• BIST 1.430,110
  • Altın 494,32
  • Dolar 8,5250
  • Euro 10,0800
  • İstanbul 33 °C
  • Ankara 36 °C

Amadeus Türkiye’de büyümeye devam edecek

Amadeus Türkiye’de büyümeye devam edecek
Seyahat teknolojisi alanında yarattığı verimlilik ve sıfır atığa verdiği önemle bilinen Amadeus, Türkiye’de büyüme kararı aldı

İSTANBUL- Seyahat teknolojisi alanında yarattığı verimlilik ve sıfır atığa verdiği önemle bilinen Amadeus, Türkiye'deki 25'inci yılına özel olarak Amadeus'un üst düzey yöneticilerinin katılımı ile bir zirve düzenledi. Küresel trendler, seyahatin geleceği ve dijitalleşme gibi konuların ele alındığı zirve öncesi bir konuşma yapan Amadeus Türkiye Genel Müdürü, Güney Avrupa Online Seyahat Satış Direktörü Eric Willems, Türkiye'nin turizm anlamında büyük bir potansiyelinin olduğunu ve büyümeye devam edeceklerini söyledi.

amadeus-turkiye’.jpegAmadeus Perakende Seyahat Kanallarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve EMEA Genel Müdürü Champa Magesh de Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğuna işaret ederek, bu anlamda Türkiye'de son dönemde turizme olan ilgi ve devlet desteklerinin değerli olduğunu belirtti. Dünyanın önde gelen seyahat teknoloji firmalarından biri olan Amadeus, şirketin Türkiye'deki 25'inci yılına özel bir etkinlik gerçekleştirdi. İstanbul'da yapılan "Amadeus Executive Summit"e Amadeus'un dünya çapındaki üst düzey yöneticileri katıldı.

2020 DAHA İYİ OLACAK
Zirve öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Amadeus Türkiye Genel Müdürü, Güney Avrupa Online Seyahat Satış Direktörü Eric Willems, 30 yıl önce kurulan ve 190 ülkede faaliyet gösteren Amadeus'un 25 yıldan bu yana Türkiye'de olduğuna dikkat çekti. Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunu kaydeden Willems, "İlk başladığımızda sadece 3 kişiyken şu anda yaklaşık 250 çalışana ulaştık. Bundan sonraki dönemde de büyümemiz devam edecek." dedi. Türkiye'nin turizm anlamında büyük bir potansiyelinin olduğunu ve özellikle turizme devlet tarafından verilen önemin de kendilerini heyecanlandırdığını kaydeden Willems, şöyle devam etti: "Türkiye güvenli ve istikrarlı bir ülke ve turizm trafiği çok hızla artıyor. İstanbul'a cruise'lar da gelmeye başladı, yakında büyük kongre ve toplantılar da başlayacak. Amadeus olarak bakarsak 2020'nin bundan da daha iyi bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Biz buradaki potansiyeli görüyoruz."

Toplam Tutar

105,612 (TL)

"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için Habertürk bültene üye olun."

Halk otobüsünde tokatlı, tükrüklü maske kavgası şoke etti!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni yapılandırma için masada

Kilis cazibe merkezi oldu

Servetleri rekor kırdı

Riskli mükelleflere vergi incelemesi

YAZARLAR

Oray EğinJoe Biden sahiden Türkiye düşmanı mı

Sevilay Yılmansevilayyilman@htgazete.com.trSana dün Galata Kulesi’nden tam bakamadım aziz İstanbul!

Fatih Altaylıfaltayli@htgazete.com.trVicdan 

Abdurrahman Yıldırımayildirim@htgazete.com.trTrump pişmiş aşa su kattı

Mehmet Açarmacar@htgazete.com.trYıldızların altında Altın Portakal heyecanı

Esin ÖvetAz bile yazmışsınız

Kübra Parkubrapar@haberturk.comYoksa Biden gizli Erdoğancı mı?

Serdar TurgutNew York Times savaşını sürdürüyor

Muhsin KızılkayaŞaşırmamak!

Muharrem Sarıkayamsarikaya@htgazete.com.trAra seçim!..

Kemal Öztürkkozturk@haberturk.comAzerbaycan'a iletişim önerileri

Nihal Bengisu Karacanbkaraca@htgazete.com.tr"HDP'yi marjinalize edelim" derken ipin ucu kaçarsa...

Serdar Ali Çeliklerserdarc@htgazete.com.trTop artık Erol Bulut'ta

İbrahim Yıldıziyildiz@htgazete.com.trFatura Nihat Abi'ye kesiliyor!

Prof. Dr. Kürşad ZorluKırgızistan’da neler oluyor?

Nagehan Alçınalci@htgazete.com.trEkrem İmamoğlu ile ‘meşhur’ Fatih tablosunun karşısında

Güntay Şimşekgsimsek@htgazete.com.trSSB Başkanı Demir: Gökbey helikopterinin motoru tamam testlerine başlayacağız

Gökhan Şengsen@bloomberght.com2060'ta Kızıl Çin, yeşil olacak!

Ayşe Özek Karasuakarasu@htgazete.com.trABD Başkanı Wilson İspanyol Gribi'ne yakalanınca...

Çetiner Çetincetinercetin@haberturk.comRusya Karabağ’ın neresinde?

Cüneyt Başarancbasaran@bloomberght.comBelarus veto kararı öncesi, AB Zirvesi'nde büyük pazarlık

Yasemin Güneriyguneri@haberturk.comParayla ödev yaptıran sınıf arkadaşını ihbar etti, okul yönetimi ihbarcıyı ihbar etti

Murat BardakçıEce Üner’in ağzına sağlık!

Osman Gençerogencer@htgazete.com.trLanzarote Sözleşmesi'ni de unuttuk

Mehmet Akif ErsoyBazen coğrafya "keder"dir. Beyrut’a...

Prof. Dr. Temel Yılmazm.temelyilmaz@yahoo.com.tr Pandeminin getirdiği yeni bir kaos; zatürre aşısı, grip aşısı ve koronanın aşısı

Kadir Kaymakçıkkaymakci@htgazete.com.trHer şeyi bitirmeyi düşünüyorum!

DİĞER YAZARLAR

01

02

03

04

İHA

Seyahat teknolojisi alanında dünyada önde gelen firmalardan olan Amadeus'un Orta ve Güney Avrupa'dan Sorumlu Online Ticari Satış Direktörü Eric Willems, Türkiye'deki faaliyetlerini ve önümüzdeki yıla yönelik beklentilerini değerlendirdi. Willems, 2019'u start up yılı ilan ettiklerini söyledi. Türkiye'de çoğunluğu yazılım geliştirme ekibi olan 400 kişi ile faaliyet gösterdiklerini anlatan Willems, Türkiye'den çıkan yazılımları dünyanın hemen her yerine ihraç ettiklerini belirtti.

Örneğin Türkiye'de 2013 yılında satın aldıkları bir start up aracılığı ile yazılan sadakat programının 36 havayolu tarafından kullanıldığını ifade eden Willems, "Bu yazılımı Türkiye'den dünyaya satıyoruz ve çok büyük havayolları kullanıyor. Aynı zamanda Amadeus'un Türkiye'ye bakışını göstermesi açısından da önemli. 2013'te yaptığımız bir doğrudan yatırım giderek büyüdü ve ihracatta önemli bir seviyeye geldi. Yine aynı şekilde daha önce kurumsal bir rezervasyon uygulamasında beraber çalıştığımız bir start up vardı. İzmir’de üniversite öğrencilerinin başlattığı bir çalışmaydı. Bu çalışma şu an 6 farklı ülkede satılıyor" dedi.

Türkiye'nin start up'lar konusunda Avrupa'da İsrail'den sonra potansiyeli en yüksek ikinci ülke olduğunu anlatan Willems, yeni stratejilerini bu start up'lar üzerine kurduklarını kaydetti.

Willems, şunları anlattı:
"Türkiye'de çok gelişmiş finansal teknoloji şirketleri var ve biz de bunun seyahat teknolojisi tarafındaki gelişimine öncülük edip desteklemek istiyoruz. Seyahat sektöründe kişiselleştirme çok önemli. İnsanlar kendilerini tanıyan ve onlara seçenek sunabilecek platformlarla daha çok ilgileniyor. Sektörde en önemli trendin artık kişiselleştirme olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de de bu anlamda önemli start up'lar olduğuna ve yenilerinin de geleceğine inanıyoruz."

“Türkiye’nin Unicorn’u turizm sektöründen çıkabilir”

Türkiye'deki start up'ları büyütmek, finansal veya teknolojik destek vermek ya da satın almak üzerine bir strateji oluşturduklarını belirten Willems, "Onların ürününü alıp yurtdışına satabiliriz, danışmanlık verebiliriz, sistemlerini genişletebiliriz. Ellerindeki ürünleri geliştirmek istiyorlar ve biz bu konuda onlara yardımcı olacağız. Belirli bir süreç sonunda satın da alabiliriz. Her türlü fırsata açığız. Nisan 2019'da ABD'li bir şirket aracılığı ile Türkiye'de büyük bir start up toplantısı yapacağız. Belirli bir hedefimiz yok ama benim tahminim Türkiye'den en az 7-8 tane start up'a yatırım yapacağımız yönünde" diye konuştu.

Amadeus'un kendisinin de çok büyük bir AR-GE departmanı olduğunu ve bu departmanın devamlı yeni fikirler ürettiğini anlatan Willems, "Ancak hepsinin bizden çıkmasına imkan yok. Start up'lara da bir şans vermeliyiz. Hatta Türkiye'nin unicorn'u turizm sektöründen çıkabilir. Her gün yeni bir uygulama çıkıyor ve bu şirketler bugünü yarını değil 5-6 sene sonrayı düşünüyor. Amadeus dijital dönüşümünü start up'larla destekleyecek." ifadelerini kullandı.

amadeus-turkiye-mahir-yanik.jpg“Toplantı ve konferans turizminde büyük artış bekleniyor”

Amadeus Türkiye'deki faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Amadeus Türkiye Ülke Müdürü Mahir Yanık da şirketin 2018 yılını önceki seneye göre büyüme ile kapatacağını söyledi. Bu sene yaşanan finansal dalgalanmanın yurtdışına yapılan uçuşları azaltmasına karşın yurtdışından gelişlerde büyük bir artış yaşandığına işaret eden Yanık, "Bu sene uçuş tarafında biraz üzerine koyduk. Otel rezervasyonları tarafı da iyi gitti. Dünyada yüzde 44 olan pazar payımız Türkiye'de bunun biraz daha üzerinde. 2019'da da büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Türkiye'de devam eden hızlı tren yatırımlarının yanında yeni İstanbul Havalimanı'nın büyük bir potansiyel vaat ettiğini belirten Yanık, ayrıca toplantı ve konferans turizminde de önemli bir artış beklediklerinin altını çizdi. Yanık, söz konusu artışın 2020'de de devam etmesini beklediklerini bildirdi.

Bu haber toplam 113 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.