• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 18 °C

Atlasjet'te CEO depremi

Atlasjet'te CEO depremi
Korsan vakası ve Isparta kazası ile yıpranan Atlasjet CEO'su Tuncay Doğaner ve dört üst düzey yönetici apar topar görevden alındı.

İSTANBUL- Korsan vakası ve Isparta kazası ile yıpranan Atlasjet CEO'su Tuncay Doğaner ve dört üst düzey yönetici dün apar topar görevden alındı. CEO'luğa 30 yıllık kaptan pilot Orhan Coşkun atandı..

İstanbul-Isparta seferini yaparken 30 Kasım 2007'de düşen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasından sonra büyük bir sarsıntı yaşayan Atlasjet Havayolları'nda dün üst yönetim görevden alındı. Atlasjet Havayolları CEO'su Tuncay Doğaner'in, 2008'i yenilenme yılı ilan ederek hedeflerini büyütme ve bu hedeflere daha dinamik bir kadroyla ulaşmayı amaçlama adı altında dün apar topar görevden alınmasıyla havayolu şirketi yeni bir sarsıntı yaşadı.

 

ORHAN COŞKUN ATANDI

Dört yıldır Atlasjet'de görev yapan Doğaner ile birlikte, Atlasjet'te uçuş işletmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Erbilgin, Kalite Müdürü Mustafa Hesapçıoğlu, Eğitim Müdürü Doğan İnanç, Ticaret Müdürü Batuhan Karataş'ın görevlerine de son verildi. Tuncay Doğaner'den boşalan Atlasjet CEO'luk görevine de 30 yılı aşkın bir süredir havacılık sektörünün değişik kademelerinde pilot olarak görev yapan Orhan Coşkun getirildi. Son olarak da Coşkun, Uçuş İşletme Başkanı görevi ile Atlasjet'te çalışıyordu. Uçuş İşletme Müdürlüğü görevine Ahmet Ata, Kalite Müdürlüğü görevine Bülent Boralı, Eğitim Müdürlüğü'ne de Mecit Tuğal getirildi. Bu kişilerin hepsinin 25 yılı aşkın süredir havacılık sektörünün içinde ve halen Atlasjet'te öğretmen Kaptan Pilot olarak görev yaptığı açıklandı. MD tipi uçakları filosundan çıkaran Atlasjet Havayolları yeni uçak alımı için görüşmelerine devam ederken, ilk yeni uçağı da bir Boeing 757 oldu. Yeni uçağın 14 Şubat 2008'de sefere başlayacağı belirtildi.

 

CEO'yu yıpratan 2 olay

* 18 Ağustos 2007'de Atlasjet'e ait Lefkoşa-İstanbul seferini yapan uçak yabancı uyruklu iki hava korsanı tarafından kaçırılmıştı. Doğaner'in ilk sınavı korsan vakası oldu.

* 30 Kasım 2007'de İstanbul'dan havalanan Atlasjet'e ait içinde 49 yolcu ve 7 mürettebat bulunan uçak, Isparta yakınlarında düştü. Soruşturma sürerken Doğaner'i yıpratan ikinci olay da uçak kazası oldu.  

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.