• BIST 8334.94
  • Altın 1629.728
  • Dolar 27.3788
  • Euro 28.9506
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 25 °C
  • Antalya 26 °C

Çukurova Turizm Ödülleri verildi

Çukurova Turizm Ödülleri verildi
Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) 21 Şubat Dünya Rehberler Günü'nde Çukurova’da kişi ve kurumları ödüllendirdi

DURMUŞ ALİ BAŞKAN
ADANA
- Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla Çukurova’da turizmin gelişmesi için çalışan kişi ve kurumları ödüllendirdi.

logo.jpg

adro-2015.jpg
ADRO'nun Çukurova Turizm Ödüllerini alanlar

adro-odul-ozkan.jpg
Törende TurkiyeTurizm.com editor Özkan Altıntaş’a “Türkiye Turizm Yazarları Ödülü” verildi. ADRO Onur Başkanı Osman Özbuldu, ADRO Başkanı İsa Akdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Işık Tanış, Özkan Altıntaş'ın ödülünü birlikte verdiler.

vali.jpg

anavarza.jpg

 Adana Anemon Oteli’nde yapılan törende ’Çukurova Turizm Ödülleri’nin en büyüğü olan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Ödülü Anavarza Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e verildi. Ödülü bakan adına Adana Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tarı aldı.

adro-yonetim.jpg
ADRO Yönetimi ve üyeleri törende yer aldılar

İSTANBUL’DAKİ KAR YAĞIŞI YÜZÜNDEN GELEMEDİLER
İstanbul’daki kar yağışı nedeniyle bir bölümü törene katılamayan Türk turizmine önemli katkılarda bulunan kişilere ödüller verildi.

sedat-bornovali.jpg
ADRO Onursal Başkanı Osman Özbuldu, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası-ŞURO Başkanı Kamil Türkmen, İstanbul Rehberler Odası-İRO Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Bornovalı, Adana Bölgesel Rehberler Odası-ADRO Başkanı İsa Akdağ

Türkiye’nin sağlık turizmi için gösterdiği başarılar nedeniyle Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak Türkiye Sağlık Turizmi Ödülü, Türkiye’nin tanıtımında başarılı görevler yapan İstanbul Rehberler Odası-İRO Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Bornovalı Turizm Kültürler Arası Diyalog Ödülü, , yazılarıyla Türkiye’nin turizmine hizmet eden turkiyeturizm.com editor Özkan Altıntaş Türkiye Turizm Yazarları Ödülü,

wtc.jpg

Türkiye’nin tek turizm kanalı World Travel Chanel’ın sahibi Demet Sabancı’ya verilen Turizm Yayın Ödülü'nü Nurdan Üçer Öztürk, Turizm News Genel Yayın Yönetmeni Dursun Ali Başkan'dan aldı.

mika1.jpg

Yılın Turizm Ödülü MİKA Tur-TatilBudur.com İcra Kurulu Başkanı Beşir Kara adına Ankara ofisinden Murat aldı, Turizm Başarı Ödülü, Karnak Travel Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Aliabet’e verildi. Serdar Aliabet  ile Sağlık Turizm Ödülü'nın alan Dünya Sağlık Turizmi Başkanı Emin Çakmak İstanbul'u etkileyen kar yağışı yüzünden törene katılamadı.

aoro-alican.jpg

Geçtiğimiz yıl Dünya Turizm Ödülleri-WTA’da Türkiye’ye üç ödül kazandıran Green Park Pendik Oteli Genel Müdürü Ali Can Aksu’ya teşekkür plaketine ADRO Onursal Başkanı Osman Özbuldu verdi.

bosnali.jpg
Adana'nın ilk butik oteli Bosnalı Otel'i yaparak eski bir Adana Konağı'nı turizme kazandıran Halil Avcı'ya kültürel değerleri koruduğu için Teşekkür Plaketi verildi. Halil Avcı törene Bosnalı Otel'in Genel Müdürü Nuri Nohut ile katıldı.

omer.jpg
Adana'da Ahşap El Sanatları Merkezi ile kültür çalışmalarını sürdüren Ömer Erdoğan'a teşekkür plaketini ADRO Onursal Başkanı Osman Özbuldu verdi.

dilara.jpg
Adana turizmi adına yaptığı çalışmalar ile bölge turizminin  hareketlenmesine büyük katkıları olan Bersiem Travel Genel Müdürü Dilara Bilen'e teşekkür plaketini ADRO Onursal Başkanı Osman Özbuldu verdi

numan-olcar.jpg
Mersin Turizm Platformu Başkanı Başkanı ve Olcar Turizm'in sahibi Numan Olcar'a Turizm Emek Ödülü verildi.

ozkan-nuri.jpg
Adana turizmi için başarılı çalışmalar yapanlar Çukurova Ödülleri töreninde buluştu. Adana'nın yapısınğ değiştiren modern inşaatlara olduğu kadar, şehir içinde ruhunun korunmasını sağlayan Bosnalı Otel ile şehrin tarihi kimliğini yaşatan Halil Avcı, Bosnalı Otel Genel Müdürü Nuri Nohut ve turkiyeturizm.com editörü Özkan Altıntaş birlikte oldu.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
İlki geçen yıl gerçekleştirilen ‘’Çukurova Turizm Ödülleri’’ töreninin ikincisi Anemon Oteli’nde yapıldı. Ödül törenine Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, TÜRSAB Mersin BYK Başkanı İbrahim Kırmızıer, Mersin Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, Çukurova Skal Başkanı Erkan Özsavaş ve çok sayıda davetli katıldı.

erkan.jpg
Meltem Özdemir, Erkan Özsavaş

isa-akdagf.jpg

ADRO: ÇUKUROVA BÖLGESİ TURİZMİİNİN ÖNEMİNİ ORTAYA KOYUYORUZ
ADRO Başkanı İsa Akdağ, ödül töreninin açılışında, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nün ilk kez Dünya Rehberler Birliği (WFTGA) Başkanı Titina Loizides’in önderliğinde 1990 yılında kutlanmaya başlandığını söyledi.
Her yıl dünyanın pek çok ülkesinde rehberlerin, 21 Şubat’ı özellikle engelli kişiler, çocuklar, yaşlılar için gönüllü rehberlik hizmeti, konferans, panel gibi etkinlikler düzenleyerek kutladıklarInı belirten Akdağ, ‘’Kutlamalardaki amacımız, toplumu rehberlik hizmetinin niteliği, gerekliliği ve saygınlığı konusunda bilgilendirmek, dikkati turizmin, tarihi, kültürel varlıkların önemi ve sürdürülebilirlik konusuna çekmek’’ dedi.

isa-akdag2.20150220093948.jpg

Akdağ, ‘’Etkinlikler kapsamında Çukurova’da turizmin gelişmesi için çalışan kişi ve kurumları geçtiğimiz yıldan itibaren ADRO olarak ‘’Çukurova Turizm Ödülleri’’ adı altında ödüllendirmeye başladık. BU yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliği önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirerek geleneksel hale getireceğiz. Böylece bölgemizde yürütülen turizm faaliyetlerine olumlu katkı sağlayan, kişi ve kuruluşlara şükranlarımızı sunmaya devam edeceğiz’’ dedi.

bakan2.jpg

BAKANIN ÖDÜLÜNÜ KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ ALDI
Akdağ, konuşmasının ardından Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Dalı’nda (Anavarza Özel Ödülü’ne) layık görülen ve törene katılamayan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in ödülünü Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari’ye sundu.
Konuşmaların ardından 12 teşekkür plakiti ve 19 dalda 23 ödül dağıtıldı.
Törende ödüle layık görülen kişi ve kurumlar şöyle:
1-Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Ödülü : Anavarza Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik
2-Kültürel Sürdürülebilirlik Turizm Ödülü:Adana Valiliği Adana Valisi Sayın Mustafa Büyük
3-Türkiye Sağlık Turizmi Ödülü-Emin Çakmak
4-Turizm Tanıtım Ödülü:Talha Uğurluel
5-Yılın Turizm Ödülü MİKA Tur-TatilBudur.com
6-Turizm Başarı Ödülü: Serdar Aliabet Karnak Travel
7-Turizm Kültürler Arası Diyalog Ödülü; Sedat Bornovali)
8-Turizm Emek Ödülü: Numan Olcar (Mersin Turizm Platformu Başkanı)
9-Turizm Yayın Ödülü:World Travel Chanel Demet Sabancı
10-En iyi Müze Ödülü:Hatay Müzesi Hüsnü İşikgör Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü
11-Çukurova Tarih ve Kültür Araştırma Ödülü: Ç.Ü Yrd.Doç.Dr.Serdar Girginer
12-Turizm Kültür ve Sanat Ödülü: Adana Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü (M.Kazım Öztürk)
13-Prof.Dr.Halet Çambel Özel Ödülü: Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu MYO Turizm Rehberlik Bölümü Doç.Dr.Aydın Akin
14- Türkiye Turizm Yazarları Ödülü: Özkan Altintaş
15-Turizm Sektörel iletişim ödülü: Adana Türsab BYK Başkanı Murat Şirin.
16- Turizm Sektörel iletişim ödülü: Mersin Türsab BYK Başkanı İbrahim Kirmizier)
17-ADRO Özel Ödülü:Kamil Türkmen Şanlıurfa Rehberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı
18-Yurt İçi Kültür Turu Ödülü:Göğüsgeren Turizm
19-Yurt içi kültür turu ödülü:Vane Turizm
20- Yurt dışı kültür turu ödülü:Neva Turizm
21- Yurt dışı Kültür Turu ödülü:Atos Turizm
22-Turizm Taşımacılık Ödülü:Nur Turizm
23- Yurt içi kültür turlarında farklı destinasyonlar:Samba Turizm
Törende ayrıca, Bölge Turizmine gönül verenler ile turizme Katkı Sağlayan Kamu Kurum ve Kuruluşlara da plaket sunuldu.
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.