• BIST 5.025,59
  • Altın 1211.079
  • Dolar 19.0408
  • Euro 20.7385
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 8 °C
  • Antalya 17 °C

Atlasjet Tokat seferlerini azaltıyor

Atlasjet Tokat seferlerini azaltıyor
Atlasjet Havayolları Tokat Bölge Müdürü Adnan İkikat, 29 Aralık 2007'den itibaren İstanbul-Tokat sefer sayısının üçe düşürüleceğini bildirdi.

TOKAT- Atlasjet Havayolları, haftada altı kez düzenlediği İstanbul-Tokat seferlerini üçe düşürüyor.

Atlasjet Havayolları Tokat Bölge Müdürü Adnan İkikat, 29 Aralık 2007'den itibaren İstanbul-Tokat sefer sayısının üçe düşürüleceğini bildirdi.

Adnan İkikat, Isparta'da bir uçağın düşmesi ve düşen uçağın bir benzerinin ise geri gönderilmesi nedeniyle filoda eksiklik olmasından yeni düzenlemeye gidilmiş olabileceğini söyledi.

Hava şartları nedeniyle gerçekleşen iptallerle ilgili tepkileri değerlendiren İkikat "Konuyla ilgili olarak pazartesi günü, teknik anlamda yaşananlar basın toplantısıyla kamuoyuna yansıtılacak.

 

Bu anlamda kış sezonunda iptaller yaşanmaması için, kendilerine uçağın Sivas'a indirilmesini teklif ettim. Buradan yolcuları servisle Sivas'a götürüp-getirerek hizmet vermeyi istedik. Bu yöndeki teklifimiz değerlendiriliyor. Yapılan araştırmaya göre bir sonuç alacağız. Ayrıca bulutlu ve sisli hava nedeniyle görüş mesafesi düştüğü için sorun yaşanıyor. Bir kaç defa uçak havaalanına kadar geldi ve inemedi ve Ankara'ya inmek durumunda kaldı. Veriler uçağın inmesine müsait olmuyor. Çıplak gözle gökyüzüne bakıldığında hava açık gibi görülüyor ama gökyüzünden aşağıya bakıldığında o şekilde görünmüyor." dedi.

 

Yolcu sayısında iptaller nedeniyle güvensizlikten dolayı çok az düşüş olduğunu belirten İkikat "Bugün İstanbul'dan uçak 89 yolcuyla Tokat'a gelecek. Buradan ise 66 yolcuyla tekrar İstanbul'a dönecek. En kötü ortalamamız yüzde 55'in üzerinde. Tokat'ta yolcu sayısı Türkiye ortalamasının üzerinde." şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.