• BIST 9645.02
  • Altın 2441.51
  • Dolar 32.4973
  • Euro 34.6029
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 22 °C
  • Antalya 21 °C

Alanya'da eğitim hamlesi

Alanya'da eğitim hamlesi
Kaymakamlık, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Belediye Başkanlığı, ALTSO ve ilçedeki tüm esnaf odaları büyük bir eğitim hamlesi için ortak karar aldı.

ANTALYA- Alanya Kaymakamlığı, Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, Alanya Belediye Başkanlığı, Alanya Ticaret ve Sanyi Odası (ALTSO) ve ilçedeki tüm esnaf odaları büyük bir eğitim hamlesi için ortak karar aldı. Buna göre, ilçede faaliyet gösteren turizm işletmelerinde çalışan personelin kademe kademe eğitilmesi hedefleniyor.

 

Konuyla ilgili olarak bugün ALTSO’da bir araya gelen Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ALTSO Başkanı Kerim Taç, Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Aktaş ve diğer tüm esnaf odası başkanları, 6 ay sürecek olan eğitime ilişkin programı belirlediler.

 

14 Ocak’ta başlayıp Temmuz ayına kadar devam edilecek eğitimler, ALTSO  tarafından oluşturulan modern sınıf ve teknik donanımlara sahip Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 30’ar kişilik sınıflardaki eğitimler, Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Aktaş dahil olmak üzere tüm öğretim üyeleri tarafından verilecek. 

 

Turizm personeli bilinçlendirilecek

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kaymakam Hulusi Doğan, “Karanlıktan şikayet etmek yerine bir mum yakmak” mantığıyla hareket ettiklerine işaret ederek, “Müthiş bir birliktelik oluşturduk. Turizmde müşteri memnuniyetine etki eden tüm olumsuzlukları eğitim yoluyla aşmaya çalışacağız.  6 Aylık periyot süresince Alanya’nın bütününü baz alarak tüm turizm çalışanlarına farklı branşlarda eğitimler verilecek. Hanutçuluk ve müşteriye kötü davranma gibi yanlışlıklarla cezai mücadele sürerken bir yandan da eğitim ile çalışanları bilinçlendireceğiz” dedi.

 

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise, turizm sektöründeki olumsuz havanın yapacakları eğitimle motivasyona dönüşeceğine inandığını belirterek, öğretimden çok eğitim odaklı çalışma yaptıklarını söyledi. Alanya Belediye Başkanı açıklamasında; “Müşteriyi memnun ederek yüzü gülen esnaf ve tacir sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu projeye katılan turizm esnaflarını birer üniversite öğrencisi havasında eğiteceğiz. Kendilerini özel hissetmelerini sağlayacağız. Dekan bey dahil derslere katılacak. Biz de belediye meclis kararı alacağız. Ruhsatlandırmada bir kriter de bu eğitimler olacak. Kış döneminde eğitim eksikliklerini mümkün olduğunca kapatacağız”  dedi.

 

Sekreterya da ALTSO’da

Eğitimlere ev sahipliği yapacak olan ALTSO adına da bir açıklama yapan Başkan Kerim Taç, “Çok önemli bir birliktelik ile ilçemizin ülkemize örnek olacağına inandığımız bir projeyi hayata geçireceğiz. Bu proje sadece merkezi değil Alanya’yı beldeleri ile birlikte kucaklayacaktır. Bugüne kadar sadece oda olarak 12 bin turizm çalışanını eğittik. Bundan sonra kurduğumuz birliktelik ile daha büyük eğitim çalışmalarına imza atacağız. Her oda kendi üyesine hazırladığımız formları verecek ve bize yönlendirecek. Odamızdaki sekreterya da eğitimleri organize edecek. Şimdiden bu projenin ilçemiz sosyal ve ekonomik hayatına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.