• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 18 °C

ATM'nin uluslararası başarısı

ATM'nin uluslararası başarısı
ATM Dalaman, ISO 9001 Kalite ve ISO 14001 Çevre, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerini almaya hak kazandı.

MUĞLA-ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali ISO 9001 Kalite ve ISO 14001 Çevre, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerini almaya hak kazandı.

 

Terminalin işletmecisi ATM Uluslararası Havalimanı İşletmeleri Genel Müdürü Hamdi Güvenç "ATM dört uluslararası yönetim sertifikasına birden hak kazanan az sayıdaki terminal işletmelerinden biri oldu. Bu başarı ülkemizin havalimanı terminal işletmeciliğinde gelmiş olduğu üstün seviyenin dünyaca kabul edilmesi anlamına gelmektedir." dedi.

 

Güvenç, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak üzere çalıştıklarını ve turizmin yoğun olmadığı dönemde de personele düzenli eğitimler vererek yeni sezona en iyi biçimde hazırlandıklarını ifade etti.

 

ISO 14001 Çevre belgesinin ulusal ve uluslararası çevre mevzuatına tam uyumun bir göstergesi olduğuna işaret eden Genel Müdür Güvenç, eğitimlerin sonucu olarak terminal çalışanlarında çevre bilincinin de geliştiğini kaydetti.

 

Dalaman gibi dünyaca bilinen turistik bir yörede, yabancı turistlere hizmet veren bir terminal işlettiklerine işaret eden Hamdi Güvenç, atık suların arıtma tesislerinde arıtılarak bahçe sulamasında kullanıldığını; kağıt, cam, plastik ve metal gibi katı atıkların da geri kazanım firmalarına verildiğini ifade etti ve turistik bir çevrede gösterilebilecek en büyük hassasiyeti gösterdiklerini anlattı.

 

Güvenç, TS 13001 HACCP Gıda Güvenliği ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerini de titizlikle yapılan çalışmaların sonunda hak ettiklerini kaydederek "Yeni işletmeye açılan bir terminal olmamıza rağmen çok kısa sürede, dört konuda kalite belgesi aldık. Hedefimiz Türkiye için gurur duyulacak bir terminal yapmak." şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.