• BIST 11156.2
  • Altın 2547.659
  • Dolar 33.014
  • Euro 35.9538
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 30 °C
  • Antalya 36 °C

Farplas Hindistan'da büyüyecek

Farplas Hindistan'da büyüyecek
Renault, Toyota, Ford, Honda, Mercedes ve Hyundai gibi markaların önemli tedarikçisi olan Farplas, 2008 ortasında Hindistan'da da üretime başlıyor.

İSTANBUL -Renault, Toyota, Ford, Honda, Mercedes ve Hyundai gibi markaların önemli tedarikçisi olan Farplas, global araç projelerinde yer alabilmek için 2008 ortasında Hindistan'da da üretime başlıyor.

AR-GE'ye büyük önem veren Farplas 2 yıl önce faaliyete geçirdiği Fardizayn ile de ana sanayinin projelerine tasarım aşamasından dahil olarak üretim zinciririnin tüm halkalarında yer alıyor.

 

Otomotiv sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Farplas, Renault, Toyota, Ford, Honda, Mercedes ve Hyundai gibi markaların da tedarikçisi olarak hem dolaylı hem de direk ihracatıyla uluslararası marka olma kimliğine güç katıyor. 2008'de 40. yılını kutlamaya hazırlanan Farplas, Hindistan'da üretim için kolları sıvarken, bu ülkede ticari araç OEM üreticilerine dashboard, iç trim kaplama parçaları ve hava kanalı üretimi yapacak. Farplas Hindistan'da ikinci bir tesis ile birlikte ayrıca Mısır ve İran'da da üretim için yatırım planları yapıyor.

 

Farplas, 1968 yılında otomotiv yedek parça ticareti ile başladığı faaliyetlerinden bugün uluslararası üretici kimliğine büründü. Ticaretten üretime geçerek 1990'lı yıllarda iş stratejisini yenileyen Farplas, hemen hemen tüm orijinal araç üreticilerine sistem tedarikçisi olarak hizmet verir hale geldi.Ana sanayi ile sistem ortağı anlayışını kendilerine vizyon edindiklerini aktaran Farplas Genel Müdürü Ali Rıza Aktay, bugün ulaştıkları noktada enjeksiyona dayalı teknolojiler kullanarak otomotiv ve beyaz eşya sektörüne pek çok ürün gamında hizmet verdiklerini söyledi. Özellikle otomotiv sanayinde ticari ve binek araç üreticilerine hizmet verdiklerini ifade eden Aktay, üretim gamlarının en önemli kısmını da iç ve dış aydınlatma, servis üniteleri, koltuk, dashboard, iç-dış trim plastik parçalarının oluşturduğunu vurguladı.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.