• BIST 1.153
  • Altın 501,860
  • Dolar 8,1553
  • Euro 9,6454
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 11 °C

Almanlar, pandemiye rağmen yurtdışına seyahat istiyor

Almanlar, pandemiye rağmen yurtdışına seyahat istiyor
ITB Berlin, Covid-19 salgınının uluslararası seyahat davranışları üzerindeki etkisi konusunda IPK tarafından özel bir çalışma yayınladı.

BERLİN- ITB Berlin ve IPK International: Almanlar, koronavirüs pandemisine rağmen yurtdışına seyahat etmek istiyor ITB Berlin, Covid-19 salgınının uluslararası seyahat davranışları üzerindeki etkisi konusunda IPK tarafından özel bir çalışma yayınladı.
Aşı olmamasına rağmen Almanların yurtdışı seyahatlerine ilgisi yüksek olduğu ortaya çıktı. Araba yolculukları ve doğaya yakın tatiller çok güvenli kabul ediliyor Koronavirüs enfeksiyonu riskini en aza indiren önlemlere büyük önem veriliyor. Covid-19 salgınının uluslararası seyahat davranışları üzerindeki etkisi konusunda IPK tarafından yapılan ankete göre, Almanlar arasında yurtdışı seyahatlerine ilgi diğer ülkelerin çoğundan çok daha fazla olouğu ortaya çıktı.
Anket ayrıca seyahat türlerinin ve varış noktalarının büyük farklılıklar gösterdiğini ve enfeksiyon riskini azaltan önlemlere büyük önem verdiklerini gösterdi.

-itb-berlin-ve-ipk-international-.jpgALMANLAR SEYAHAT ETMEK İSTİYOR
Almanya'da yurt dışına giden yolcuların yüzde 70'i korona zamanlarında seyahat niyetlerinin ne olduğu sorulduğunda, hiçbir aşı olmamasına rağmen yurtdışına seyahat etmeye devam edeceklerini söylediler.
Bu, Almanya'yı Avrupa ortalamasının ve özellikle de küresel ortalamanın üzerinde görünür kılıyor.
Görüşmecilerin yüzde 20'ye yakını, sadece Almanya içinde seyahat edebileceklerini söyledi. Yüzde 10'u koronavirüs zamanlarında hiç seyahat etmek istemediklerini söyledi. Yaklaşık yüzde 90'ı kararları için koronavirüs ile ilişkili sağlık risklerine bağlı olduklarını söylediler. Yüzde 80'den fazlası ise bu yıl hala seyahat etmek istiyor

İSPANYA ÖNDE
Korona dönemlerinde yurt dışına seyahat etmek isteyen Almanların yüzde 80'inden fazlası yıl sonundan önce tatil yapmak istediklerini söylediler. İspanya öncelikli olarak tercih ettikleri destinasyon oldu. Kanarya Adaları listenin en başında yer aldı. Onu İtalya, Fransa ve Avusturya izledi.
Koronavirüs öncesi düzeylerle karşılaştırıldığında, Almanlar arasında İsviçre, Yunanistan ve Danimarka'yı ziyaret etmeye olan ilgi de ortalamanın üzerinde oldu. Buna karşılık, Avrupa dışındaki destinasyonlara olan ilgi hala ortalamanın altında kaldı.

EYLÜLDE YENİ ANKET YAPILACAK
Eylül ayında IPK International, hedeflerin beklentilerini yeniden değerlendirmek ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını öğrenmek için ikinci bir anket yapmayı planlıyor. Doğaya yakın araba yolculukları ve tatiller çok güvenli olarak kabul ediliyor.
Turizm tesislerinde veya hizmetleri yoluyla bulaşan koronavirüs enfeksiyonu riski sorulduğunda, Alman gezginler araba yolculuklarını en güvenli olarak derecelendirdiler. burada sadece yüzde 4 daha yüksek bir enfeksiyon riski gördü.

Doğaya yakın tatil, apartmanlar ve kampingler eşit derecede güvenli kabul edildi ve çoğunluk da güneş ve plaj tatillerini oldukça güvenli buluyor. Buna karşılık, görüşmecilerin çoğu hava yolculuğunu, yolculukları ve büyük olayları özellikle yüksek bir risk olarak gördü.

GÜVENLIK ALGıSı ÖNCELIKLI
Koronavirüsün bu zamanlarında bile yurtdışına seyahat etmeye olan ilgilerine rağmen, Almanların yüzde 85”i, diğer ülkelerdeki insanlar gibi endişeli. Yüzde 80’i ise seyahatleri enfeksiyon riski olarak görüyor
Bu nedenle güvenlit algısırı artırabilecek her türlü önlem, müşteri olarak seyahat edecekler için çok önemlidir.
Almanlar, restoranlarda, tren ve uçak gibi ulaşımlarda minimum mesafeyi korumaya özellikle önem veriyor. Seyahat eden Alman yolcuların yüzde 90'ı bu önlemleri önemli görüyor. Yüz maskeleri giymek ve genellikle hijyen kurallarına uymak da gerekli denildi.

ENFEKSIYON RISKI AÇıSıNDAN HEDEF SıRALAMALARı
Alman gezginler koronavirüs enfeksiyonu riski açısından münferit varış yerlerini nasıl değerlendiriyor?
Almanlar kendi ülkelerini en güvenli varış noktası olarak değerlendirdiler. Onu ülkenin komşuları İsviçre, Danimarka, Hollanda ve Avusturya izliyor. Güney Kore, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri uzun mesafe destinasyonları arasında liderliğe yükseldi.

İYILEŞME BEKLENIYOR MU? GENEL RUH HALI DEĞIŞECEK MI?
IPK International'ın Eylül ayında ikinci bir ankette araştıracağı konular olarak belirlendi. Enstitü, Covid-19 salgınının uluslararası seyahat davranışları üzerindeki etkisi hakkında bir dizi soru soracak, bulgularını ve eğilimlerini buna göre çıkaracaktır.

ITB BERLIN VE IPK INTERNATIONAL HAKKıNDA
ITB ve IPK'nın World Travel Monitor® tabanlı uluslararası seyahat trendleri ve tahminleri yayınlama konusunda uzun süredir başarılı olan işbirliğine katılıyor. ITB şimdi IPK tarafından yapılan özel bir Covid-19 anketinin bulgularını da sunuyor.

Kaynak: ITB Berlin
Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.