• BIST 8090.13
  • Altın 1901.165
  • Dolar 28.9463
  • Euro 31.8114
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 5 °C
  • Antalya 14 °C

Ardahan'da -20 derecede kayak

Ardahan'da  -20 derecede kayak
Ardahan'da İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün açtığı kursta Ardahanlı çocuklar -20 derecede mukavemet kayak sporuyla tanıştı.

ARDAHAN -Ardahanlı gençler -20 derecede mukavemet kayak sporuyla tanıştı.Ardahan'da İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ilk defa mukavemet kayak sporu kursu açıldı. Ardahan'da ilk defa açılan kursta 11-15 yaş grubunda toplam 40 öğrenci günlük 2 saat çalışarak mukavemet kayak sporunu öğreniyor. Kurs Öğretmeni Seyfullah Bayraktar, 2-3 gündür çalışmalara başladıklarını belirterek, bu konuda Federasyondan büyük bir destek aldıklarını söyledi. Ardahan'ın bölgede pilot il seçildiğini ifade eden Bayraktar, mukavemet sporunun Ardahan'da daha önce olması gerektiğini kaydetti. Bayraktar, "Yılın büyük bir bölümü kış olan Ardahan'da bu spor daha önce başlatılması gerekirmiş. Çünkü öğrenciler bu spora çok büyük bir ilgi gösteriyor. Şu anda Ardahan'da iyi sporcular çıkaracağımızdan eminim. İnşallah Ardahan iline bu sporla büyük başarılar kazandırırız. "diye konuştu.

 Atletizm dalında Ardahan'ın Türkiye'ye kendini ispatladığını belirten İl Gençlik ve Spor Müdürü Metin Çimli ise, Ardahan'da ilk kez yapılacak mukavemet kayak sporunu yaygınlaştırmak amacında olduklarını aktardı. Tespit ettikleri 40 sporcuyla çalışmalara başladıklarına değinen Çimli, "Çok kısa sürede başarı beklemiyoruz. Ancak hedefimiz büyük. Gelecekte Ardahan bu sporla milli takımın alt yapısını oluşturacak." dedi.

 Her gün yaklaşık 2 saat kayak sporu yapan çocuklar ise, soğuk havaya rağmen büyük mücadele içinde olduklarını dile getirdi. Cansu Bulga isimli çocuk, 3 yıldan beri bu sporu yaptığını ve başarılı olduğunu savundu. Bulgu, şimdiki hedefinin ise Ardahan'a bu spor branşında büyük başarılar kazandırmak olduğunu söyledi. İlk defa bu kayak sporuyla tanıştığını açıklayan Murat Öztürk ise, ilk defa yapmasına rağmen bu spordan çok hoşlandığını ve bu sporu çok sevdiğini belirtti. İleride büyük bir kayakçı olmayı hedeflediğini vurgulayan Öztürk, "Kendimi bu spor dalında geliştirip derece yaparak milli takımda yarışmak istiyorum." şeklinde konuştu.

 

Bu sporla ilk kez tanıştığını ifade eden bir başka öğrenci Melek Yıldırım ise, mukavemet sporu Ardahan'da ilk kez yapılıyor. Benim de amacım bu sporda başarılı olup ülkemizi yurtdışında temsil etmek." ifadelerini kullandı.

 

Ardahan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün yanında bulanan boş arazide kurs gören Ardahanlı çocuklar zaman zaman ayakta durmakta zorluk çekti. Bazı öğrenciler kaymanın tadını çıkarırken, bazıları ise ayakta durmakta zorluk çekerek sık sık yere düştü.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.