• BIST 7948.6
  • Altın 1888.245
  • Dolar 28.8243
  • Euro 31.4404
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Hotel Equipment'de buluşma

Hotel Equipment'de buluşma
Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment 2008) Antalya Expo Center'da açıldı.

ANTALYA -Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment 2008) Antalya Expo Center'da açıldı. Kendi alanında Türkiye'nin en kapsamlı fuarı olarak görülen Hotel Equipment, 19. kez turizmcilerle buluştu. 20 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuara, 281 firma, 2 bin 450 markayla katılıyor. Sadece profesyonellere açık olan fuarı, 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarın açılışına katılan Anfaş eski Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Expo Center'da düzenlenen fuarların turizm sektörünün hedeflerini yakalamasına büyük katkı sağladığını söyledi. Turizm Bakanlığı'nın ülke tanıtımı için geçen yıl 141 fuara iştirak ettiğini, 2008'de de 142 uluslararası organizasyona katılacağını belirten Badak, "Türkiye bu sene 25 milyon turist hedefliyor. Bu sayının 10 milyonunu İstanbul, 10 milyonunu da Antalya karşılamak istiyor. Cumhuriyetin 100 kuruluş yıldönümü olan 2023'teki hedef ise 60-65 milyon turist, 50-55 milyar dolar döviz. Bu dönemde Antalya'nın hedefi ise 25 milyon turiste karşılık 15 milyar dolar gelir olmalı." diye konuştu.

 Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ise, Hotel Equipment'in en önem verdikleri fuarlardan biri olduğunu dile getirdi. Bu fuarın gelecek yıldan itibaren uluslararası alanda söz sahibi olmasını istediklerini belirten Seçer, "Hotel Equipment sadece turizmle sınırlı kapmayıp diğer sektörleri de içine alan bir genişleme gösteriyor." dedi. "Fuarlar sayesinde kent ekonomisi canlanıyor. Oteller doluyor." ifadelerini kullanan Seçer, şöyle devam etti: "Antalya Expo Center, 40 bin metrekareyle İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük kapalı alanına sahip fuar merkezi konumunda. Geçen yıl 300 bin ziyaretçi ağırladık. Bu seneki hedefimiz 360 bin. 2010 yılında fuarcılıkta ülke sınırlarını aşmayı planlıyoruz."

 

Konaklama sektörü ve restoranlara yönelik imalat, ihracat-ithalat işlemleriyle turizmcilerin buluşma noktası haline gelen

 Hotel Equipment'de, turistik tesislerin A'dan Z'ye ihtiyaç duyduğu her türlü ürün sergileniyor. Antalya'nın yanı sıra tüm Akdeniz Bölgesi, Anadolu, Ortadoğu ve Avrasya'daki sektör profesyonellerin de ilgisini çekiyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) Koordinatörlüğü'nde ve Antalya İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde İtalya, Romanya, Suriye, Dubai, Ukrayna'dan çok sayıda profesyonelin davet edildiği fuara, Yunanistan ve Suudi Arabistan gurup halinde katılıyor. Fuara, Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, (TUSİD) KOSGEB, AKTOB, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, (POYD) Türkiye Aşçılar Federasyonu, Otel Temizlik ve Dekorasyon Derneği (OTED) de destek veriyor.

 

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.