• BIST 2.750,49
  • Altın 1022.045
  • Dolar 17.9115
  • Euro 18.2353
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 29 °C
  • Antalya 30 °C

Dedeman’ın 5 yıldızlı Kartepe Kocaeli Oteli açıldı

Dedeman’ın 5 yıldızlı Kartepe Kocaeli Oteli açıldı
Türkiye'nin ilk uluslararası ‘yerli ve milli’ otel zinciri Dedeman Hotels Başkanı Banu Dedeman Dedeman Kartepe Kocaeli açılışında yıl sonunda 10 otel gelecekte 6 yeni otel markası ile 2025 vizyonunu açıkladı.

ÖZKAN ALTıNTAŞ- TÜRKIYE TURIZM
KARTEPE / KOCAELİ -
Türkiye'nin ilk uluslararası ‘yerli ve milli’ otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International yarım asrı aşkın tecrübesiyle 2022 yılında büyüme planlarını sürdürerek 5 yıldızlı Dedeman Kartepe Kocaeli’nin açılışının yaptı. Açılış töreninde Dedeman Hotels Yönetim Kurumu Başkanı Banu Dedeman 2022 sonunda 10 otel ve 6 yeni otel markası ile hizmet vedeceklerini belirterek 2025 vizyonunu açıkladı.

kartepe-kocaeli-oteli.jpgkartepe-kocaeli-oteli-.jpg
kartepe-kocaeli-oteli-001.jpgdedeman-kartepe-kocaeli-oteli-002.jpg
Banu Dedeman Dedeman Kartepe Kocaeli’nin hizmete girmesiyle hedeflerine doğru yürüdüklerini belirten Banu Dedeman “Anadolu’nun bizlere sunduğu eşsiz güzellikleri konuklarımıza sunmaya çalışıyoruz. Dedeman Hotels bünyesinde bini aşkın çalışan arkadaşımızla, farklı yönetim anlayışıyla insan, kadın, hayvan haklarına saygılı, çocuk dostu tesislerimizle hizmet veriyoruz. Dedeman Hotels’in otel ve oda başına büyümesini yüzde 100, ciroyu 5 katına çıkarmayı ve çalışanı yüzde 70 artırmayı düşünüyoruz” dedi.

dedeman-kartepe-kocaeli-oteli-004.jpg

DEDEMAN YENİ BİR SOLUK
M.M.S. Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı, Dedeman Kartepe’nin Kocaeli’ne ve iş dünyasına hareket getireceğini belirterek “Türkiye’nin en köklü markalarından Dedeman ile önemli turizm merkezi Kartepe’ye buluşturmak heyecan vericidir. Kocaeli’nin Türkiye sanayisindeki yeri yüzde 41.1’dir. Kocaeli sanayi yanında bir turizm destinasyonudur. Dedemanın 4 mevsim turizm yaklaşımı bizim için önemlidir. Kışın Kartepe’de kayak, yazın Sapanca’da su kayağı veya yamaç paraşütü veya trekking yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Yaz ve kış aylarında ziyaretçiler için Dedeman Kartepe kilit konumda yer alıyor. Dedeman, Kocaeli halkı için yeni bir soluk olacaktır” şeklinde konuştu.

kartepe-kocaeli-oteli-003.jpg

DEDEMAN KARTEPE KOCAELI, 3. FRANCHISE OTELI
Dedeman, geçen yıl bünyesine kattığı franchising işletme modeliyle kontrollü büyüme stratejisini hız kesmeden sürdürüyor. Dedeman Turizm Yönetimi ile M.M.S. Turizm A.Ş. arasında yapılan iş birliğiyle kapılarını açan Dedeman Kartepe Kocaeli, markanın 3. franchise oteli oldu. Palandöken’den edindiği 30 yıllık kış turizmi tecrübesini Kartepe’ye taşıyan Dedeman, aynı zamanda Kocaeli’ye farklı bir değer katıp bölgeyi dört mevsim turizm merkezi haline getirecek.

Türkiye turizminin ilk uluslararası otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, kiralama ve işletme yöntemiyle sürdürdüğü kontrollü büyüme stratejisini franchising işletme modeliyle de devam ettiriyor. Dedeman, Denizli ve Adıyaman’ın ardından 3. franchise oteli Dedeman Kartepe Kocaeli ile otel sayısını 19’a, oda sayısını ise 2974’e yükseltmiş oldu.

kartepe-kocaeli-oteli-004.jpgkartepe-kocaeli-oteli-005.jpg

Türkiye Otelciler Birliği-TÜROB Başkan yardımcıları Yaşmak Otel sahibi Taner Yallagöz ve NG Güral Başkan Yardımcısı Hediye Güral

kartepe-kocaeli-oteli--001.jpgkartepe-kocaeli-oteli-011.jpg
Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman ile Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
M.M.S. Turizm ve Dedeman Turizm Yönetimi iş birliği ile misafirlerini ağırlayan Dedeman Kartepe Kocaeli’nin açılışı yapıldı. Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, M.M.S. Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı ve eşi Hamiyet Satı ev sahipliğinde gerçekleşen törene önemli katılım oldu.
Törende; Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, Park Dedeman Adıyaman Karahan Menzil Turizm Ticaret ve Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Özdemir, Kartepe Belediye Başkanı Avukat Mustafa Kocaman, Dedeman Madencilik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman, Turizm eski Bakanı ve Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı – TÜRÇEV Başkanı Abdülkadir Ateş, TÜROB Başkan Yardımcıları Hediye Güral, Taner Yallagöz, The International Ecotourism Society Başkan Yardımcısı TravelShop Başkanı Murteza Kalender ile il ve ilçe protokolünden çok sayıda isim yer aldı.

kartepe-kocaeli-oteli-006.jpg

10 YENI OTEL GELİYOR
Törenin açılış konuşmasını yapan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Kocaeli’nin, ülke ekonomisine ve özellikle yüksek ihracat kapasitesi ile cari açığa önemli katkıları olan, aynı zamanda tarihi ve sayısız kültürel, doğal zenginliği ile büyük turizm potansiyeli taşıyan bir şehir olduğunu söyledi.
Banu Dedeman, ‘yerli ve milli’ bir marka olarak yatırımcıların desteği ile büyüyerek, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Dedeman bayrağını dalgalandırdıklarını belirtti.

Yıl sonuna kadar 6’sı imzalanmış, 4’ü imza aşamasında olan 10 yeni oteli daha zincirlerine eklemeyi planladıklarını bildiren Banu Dedeman, “Başta Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Edirne, Kars, Ordu, Mardin ve Sinop olmak üzere Türkiye’nin 81 iline Dedeman markalarını taşımayı arzu ediyoruz” dedi.

dedeman-kartepe-kocaeli-oteli-001.jpgDEDEMAN YURT DIŞINDA’DA BÜYÜYECEK
Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da Dedeman’ı büyütmeyi hedeflediklerini söyleyen Dedeman şyle devam etti: “Kazakistan ve Kuzey Irak’ta yer alan otellerimizde, Türk misafirperverliğinin, güler yüzlü hizmetin ve aşkla çalışmanın örneğini temsil etmekten dolayı büyük gurur duyuyoruz. Yabancı coğrafyalarda dünya markaları ile rekabet ediyor, Dedeman standartları ve Türk misafirperverliğinin gücü ile farkımızı ortaya koyuyoruz. Dedeman Grubu olarak geçmişte otel işlettiğimiz Moldovya, Özbekistan, Bulgaristan, Suriye ve Rusya gibi ülkelerde edindiğimiz tecrübeler bizi bugünlere getirdi. Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere farklı kıta ve ülkelerde de filizlenmeyi hedefliyoruz.”

DEDEMAN’A 6 YENI MARKA
Banu Dedeman “Dedeman” ve “Park Dedeman” markalarına ilave olarak, Dedeman Collection, Dedeman Suits & Residences, Managed by Dedeman ve Smart by Dedeman’ı da ekleyerek 6 markayla yola devam edeceklerini belirterek”‘2025 yılına kadar; otel ve oda bazında büyümeyi yüzde 100, çalışan sayısını yüzde 70 artırmayı, ciroyu ise 5 katına çıkarmayı planlıyoruz” dedi..

dedeman-kartepe-kocaeli-oteli-003.jpg“PALANDÖKEN’DEKI TECRÜBEMIZI KARTEPE’YE TAŞıYACAĞıZ”
Büyüme planlarının bir parçası olan M.M.S. Turizm ile yaptıkları iş birliğinin kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu anlatan Banu Dedeman, “Erzurum Palandöken kayak merkezinde edindiğimiz 30 yıllık tecrübeyi, Dedeman Kartepe’ye taşıyarak, kış turizmine yeni bir soluk katmayı hedefliyoruz. Yerli ve yabancı spor kulüplerinin kamplarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

dedeman-kartepe-kocaeli-oteli.jpgYAŞAM MERKEZI KOCAELI’YE YENI BIR RENK KATACAK
Banu Dedeman, ödüllü mimarisiyle kentin dokusuna değer katan Dedeman Kartepe Kocaeli’de yapılacakları şöyle anlattı: “Dedeman Kartepe Kocaeli, 5 suit, 161 standart oda, toplam 166 odası, toplantı salonları ve balo salonuyla misafirlerine hizmet verecek. İçerisinde ofisleri, rezidans ve mağazaları, SPA & fitness & kapalı yüzme havuzu gibi olanakları, Türk ve dünya mutfağı lezzetlerini sunan restoranlarıyla Dedeman Kartepe, şehir dışından gelecek misafirler ile birlikte bölgede yaşayanlar için de önemli bir çekim merkezi olacak.”

kartepe-kocaeli-oteli-007.jpg

DR. MURAT MUSTAFA SATI: DEDEMAN ÖNEMLI BIR KAZANıM
M.M.S. Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı önemli turizm potansiyeline sahip Kocaeli’yi Dedeman markasıyla buluşturdukları için duydukları mutluluğu dile getirdi.
Dr. Murat Mustafa Satı, “Bölgemizin her anlamda olumlu imajını daha da yükselteceğine inandığım bu iş birliği yalnızca şehir dışından gelen misafirlerimiz için değil Kocaeli halkı için de yeni bir soluk olacaktır” dedi.

Kartepe’nin, kayak merkezi ile kış turizminin kalbinin attığı bölgelerden biri olduğunu belirten Dr. Murat Mustafa Satı, “Dedeman şehrimiz için çok önemli bir kazanım. Bölge bundan çok daha fazlasını misafirlerine sunabilecek çeşitliliğe sahiptir. Dedeman’ın ‘dört mevsim turizm’ yaklaşımı bizim için son derece kıymetlidir” dedi.

ORTA DOĞU VE KÖRFEZ ÜLKELERINDEN TURISTLER ILGI GÖSTERIYOR
Satı, Orta Doğu ve Körfez bölgelerinden gelen turistlerin konaklama için a Kocaeli’yi tercih ettiklerini belirterek “Katar ve Kuveytli turistler yaz aylarında Kartepe-Maşukiye-Sapanca koridoruna yoğun ilgi gösteriyor. Başta Endonezya olmak üzere kültür turları da şehrimizi tercih ediyor. İstanbul ve Anadolu’ya hizmet eden kültür turlarının uğrak noktasıyız” diye konuştu.

“HAVAALANıNıN AKTIF OLMASı BÖLGE TURIZMINI BÜYÜTECEK”
Dr. Murat Mustafa Satı, Kocaeli’nin sanayide ve turizmde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri oldiğini belirterek “Cengiz Topel Havalimanı’nın daha aktif hale getirilmesiyle özellikle Kartepe’ye ilginin çok daha fazla olacağına inanıyorum” dedi.

kartepe-kocaeli-oteli-008.jpg

AV. KOCAMAN: KOCAELİ AVRUPA’NıN EN BÜYÜK DOĞAL YAŞAM PARKIDIR
Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Kartepe’nin Türkiye’nin en köklü markalarından Dedeman’la buluşmasından büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek “Kocaeli aynı zamanda Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkına sahip. Bu ve bunun gibi şehrimizin sahip olduğu değerlerin daha fazla insanla buluşmasına katkı sunan ve yatırım yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

kartepe-kocaeli-oteli-009.jpg

ABDÜLKADİR ATEŞ: DEDEMAN GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR
Turizm eski Bakanı ve Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı-TÜRGEV Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Ateş, dedeman Hotels’in kurucusu rahmetli Kemal Dedeman’ın turizmin heyecanlı ve zevkli olduğunu söylediğini hatırlatarak şöyle konuştu:
“Kartepe’de Satı ve Sirmen ailesinin birleştiğini gördüm. Dedeman bizim kendi öz markamızdır. Bugünlerde 3’üncü kuşağın çalışmalarını görünce Kemal Dedeman ve sonra Murat Dedeman’ın emeklerinin boşa gitmediğini anlıyorum.
Geçmişte Anadolu’da kalınacak otel sayısı çok azdı. Şimdiyse Anadolu’nun hangi köşesine gidersek gidelim çok güzel otellerle karşılaşıyoruz. Bugün uluslararası bir markaya dönüşmüş Dedeman’ın 3. kuşağının bu işi profesyonellikle yapması göğsümü kabartıyor.”.

kartepe-kocaeli-oteli-010.jpg

İSMAİL GÜLTEKİN: DEDEMAN’IN ENERJİSİ ŞEHRİ YÜKSELTECEK
Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Dedeman ailesinin şehrin enerjisiyle birleşerek bölgeye büyük bir değer kazandırdığını belirterek şöyle konuştu: “ Bu bölgede bir yatırımcının yapabileceği herşey vardır. Bu işbirliğine ner zaman hazır ve yanlarındayız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de turizm master planı hazırladı ve şehrin turizminin geleceğini belirledi, Dedeman ailesi bu şehrin enerjisiyle birleşerek buraya büyük bir değer kazandırdı.
Kocaeli’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra misafirperver ve çok çalışkan insanların şehri olduğunu belirterek “Markaların tecrübesi ve bu kentin enerjisinin birleşmesiyle çok güzel sonuçlar elde edilecektir. Bu kapsamda Dedeman Kartepe Kocaeli’nin de bu şehrin tanınmasında önemli bir katkı sunacağına eminim.”

Bu haber toplam 3604 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.