• BIST 8000.46
  • Altın 1680.25
  • Dolar 27.1465
  • Euro 28.9389
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • Antalya 28 °C

Bakan:Hariçten gazel okunuyor

Bakan:Hariçten gazel okunuyor
Ulaştırma Bakanı Yıldırım uçak kazası hakkında konuşanlara sert çıktı: Hariçten gazel okuyanlara ambulans avukatlar denir, bunlar menfaat peşindeler.

ANKARA -Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Isparta'daki uçak kazasıyla ilgili basındaki demeçlere ilişkin olarak, ''Hariçten gazel okuyorlar. Bunlara ambulans avukatlar derler. Kazaların ardından koşup menfaat sağlarlar.'' dedi.

Ankara Sheraton Otel'de düzenlenen bir toplantıya katılan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, gazetecilerin Isparta'daki uçak kazasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

 

Basında uçak kazasının oluş şekliyle ilgili demeçlere ağır ifadelerle cevap veren Bakan Yıldırım, bu tür kazaların ardından ilgili kuruluş dışında verilen açıklamaların felaketlerden çıkar sağlamaya yönelik kesimlerin başvurduğu bir yol olduğunu dile getirdi.

 

Konuyla ilgili Yıldırım, ''Kaza tahkik heyeti bakan tarafından oluşturulur. Bundan sonra herkes susar onlar konuşur. Bizde maalasef bu süreçte herkes konuştu. Hariçten gazel okuyanlar, bulanık suda balık avlamak isteyenler, çantasını kapıp gelen ambülans avukatlar, sözde uzmanlar; hayatını kaybeden insanların acılarını istismar ederek bir takım kafa karıştırıcı hariçten gazel okuyorlar, buna asla itibar edilmemeli.'' dedi.

 

Kaza raporunun kazanın oluşunu net bir şekilde ortaya koyacağını ve bunun beklemek gerektiğini söyleyen Yıldırım, ''Kaza raporu kazanın oluş nedenini net bir şekilde ortaya koyacak. Sigorta kurumuyla ve uçak işletmecisiyle gerekli görüşmeler ve konuşmalar yapılarak mesele halledilecektir.'' şeklinde konuştu.

 

Kaza raporunun ne zaman açıklanacağı yönündeki soruya ise Yıldırım, ''Buna zaman vermek mümkün değil. Arkadaşlarımız her şeyden emin olacak şekilde çalışıyorlar. Kamuoyuna ara ara açıklamalarda bulunabilirler. Bunlardan biri açıklandı. Yarın bir açıklama daha olabilir. Bütün ihtimalleri en ufak ayrıntısına girinceye kadar gerek delillerle gerekse başka unsurlarla kamuoyu aydınlatılacaktır. Dışarıdan uzman olduğunu söyleyenler bu konuyla ilgili hiç bir sıfatları görevleri yoktur. Bunlar hariçten gazel okuyorlar, insanların acıları üzerinden menfaat elde etmeye çalışıyorlar. Bunlara dünyada ambülans avukatları derler; kazaların arkasından koşup menfaat sağlarlar.'' diye konuştu.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.