• BIST 7948.6
  • Altın 1887.996
  • Dolar 28.8464
  • Euro 31.4671
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Goturkey yükselişe geçti

Goturkey yükselişe geçti
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi web sitesi www.goturkey.com Google'daki aramalarda listenin üst sıralarında çıkan siteler arasında yer alıyor.

ANKARA- Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi web sitesi www.goturkey.com Google'daki aramalarda listenin üst sıralarında çıkan siteler arasında yer almaya başladı.

Devlet ve özel sektörü bir araya getiren yeni yapısıyla www.goturkey.com, yaklaşık 1,5 ay önce hizmete başladı.

Siteyi işleten yetkililer, portalın kısa zamanda dikkati çektiğini söyledi.

Arama motoru Google'un sitelerin önem ve popülaritesini tespit etmek için ''Sayfa Sıralama-Page Rank'' yöntemini kullandığını belirten yetkililer, buna göre her sayfaya özgün içeriği, bağlantıları ve sayfaların kalitesine bağlı olarak 0 ile 10 arasında değer verildiğini, 10 üzerinden 5 alan bir sitenin 'değerli site statüsü kazandığını anlattı.

Google'da arama yapıldığında sitelerin bu değerlere göre sıralandığını bildiren yetkililer, henüz yeni açılmış olmasına rağmen Bakanlığın sitesinin sistemden 6 puan alarak şimdiden özgünlüğünü ve kalitesini kanıtladığını ifade etti.

 

TÜRK GİRİŞİMCİLERE TANITIM FIRSATI

 

Yetkililer, bu aydan itibaren tüm dünyada başlatılan ve yıl boyunca devam edecek olan tanıtım kampanyaları ve reklam filmlerinde bilgi için tek internet adresi olarak www.goturkey.com'un gösterileceğini, bunun portala ilgiyi gelecek aylarda daha da artıracağını belirtti.

Portalın turistik tesis ve işletmelerin yanı sıra tekstil, hazır giyim, otomotiv, elektronik ve gıda gibi sektörlerde uluslararası pazarlarda yarışan Türk girişimcilerin tanıtımını da yapacağını kaydeden yetkililer, böylece Türk girişimcilerin isimlerini Türkiye ile birlikte sunabileceklerini, markalarını goturkey.com ile duyurabileceklerini ifade etti.

 

SİTEYE SPONSORLUK

 

Yetkililer, ayrıca Türkiye'deki 500 büyük kuruluş ile sponsorluk konusunda temaslara başladıklarını, 1 Şubat'tan itibaren sponsorların portalda yer almaya başlayacağını bildirdi.

Sponsorların video filmlerinin 5-10 aylık sürelerde portalda yayınlanacağını anlatan yetkililer, bunun için katkı paylarının 6 bin ile 198 bin avro arasında değişeceğini bildirdi.

Sponsorlukta portalın amaçlarına uygunluğunun da dikkate alınacağını ifade eden Yetkililer, reklam alımına da Şubat ayının ortalarında başlanacağını açıkladı.

Yeni yüzü Hacettepe Üniversitesi'nce hazırlanan ve işletilen sitede, kullanıcılara bilgi bölümünde Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca; pazarlama bölümünde ise bu dillere ek olarak Rusça ve İspanyolca hizmet veriliyor.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.