang M. Neumann açacak. 'Önemli olan Yolculuk: Sürdürülebilir Hareketlilikteki Zorluklar ve Fırsatlar' başlıklı tartışma grubunda, ana konu hareketlilik sektöründe sürdürülebilirlik olacak. Katılanlar arasında BMW'de Sürdürülebilirlik, Mobilite başkan yardımcısı Thomas Becker ve Air France-KLM'de Sürdürülebilirlik direktörü Fatima da Gloria de Sousa olacak.

Pist tarafından incelenen diğer konular arasında karbon denkleştirme, çeşitlilik, LGBTQ+ turizm ve katılım yer alacak. ITB ortağı Community Marketing International (CMI) yeni bir anket sunacak. ECPAT ve bir çalışma grubu ile birlikte İnsan Hakları Yuvarlak Masası, turizmde geçici işçiliği ve tedarik zincirlerinin önemini tartışmak için bir davette bulunacak.

ITB Berlin Konvansiyonu'nun yeni başkan vekili

ITB Berlin, sözleşmenin ayrıntılarını açıklamanın yanı sıra bir yönetim değişikliğini de duyuruyor. Hochschule Worms'da Turizm ve Seyahat Yönetimi profesörü olan Prof. Dr. Roland Conrady, 18 başarılı yılın ardından ITB Berlin Konvansiyonu'nun bilim başkanı olarak görevinden ayrılıyor. Ancak, ITB Berlin ile bağlarını sürdürmeye devam edecek. ITB Berlin'in takım lideri Christina Freier, onun geçici halefi olacak. Bu yıl, kongre ayrıca techtalk.travel kurucu ortağı Lea Jordan ve Bad Honnef – Bonn'daki IUBH Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Prof. Dr. Willy Legrand'dan da destek alacak.

ITB Berlin başkanı David Ruetz, “Neredeyse yirmi yıldır Prof. Dr. Roland Conrady, ITB Berlin Sözleşmesini kararlı bir şekilde etkileyerek, onu bugünkü haline, yani dünyanın en büyük düşünce kuruluşu ve son derece tanınan bir kuruluş haline getirdi” dedi. "Gelecekte kıdemli danışman olarak bizimle kalacağı için tecrübesi ve uzmanlığı olmadan yaşamak zorunda kalmayacağımız için çok mutluyum."

Hochschule Worms'da Turizm ve Seyahat Yönetimi profesörü Prof. Dr. Roland Conrady, “ITB Berlin Sözleşmesini türünün önde gelen uluslararası formatına dönüştürmeye yardımcı olmak büyük bir onurdu” diye ekledi. “Aynı zamanda ITB Berlin'i danışmanlık rolünde desteklemeye devam edeceğim için çok mutluyum. Başkan vekili olarak, halefimin ekiple birlikte sözleşmenin geleceğini planlama ve geliştirme konusunda fazlasıyla yetenekli olacağına eminim.”

ITB Berlin ve ITB Berlin Sözleşmesi hakkında

1966'dan beri ITB Berlin, Dünyanın Lider Seyahat Ticaret Fuarı olmuştur. Türünün en büyük etkinliği olan ITB Berlin Konvansiyonu, yeni marka web sitesi itb.com tamamen sanal bir etkinlik olarak planlanan dönemde gerçekleştirilecek. 17 Mart'ta Dijital İş Günü, sektöre dünyanın her yerinden sanal bir ortamda görüş alışverişinde bulunma ve iş yapma fırsatı verecek. Sanal bir endüstri pazarı olarak, ITB marka ailesine bir ektir ve ticari fuar konseptini tamamlar. Yeni konseptiyle ITB Berlin, 2022 yazında çeşitli pazarlarda toplam iki yüz yüze uydu etkinliği planlıyor. Etkinlik süresince ITB Berlin NOW 2021'in sanal baskısında 120 ülkeden 3.513 katılımcı temsil edildi. Yeni çevrimiçi platformu yaklaşık 65.700 kullanıcı ziyaret etti ve bunların yaklaşık üçte ikisi yurt dışındandı. 2019 yılında 181 ülkeden yaklaşık 10.000 katılımcı, 113.500'ü ticari ziyaretçi olmak üzere 160.000 ziyaretçiye ürün ve hizmetlerini sergiledi.

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.