• BIST 7948.6
  • Altın 1888.269
  • Dolar 28.8476
  • Euro 31.4154
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

İstanbul-Malatya uçağında panik

İstanbul-Malatya uçağında panik
Türk Hava Yolları'nın 07.25'de Malatya'ya gelmek üzere İstanbul'dan havalanan uçağı türbülansa girince panik yaşandı.

MALATYA -Türk Hava Yolları'nın 07.25'de Malatya'ya gelmek üzere İstanbul'dan havalanan uçağında panik yaşandı. THY'nin Boeing 737-400 tipi uçağı Atatürk Hava Limanı'ndan ayrıldıktan yaklaşık yarım saat sonra türbülansa girdi. Ani basınç düşmesi üzerine oksijen maskeleri açılırken, yolculardan bazıları fenalık geçirerek rahatsızlandı. Yaşanan sorun nedeniyle pilot Ankara'ya zorunlu iniş yapmak istedi. Ancak Ankara'daki olumsuz hava şartları ve alandaki sis yüzünden tekrar İstanbul'a döndü. Uçakta bulunan CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, yaşanan olayın etkisi ile baş ağrısı çektiğini ve dinlenmeye çekildiğini söyledi.

 

CHP'nin merkez ilçe kongresine katılmak üzere Malatya'ya gelmekte olan milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, uçakta 70-80 dolayında yolcu bulunduğunu ifade ederek, "Uçak İstanbul'dan havalandıktan sonra Gerede ile Kızılcahamam üzerinde iken türbülansa girdik. Bir anda oksijen maskeleri açıldı. Takılması için ikaz geldi. Uçakta buz gibi bir hava oluştu ve telaş başladı." dedi. Vücudun oksijensiz kalmasından kaynaklı ilk anda boyunlarının arkasında sancılar olduğunu anlatan Aslanoğlu, "Pilot açıklama yaptı ve Ankara'ya doğru alçaldı. Ancak sis nedeniyle inemedi. Ben aynı zamanda insanları teskin etmeye çalıştım. Basınç düşmesi nedeniyle rahatsızlananlar oldu." şeklinde konuştu.

 

Aslanoğlu İstanbul'a yönelen uçağın fazla yükselmeden yolculuğunu sürdürdüğünü dile getirerek, şunları söyledi: "Alçaktan uçtuğu için basınç çok fazla etkilemedi. Çok şükür sağ salim indik. İnsanları salona yerleştirdikten sonra kongreye yetişme imkanım olmadığı için Malatya'ya gelmedim. Şimdi dinleniyorum. Baş ağrısı çekiyorum." Aslanoğlu yolculardan bir kısmının ise başka bir uçakla Malatya'ya gönderildiğini kaydetti.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.