• BIST 2.401,96
  • Altın 975.172
  • Dolar 16.6525
  • Euro 17.4304
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 24 °C

İEF'de balon şenliği var

İEF'de balon şenliği var
Enternasyonal Fuarı’nda, çok sayıda sepetli balonun katılacağı şenlik de düzenlenecek. Rengarenk balonlar İzmir semalarında süzülecek.

İZMİR- Bu yıl kapılarını 77’nci kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, Kültürpark Festivali yapılacak.

Bu çerçevede, Türkiye’de ilk kez çok sayıda sepetli balonun katılacağı şenlik de düzenlenecek. Rengarenk balonlar İzmir semalarında süzülecek.

22 ile 31 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 77. İzmir Enternasyonal Fuarı için hazırlıklarına başladı.

77. İEF kapsamında düzenlenecek Uluslararası İzmir Kültürpark Festivali'nde Türkiye'de ilk kez geniş kapsamlı, uluslararası nitelikte bir balon festivali düzenlenecek.

Türkiye'nin ilk, tek ve en uzun süreli uluslararası fuar organizasyonu İEF-İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 77. si 22 ile 31 Ağustos 2008 tarihleri arasında düzenlenecek.

İEF kapsamında müzik, dans ve gösteri sanatlarına ilişkin çok sayıda etkinliğin düzenlenmesi plan

Fuar açılmadan başlayacak olan etkinliklerin fuar kapandıktan sonra da sürmesi hedefleniyor.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerden biri de Türkiye'de bir ilk olan çok sayıda sepetli balonun kentte çeşitli gösteriler yapması olacak.

Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğe ilişkin hazırlıklar sürüyor.

Toplantılara Türk balon pilotları da katılıyor.

Hazırlıklar kapsamında yer, hava ve tarih seçiminin yapılabilmesi için dünyanın en önemli balon pilotlarından biri kabul edilen Yeni Zelandalı balon pilotu Ryszard Jan Walczak, İzmir'e gelerek Türk baloncularla birlikte çeşitli temas ve incelemeler gerekleştirecek.

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, 77. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın çok özel etkinliklerle hatırlanmasını istediklerini ifade ederek "Hazırlıklarımız sürüyor. Kentimizin çeşitli kurumları ve çok kıymetli isimleri yapacağımız etkinliklere büyük destek veriyor ve bizimle birlikte emek harcıyor. Yaklaşık bir ay sürecek olan Uluslararası İzmir Kültürpark Festivali ile İzmir Enternasyonal Fuarı'nı ilk kez Kültürpark'ın dışına çıkarmayı, tüm kente yaymayı planlıyoruz. İzmir semalarında süzülen sepetli balonlar kentimize ve İzmir Enternasyonal Fuarı'na ayrı bir renk katacak. Gösterilere katılacak olan balonlar ülkelerini ve ülkemizi tanıtırken İzmir turizminin gelişimine de katkı sağlayacak." dedi.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.