• BIST 2.490,24
  • Altın 975.555
  • Dolar 16.6635
  • Euro 17.4905
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 15 °C
  • Antalya 26 °C

Hotel Linkage Summit: Teknolojiye uymayan başarısız kalır

Hotel Linkage Summit: Teknolojiye uymayan başarısız kalır
Seyahat teknolojileri, teknoloji odaklı pazarlama, gelir yönetimi gibi başlıklar nedeflenerek Raffels Hotel’de Hotel Linkage Başkanı Erhan Kaya tarafından düzenlenen etkinliğe turizmde teknolojik gelişmelerin öncüsü isimler katıldı.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Pandemi sonrası teknolojideki değişimlerin turizme yansımasıyla NFT, metaverse, kripto para, kuantum hesaplama, AI gibi değişimlerle birlikte değer kazanan online sistemler, tüketici davranışlarındaki değişimlere uyum, Hotel Linkage Summit etkinliğine katılan turizmin önemli isimleri tarafından tartışıldı. Seyahat teknolojileri, teknoloji odaklı pazarlama, gelir yönetimi gibi başlıklar nedeflenerek Raffels Hotel’de Hotel Linkage Başkanı Erhan Kaya tarafından düzenlenen etkinliğe turizmde teknolojik gelişmelerin öncüsü isimler katıldı.

hotel-linkage-summit.jpg
hotel-linkage-summit-001.jpg
KONU BAŞLIKLARI VE ÖNEMLİ KATILIMCILAR

Raffles İstanbul Genel Müdürü Andrew Steele “Pandemi Sonrası En İyi Seyahat Teknolojisi Trendleri”ni anlatarak online siskemlerdeki yenilekleri anlattı.

TARIK MURAD: İNSANA YATIRIM ÖNEMLİ
Four Seasons Hotels & Resorts Genel Müdürü Tarık Murad “Oteller pandemi sonrası talebin öngörülemeyen doğasına nasıl uyum sağlıyor?” başlıklı konuşmalar yaptılar. Tarık Murad konuymasında ‘insan’ unsurunun önemine değinerek “Misafir aynı misafir. Talepleri aynı. Ancak isteklerini yerine getirmek ve nitelikli hizmet sunmak için çalışanlarını kalitesinin yükseltilmesine yatırım yapılmalıdır. Teknoloji ise misafire verilen hizmetin hız kazanmasını sağlar” dedi.
Galataport İstanbul Pazarlama Müdürü, Mehmet Bali yatırımı ve satış yöntemlerini anlattı.
Expedia İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Mercan “Çevrimiçi Görünürlüğünüzü Nasıl Artırır ve Çevrimiçi Gelirinizi Nasıl Artırırsınız?” başlıklı konuşma yaptı.
Jolly Tur CEO’su Mert Vardar, şirketlerindeki teknolojik yatırımları ve ileriye dönük projelerini anlattı.

orkun-tekin.jpgORKUN TEKİN: FARK YARATMALIYIZ
Otelz.com ortağı ve Business Angel E-Kurucusu Orkun Tekin , dijital gelişimi anlattı. Orkun Tekin, dünyada online satış kanallarının çok hızlı bir şekilde geliştiğini belirterek şöyle devam etti: “Bu hıza uyum sağlayan başarılı oldu. Alışılan segmentlerin dışına çıkarak başarılı olduk. Kullanıcı tarafına yer verdik. Müşteriye bakarak önemli farklar yarattık. Müşteriyi dinlemek gerekiyor. Müşterideki değişimi gören ve onun ihtiyaçlarına hızlı hizmet veren başarılı olacaktır. Dünyayı kontrol eden bayük online sistemlerin yapamadığını cesaretle yapmalıyız. Turist Türkiye’ye neden geliyor dersek, iklim, tarih, görsellik çekim gücü oluşturuyor. Müşkeri beklentilerini onu dinleyerek belirleyerek ona göre fark yaratmalıyız. Dinalikleri takip ederek yenilikler yapmalıyız.”

cem-kinay-004.jpg

DR. CEM KıNAY: METAVERSE’DE DENEYİM VE TASARIM ÖNEMLİ

Dr. Cem Kınay geçmişteki tecrübesi ile hazırladığı “MagicVerseLife’ı tanıtırken, metaverse’de yapılacak sunumlarda ‘deneyim ve tasarım’ın önemli olduğunu söyledi.
Dr. Cem Kınay, Türkiye’nin tarih ve kültür açısından dünyanın gözbebeği olduğunu belirterek iyi bir tasarımla ve çalışmayla antik kentlerin metaverse ile dünyaya tanıtılabileceğini belirtti.

cem-kinay.pngBarkovizyon eşliğinde “MagicVerseLife’ı tanıtan Dr. Cem Kınay’ın sunumunda ortaya çıkan başlıklar şöyle oldu:
“MagicVerseLife, enlem ve boylam olmadan Metaverse'de yaşamanın yeni bir yoludur. Saat dilimleri yoktur. Sadece hayal gücümüz var. Deneyimler var.Metaverse dediğimiz yeni bir yaşam tarzının kodları ile yeni kodlarla yeni bir yolculuk şeklidir. Fiziksel yolculuğun bir tamamlayıcısıdır.Sanal misafirperverlik denilen Metaverse’de lezzet, spor, eğlence sunulabilir. Ayrıca Metaverse toplantılar, etkinlikler, ortak çalışma, öğrenme ve sağlık gibi konulardakullanılabilir.”

hotel-linkage-summit-003.jpg
 

erdem-erkul.jpg

erdem-erkul-001.jpgerdem-erkul-002.jpgerdem-erkul-003.jpg

DR ERDEM ERKUL: METAVERSE DEVRİMİ

Prof. Dr. Gürel Çetin oturumlara moderatörlük yaptı ve görüşlerini bildirdi.Cerebrum Technologies Başkanı Dr. Erdem Erkul “Metaverse Ağırlama Endüstrisinde Devrim Yaratacak mı?” başlıklı konuşma yaptı.
 Le Méridien Istanbul Etiler Genel Müdürü ve Marriott International Business Council Türkiye Başkanı Uygar Koçaş, “Otel Yönetici Ekibi, daha fazla talep sağlamak için Gelir Yönetimi, Satış ve Dijital Pazarlama Ekiplerine Nasıl Yaklaşıyor?” hakkında konuştu.
Raffles İstanbul Gelir Yönetimi Direktörü, Muhlise Özmeriç, Hotel Linkage Başkanı Erhan Kaya “ADR büyümesi nasıl en üst düzeye çıkarılır ve Artırmak için Fırsatlar Nasıl Belirlenir” hakkında görüşlerini bildirdiler.

DÜNYA OTELCİLERİNİN BAKIŞI
Moderatör: Prof. Dr. Gürel Çetin başkanlığında yapılan tartışmaya Türkiye, İspanya ve Yunanistan’dan katılanlar “ Dünyadaki tüm otelciler bundan maksimum faydayı elde etmek için seyahat teknolojilerini doğru şekilde kullanıyor mu?” konusunu masaya yatırdılar.

YieldPlanet, Kanal Yöneticisi ve Gelir Yönetimi Teknolojileri CEO’su Claudio Limacher, Gelir, Oran ve Gelir İstihbarat Teknolojisi Satış Başkanı P
hilipp Stelzer. BookonlineNow, COO, Theo Katsimpras “Doğrudan Rezervasyon Teknolojisi” üzerine bilgeler verdiler
hotel-linkage-summit-004.jpg
Hotel Linkage etkinliğine otelciler büyük ilgi gösterdi


İNSAN İLE BİRLEŞEN TEKNOLOJİ HİZMETE HIZ KAZANDIRIYOR
Bazı konuşmacılar b2b ağırlıklı olan ‘dokunma’ ve ‘insan ilişkilerinin’ misafire ‘güven verme’ konusunda her zaman önemli olacağını söylediler. Teknolojik gelişmelerin sadece hizmete “hız ve kalite’ kazandırdığını belirten konuşmacılar turizmdeki teknolojik değişime uyum sağlayamayanların başarısız kalacaklarını söylediler.
Öte yandan turizm tesislerinin son dönemde en büyük sıkıntılarından birinin ‘nitelikli eleman’ ihtiyacı olduğu belirtilerek, kurumların ‘insana yatırım’ ilkesini gözardı etmeyerek istihdama katkıda bulunmaları gerektiğini bildirdiler. Bu durumda gerek çalışan, gerekse tüketicinin ‘insani’ ilişkisinin misafir bağımlılığını güçlendirmeyi sürdüreceği anlatıldı.

hotel-linkage-summit-002.jpg

ARZ-TALEP DENGESİ KOLAY KONTROL EDİLİYOR
Hotel Linkage Summit etkinliğinde turizmde teknoloji ile birlikte gelen online satış ve pazarlama, son dönemin modası metaverse ile gelişen tüketici davranışları üzerine yapılması gerekenler konuşuldu. Teknoloji ile tüketici davranışlarının daha kolay kontrol edildiği ve hızlı bir şekilde geri dönüş ile misafir bağımlılığının sağlanabildiği anlatıldı. Ayrıca pandemi nedeniyle tüketici davranışları ve beklentilerinin hızlı bir değişime uğradığı, buna aynı hızda karşılık vermenin tek yolunun teknolojik altyapı yatırımıyla karşılık verilebileceği anlatıldı. Ayrıca teknoloji sayesinde tüketicilerin demografik yapılarının ve arz-talep dengesinin kolayca kayıt altına alınabileceği ve hizmetin hızlı şekilde verilebileceği belirtildi.

Bu haber toplam 1469 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.