• BIST 8039.18
  • Altın 1680.937
  • Dolar 27.1588
  • Euro 28.9236
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 23 °C
  • Antalya 28 °C

Antalya'ya balıkçı barınağı geliyor

Antalya'ya balıkçı barınağı geliyor
Balıkçı barınağı yapımı ile ilgili hukuki hazırlıklarını tamamlayan Antalya Belediyesi, Yüksek Planlama Kurulu'nun yatırım onayını beklemeye başladı.

ANTALYA - Yıllardır sürüncemede kalan Antalya Balıkçı Barınağı projesi hayata geçiyor. Balıkçı barınağı yapımı ile ilgili hukuki hazırlıklarını tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Planlama Kurulu'ndan çıkacak yatırım onayını beklemeye başladı. Barınağın yaklaşık 15 milyon YTL'ye mal olması bekleniyor. Balıkçı barınağı tamamlandığında 586 tekneye hizmet verebilecek.

 Antalya Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında yapılan toplantıda balıkçı barınağı yapımına ilişkin planlama sürece görüşüldü. İlgili kamu kurumlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de iştirak etti. Toplantı çıkışında konu hakkında bilgi veren Menderes Türel, projenin Antalya-Kemer karayolu yapımı esnasında doldurulan Topçam mevkiinde hayata geçirileceği bilgisini verdi. Balıkçı barınağı yapılması ile ilgili 1/25000'lik nazım imar planının Bayındırlık Bakanlığı tarafından onaylandığını, bundan sonra projeyi Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) yatırım programına alınması için çalışacaklarını söyledi.

 

Antalya için 'hayal gibi görünen' projenin 1/25000'lik planlarda göründüğünü belirten Türel, "Antalya'da çok sayıda koruma, orman ve sit alanları olması nedeniyle balıkçı barınağını yapabileceğimiz alan bulmakta zorlandık. O zorlu bölümü geçtik. Ödeneğin YPK'dan temin edilmesi için girişimlere başlıyoruz. En kısa zamanda Antalya'yı balıkçı barınağına kavuşturacağız." dedi.

 

Antalya Balıkçı Barınağı tamamlandığı zaman 366'sı denizde, 220'si karada olmak üzere toplam 586 tekneye hizmet verecek. Barınağın karada kalan bölümünde buz fabrikası ve soğuk hava deposunun yanı sıra yıkama ve ayırma ile sergileme ve satma alanları da bulunacak. Barınakta günlük kulanım için ayrılan market, bekleme salonları, otopark gibi ünitelerin yanı sıra tamir, bakım, av malzemeleri sundurması, atık ve atık su arıtma tesisi gibi üniteler de yer alacak.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.