• BIST 11005.76
  • Altın 2548.274
  • Dolar 32.8607
  • Euro 35.6375
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 32 °C
  • Antalya 32 °C

Bakan: Çomakla gitmeyelim

Bakan: Çomakla gitmeyelim
Fazıl Say'ın "Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" açıklamasını değerlendiren Bakan Günay, "Gönül kırıklıklarının üzerine çomakla gitmemeliyiz" dedi.

İSTANBUL- Türkiye'nin uluslararası alandaki müzik sanatçısı Fazıl Say'ın "İslamcılar güç kazandı, Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" açıklaması üzerine başlayan tartışmaları değerlendiren Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Gönül kırıklıklarının üzerine çomakla gitmemeliyiz" dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fazıl Say'ın "İslamlar güç kazandı, Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" açıklaması üzerine başlayan tartışmaları değerlendirdi.

 

Fazıl Say'la aralarında büyütülecek bir sorun olmadığını belirten Günay, "Gönül kırıklıklarının üzerine çomakla gitmemeliyiz, şefkatle gitmeliyiz. Bizim hiçbir insanımızı ziyan etmeye ve ülkemizden kaçırmaya hakkımız yoktur" dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul'da Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenen "2007 Kültür ve Sanat Büyük Ödülü" basın toplantısına katıldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Günay, Fazıl Say'ın "İslamcılar güç kazandı, Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" şeklinde açıklamalarını değerlendirdi.

 

Sanatçıların duyarlı oluğunu dile getiren Bakan Günay, Fazıl Say'la aralarında aşılmaz sorunların olmadığını söyledi.

Büyütülecek bir problemin olmadığının altını çizen Bakan Günay, "Önümüzdeki günlerde yüzyüze görüşeceğiz. Benim televizyon ekranında canlı anlattıklarım, sevgili Say'ın da telefonla anlattıkları, aramızda çok da aşılmaz sorunlar olmadığını gösteriyor. Gönül kırıklıklarının üzerine çomakla gitmemeliyiz, şefkatle gitmeliyiz. Bizim hiçbir insanımızı ziyan etmeye ve ülkemizden kaçırmaya hakkımız yoktur" diye konuştu.

 

Fazıl Say'ın da bir gün Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görülüp görülmeyeceğine ilişkin soruya ise Günay, ''Umarım ki bir gün olur. Bu ödüller zaten resmi çerçevede kalırsa hiçbir anlamı yoktur'' şeklinde cevap verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Say'ın açıklamasıyla ilgili olarak açmaya hazırlandığı davayla ilgili bir soru üzerine de Bakan Günay, "Çok ayrıntısını bilmiyorum, ama bu tür davalardan fazla bir şey çıkmaz" dedi.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.