• BIST 1.526
  • Altın 441,118
  • Dolar 7,4793
  • Euro 9,0459
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara 0 °C

Hangi nehir gemisi gezisi hatları çocuklar için en iyisidir?

Hangi nehir gemisi gezisi hatları çocuklar için en iyisidir?
Avrupa'da “çocuk dostu” nehir gemisi gezileri pandemi sonrası ve gelecek sezon için şimdiden tercih ediliyor. Yaklaşan Noel nedeniyle kurulacak Noel pazarları bu gezileri giderek daha popüler hale getiriyor.

VİYANA / PARİS / MIAMİ / FLORİDA- Nehir gemisi gezintisi, aileler ve her yaştan gruplar için tercih edilirken, özellikle de Avrupa'da çocuk dostu nehir gezileri giderek daha popüler hale geliyor. Pandmi sonrasını planlayan gemi şirketleri arasında, nehir gemisi gezileri daha çok tercih ediliyor. Bir çok aile pandemic sonrası için rezervasyon yapmaya başladı. Ayrıca nehirlerin kıyılarında uğrak limanlarında kurulan eğlenceli Noel Pazarları’da bu gezileri cazip hale getiriyor.

nehir-gemisi-gezisi.jpgAileler, yetişkinler ve her yaştan çocuklar için bu zengin aktivitelere sahip bulunan nehir gemisi gezilerinde kültür, macera ve öğrenme deneyimlerinin tadını çıkarırken aileler arasında bağ kurabiliyorsunuz.
Küçük nehir teknesi ile yolculuklarda, aileler Avrupa'nın tadını çıkarırken, ailece birlikte olarak ömür boyu unutamayacakları anılar yaşıyorlar. Bu yolculuklar aile içi bağları güçlendirirken rahatlatıcı bir yol olarak sunuluyor. Nehir gemisinde sunulan zengin yemekler, eğlence programları, kıyı gezileri gezileri eğlenceli ve sorunsuz hale getiriyor.

Aileler için en iyi nehir gemisi gezilerini arıyorsanız, işte sizlere çocuk dostu nehir gezileri sunan dört kruveziyer hattı:

nehir-gemisi-gezisi-002.jpg

AMAWATERWAYS
AmaWaterways, Avrupa'nın Tuna, Douro, Main, Moselle, Ren, Rhône, Garonne, Dordogne, Saône ve Seine nehirlerinin yanı sıra Hollanda ve Belçika su yollarında ve dünyanın diğer aranan yerlerinde lüks nehir yolculukları sunuyor.

AmaWaterways, nehir gezisi keyfi yapmak isteyen aileler için mükemmel seçenekler ile farklı çizgi sunuyor. Aileler özgü nehir gezisi yaşatıyor.
AmaWaterways'in Tuna nehri gezi programları aileler için mükemmel bir seçimdir. Her yaş için bir şeyler sunarn kruvaziyer hattının Ren ve Tuna'daki Noel Pazarları Gezileri, ailelerin yeni yılı birlikte kutlamaları için sihirli bir yoldur.

nehir-gemisi-gezisi-003.jpg

KÖLN ALMANYA NOEL PAZARı
Kruvaziyer hattının aileler ile nehir gezintileri AmaWaterways’e birçok seyahat endüstrisi ödülü getirdi. AmaWaterways’in aileler ile ilgili bir dizi yenilikçi girişimleri, aile nehir gezintisinin yakın zamandaki büyümesine yardımcı oldu.

2016 yılında aile odaklı Avrupa’da nehir yolculukları başlatmak için Adventures by Disney ve AmaWaterways, ortaklık kurdu. Bu gezilere olan talebi önemli ölçüde artırdı.

Adventures by Disney ile ortak olan AmaWaterways, Rhône, Seine, Ren ve Tuna nehirleri boyunca Avrupa'nın en muhteşem yerlerinden sefere çıkıyor.
Bu olağanüstü her şey dahil nehir gezileri, Disney tarafından eğitilmiş Macera Rehberleri, çeşitli yaşlara yönelik ilgi çekici aktiviteler, sahne arkası turları ve Avrupa'nın en popüler limanlarında özel mesai sonrası deneyimler sunuyor.

nehir-gemisi-gezisi-004.jpg

AmaWaterways, ailelerin, kalabalıktan kaçan gezginlerin ve grupların ihtiyaçlarını karşılayan yeni nehir teknesi tasarım öğelerine öncülük eden ilk şirketti. AmaWaterways’ın sekiz gemisinde üç ve dört kişilik bağlantılı kamaralar yanı sıra dört kişinin konaklayabileceği süitler sunuyor. Bu, nehir gezintisini daha büyük aileler ve birlikte seyahat eden birden fazla nesil için çok daha çekici hale getiriyor.

AmaWaterways'in en yeni ve en yenilikçi gemisi AmaMagna , geleneksel nehir gezisi gemilerinden iki kat daha geniş. Sinema ve oyunların bulunduğu iki kütüphane gibi özel aile dostu olanaklar yeralıyor. Ayrıca karaya çıkışta aktif geziler için yetişkinlere ve çocuklara bisikletlei sunuyor.

AmaWaterways, nehir gezintisine aktif yaklaşımlarıyla daha fazla aileyi çekerek, konuklarına uçakta bisiklet sunma konusunda da liderdi. Gençler için AmaWaterways, etkinlik geceleri, filmler, karaoke, gerçek boyutlu satranç dersleri ve bazı seferlerde temalı geceler de dahil olmak üzere ek aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

nehir-gemisi-gezisi-005.jpgBisiklet ve limanlarda nehir gezisi

Minimum Sefer Yaşı: AmaWaterways'in Avrupa ve Güneydoğu Asya'daki nehir gezilerinde sefere çıkabilmek açabilmek için çocuklar, en az 4 yaşında olmalıdır. Ancak şirket, tüm çocukların bu yolculuklar için en az 8 yaşında olmasını tavsiye ediyor.

nehir-gemisi-gezisi-006.jpg

CROISIEUROPE CRUISES
CroisiEurope, kültürel fırsatları ve Fransız zarafeti ile dolu aile dostu nehir gezileri sunuyor. 40 yılı aşkın bir süre önce başlatılan bu aile şirketi ve işletmesi olan kruvaziyer şirketi, dünya çapında su yollarında seyreden 55 gemilik filosunda aileleri ağırlıyor.

CroisiEurope, Avrupa'da Ren, Tuna, Seine, Rhône, Bordeaux, Loire, Elbe, Douro, Guadalquivir ve Po Nehirlerinde nehir gezileri sunuyor. Aileler ayrıca CroisiEurope'un Fransa kanallarında mürettebatlı mavna gezilerinin tadını çıkarıyor. Kanallarda mavna yolculukları, maksimum 22 misafir ağırlanması ve özel kiralama için uygun olan her yaştan gruplar için mükemmel bir seçimdir.

CroisiEurope'nin nehir gezisi deneyimi çok Fransız olup, kaliteli Fransız mutfağı ile mükemmel hizmet sunuyor. CroisiEurope, nehir gezintisini her yaştan çocuğu olan aileler de dahil olmak üzere tüm gezginler için uygun fiyatlı veriyor. CroisiEurope ile yılda 18 yaş altı yaklaşık 4.000 yolcu ağırlıyor.

nehir-gemisi-gezisi-007.jpgSıcak sulu küvette keyif

CroisiEurope'un her şey dahil seferlerinde aileler, güler yüzlü çok dilli personel, hizet ediyor. Tek ve üç kişilik kabinler, aileler için aktif ve benzersiz kışı keşif gezilerinde yerel deneyimler yaşanıyor. Konuklargezide uluslararası bir gemi yolculuğu deneyiminin tadını çıkarabilir. Gemide genellikle Fransızca ve İngilizce kullanılıyor. Her seferdeki yolculara bağlı olarak diğer diller de ekleniyor.

CroisiEurope, uygun fiyatlı son derece kapsamlı nehir gezilerinin yanı sıra, "Çocuklar için Ücretsiz Yelken" fırsatları ile aileler için mükemmel bir değer sunuyor .

CroisiEurope nehir gezilerinde 2 yaşın altındaki çocuklar ve 10 yaşın altındaki çocuklar tüm CroisiEurope nehir yolculuklarında yüzde 20 indirim alıyorlar. 16 yaşına kadar olan çocuklar da yaz aylarında CroisiEurope tarafından Portekiz, İspanya ve İtalya'da belirlenen Family Club nehir gezilerine ücretsiz olarak katılıyorlar.

Ayrıca CroisiEurope, Hırvatistan ve Karadağ'da aile odaklı deniz yolculuklarında 16 yaşına kadar olan çocuklara yüzde 30 indirim sunuluyor. Family Club cruise avantajları arasında özel çocuk menüleri, çocuk aktiviteleri, aile dostu kamara yerleri, çocuklara yönelik kıyı gezileri ve daha fazlası bulunuyor.

Minimum Seyir Yaşı: Minimum yelken yaşı yoktur. CroisiEurope, gemilerinde her yaştan kişiyi ağırlıyor. Ancak bazı kalkışlar veya nehirler daha aile dostu olabiliyor.

nehir-gemisi-gezisi-008.jpg

TAUCK
Tauck, 95’inci yılını kutlayan bir seyahat endüstri lideridir. Yedi kıtada 70'den fazla ülkeye kara turları, küçük gemi yolculukları, nehir yolculukları ve aile yolculuklaı yapıyor. Tauck , Tuna, Douro, Ren, Rhône ve Seine nehirlerinde her şey dahil lüks Avrupa nehir yolculukları sunuyor. Şirketin özel aile markası Tauck Bridges, 2010 yılında ilk aileye özel nehir yolculuğunu başlatarak, Avrupa aile nehir gezintisinin öncülerinden biri oldu.

Tauck Bridges, en büyüğü 130'dan fazla yolcu taşımayan üç farklı nehir teknesi sınıfında altı farklı 8 günlük aile odaklı nehir gezisi programı sunuyor. Tauck Bridges, 2021'de Haziran, Temmuz ve Aralık aylarında 25'ten fazla aileye nehir gezisi seferleri sunmayı planlıyor.

Tauck'un özel olarak tasarlanmış Avrupa nehir teknelerinde son dört yıl içinde inşa edilmiş veya tamamen yeniden tasarlanmış ve bitişik (bağlantılı olmayan) kabinlerde üçlü ve dörtlü kamaralar yer alıyor. Teknede iki kapalı yemek mekanı, daha kişiselleştirilmiş hizmet için yüksek düzeyde yönetici düzeyinde personel bulunuyor., Ailereni ev sahibi gibi oldukları nehir gezilerinde çocuklar için ek aktiviteler ve daha fazlasını sunan özel bir program hazırladı.

Tüm Tauck nehir teknelerinde küçük bir havuz veya spa küveti, golf egzersiz sahası, fitness merkezi ve karada ücretsiz kullanım için bisikletler bulunuyor.

nehir-gemisi-gezisi-009.jpgÇok kuşaklı aile

Her şey dahil sisteminde çalışan Tauck Bridges’ın Avrupa nehir yolculukları, her yaş grubu için interaktif eğlence ile tüm ailenin birlikte eğlenmesi için özel olarak tasarlandı

Bu seferlerde yapılan kıyı gezileri genellikle benzersizdir. Louvre gibi önemli yerlere özel ziyaretler, la Camargue'daki özel bir kovboy çiftliğinde samanlıkta öğle yemeği, Bratislava'daki Devin Kalesi'nde ortaçağ oyunları, 12’in yy’a ait Grand Ziyafet Salonu ve Hendekli Kale geziliyor.

nehir-gemisi-gezisi-010.jpgBratislava'da Ortaçağ oyunları 

Tauck, 12 yaş ve altı çocuklar için 500 dolara varan indirimler veriyor. Ayrıca aynı yolculukta rezerve edilen sekiz veya daha fazla kişilik aile grupları için dokuzuncu konuğu ücretsiz seyahat ettiriyor. Özel indirimler dahil olmak üzere, seyahatlerinde özel aile dostu indirimli fiyatlar sunuyor.

Minimum Seyir Yaşı: Tauck'un nehir gezilerinde sefere çıkmak için çocukların 4 yaşında olması gerekiyor. Şirket, bu geziler için çocukların en az 8 yaşında olmasını tavsiye ediyor.


nehir-gemisi-gezisi-011.jpg

UNIWORLD BOUTIQUE RIVER CRUISE COLLECTION
Uniworld Boutique River Cruise Collection, Tuna, Douro, Main, Moselle, Neva, Po, Rhine, Rhône, Dordogne, Garonne, Svir, Saône, Seine ve Volga nehirlerinde seferler yapıyor.

Uniworld , Generations Collection ailelerin nehir yolculukları, ebeveynleri ile seyahat eden gençler için tasarlanmış Gen Z on U by Uniworld gemileri ile yapıyor. Gemiler ile yapılan nehir yolculukları aileler ve genç yetişkinler için nesiller temalı her yaşa uygun gezilerde öncü bir şirkettir.
Uniworld genç yetişkinlere ve 18 yaş ve üstü yetişkin çocuklarla seyahat eden ailelere hitap ediyor. Bu ödüllü hedefli nehir gezisi seferleri, aktiviteler ve geziler ile kişiselleştirilmiş fırsatlar sunuyor.

u-by-uniworld-.jpgUniworld gemilerinden U by Uniworld

Uniworld, Avrupa su yollarında, yaz aylarında ve Aralık ayında yedi farklı Generations Collection aile nehir gezisi güzergahı sunuyor. Uniworld gemileri, iyi donanımlı bir Genç Gezginler Salonu ve Oyun Odası'nın yanı sıra belirli gecelerde sadece genç konuklar için ayrılmış bir Genç Gezginler Masası içeriyor. Aile Ev Sahipleri de genç gezginler için faaliyetleri denetlemek ve koordine etmek için gemide bulunuyor.

Gemide çocuklar için Nesiller Koleksiyonu'nu öne çıkan özellikleri arasında geminin şefiyle yemek pişirme dersleri, uygulamalı el sanatları atölyeleri, dil dersleri ve diğer etkinlikler yer alıyor. Bu aile nehir gezilerinde çocuk menüleri de mevcuttur.

u-by-uniworld--001.jpgÇocuklara yemek dersi

Uniworld'ün Gen Z on U gemilerinde özel genç odaklı aktiviteler arasında karaoke ve gençler için yerleşik temalı bir parti yer alıyor. Ayrıca ebeveynler ve gençler çatıda kamp yapmanın, resim yapmanın ve hatta sessiz bir disko partisinin keyfini çıkarabilir.

Uniworld, makarna atölyeleri, peri masalı kalelerine ziyaretler, unutulmaz avlar, havalı müze turları ve aktif maceralar sunuyor. Ayrıca Avrupa'daki aile temalı seferlerinde çok çeşitli özel olarak tasarlanmış çocuk dostu kıyı gezileri yapılıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için ücretsiz bisikletler yer alıyor. Uniworld ayrıca aileler için özel indirimler sunuyor. 4-17 yaş arası çocuklar bir yetişkinle seyahat ederken ücretlerinden yüzde 25 indirim alırlar.

u-by-uniworld--002.jpgNehir boyunca bisiklet gezileri

Minimum Seyir Yaşı: Çocuklar, Uniworld's Generations Collection nehir gezilerinde sefere çıkmak için 4 yaşında olması gerekiyor. Uniworld'ün sadece genç ailelere yönelik yeni Gen Z on U Avrupa nehir gezisinde sefere çıkmak için en az 13 yaşında olmaları isteniyor. Kruvaziyer hattının Uniworld nehir yolculukları ile benzersiz U yaşı için minimum yaş 18'dir.

AILELER IÇIN ABD NEHIR GEZILERI
Çocuk dostu Avrupa nehir gezileri inanılmaz derecede çekici olsa da, bazı aileler ve çok kuşaklı gruplar, eve daha yakın aile nehir tekneleri gezileri arıyor olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde aileler için nehir yolculukları vardır. Ancak seçenekler biraz daha sınırlıdır.

Aileler için ABD nehir yolculuklarında için birkaç çekici seçenek şöyle:

u-by-uniworld--003.jpg
Köpüklü sularda raftingi

Aile dostu UnCruise Adventures , Ağustos'tan Kasım ayının başına kadar Amerika'nın muhteşem Columbia Nehri'nde 7 gecelik küçük gemi maceraları sunuyor. Bu heyecan verici ABD nehir gezisi güzergahı, aktif ailelerin muhteşem manzaralarda yürüyüş yapmaları, nazik kolları boyunca kanoya binme, yüzmeye ve kürek sörfüne gitme ve Deschutes Nehri'nde heyecan verici bir köpüklü sularda rafting macerası yapma fırsatları sunuyor

8 yaşından büyük çocukları olan aileler bu seferlere kabul ediliyor. Ancak bu nehir gezisi güzergahındaki nehir rafting gezileri için ortalama asgari yaş 10'dur. UnCruise Adventures, 8-17 yaş arası çocuk başına 500 $ tasarruf ile aileler için özel fiyatlar sağlıyor.

u-by-uniworld--004.jpgMississippi'de çarklı teknenin kraliçesi

AMERICAN CRUISE LINES
Tom Sawyer ve Huck Finn'in günlerine geri dönmek isteyen aileler, Mississippi Nehri'nde bir aile nehir gezisine çıkmanın tadını çıkarabilir. Bazı çok kuşaklı aileler, American Cruise Lines ve American Queen Steamboat Company gibi şirketlerle Mississippi'de aile nehir gezileri rezervasyonu yaptılar. Her iki seyir hattı da Mississippi'de Amerika'nın tarihini ve Mark Twain'in hikayelerini hayata geçiren otantik çarklı nehir teknesi yolculukları sunuyor.

VIKING, MISSISSIPPI NEHIR GEZILERINI BAŞLATTı
Aileler için kısa Mississippi Nehri günübirlik yolculuklar , Wisconsin, La Crosse'daki La Crosse Queen Cruises gibi şirketlerle de mevcut . Şirket, her yaştan çocuğu olan aileler için uygun çeşitli Mississippi Nehri çarklı nehir teknesi gezisi programları sunmaktadır.

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.