• BIST 11053.97
  • Altın 2636.701
  • Dolar 33.0651
  • Euro 36.0704
  • İstanbul 34 °C
  • Ankara 32 °C
  • Antalya 35 °C

2007'nin en başarılı şoförleri

2007'nin en başarılı şoförleri
Denizli'de mesleki kurallara daha fazla uyan, taşıdığı yolcularla iyi ilişki kuran ve giyim kuşamına dikkat eden altı şoför, 2007 yılının en iyileri olarak seçildi.

DENİZLİ -Denizli'de mesleki kurallara daha fazla uyan, taşıdığı yolcularla iyi ilişki kuran ve giyim kuşamına dikkat eden altı şoför, 2007 yılının en iyileri olarak seçildi.

Doğal Afetler ve Yol Güvenliği Eğitimi Derneği'nin (DAYGED) önderliğinde yılın şoförleri ödüllendirildi. Uzman kişilerden oluşan bir jüri tarafından yapılan değerlendirmelerde öğrenci servisi ve halk otobüsü şoförleri arasında mesleki kurallara daha fazla uyan, taşıdığı yolcularla daha iyi ilişki ve davranış sergileyen, meslektaşları ve çevresiyle pozitif etkileşim ve işbirliği içinde olan ve kıyafetine dikkat edenler arandı. Uzun süren çalışmalar neticesinde servis şoförleri arasından Orhan Bağcı birinci, Süleyman Karasülük ikinci ve Erhan Kasar üçüncü, halk otobüsü şoförlerindense İbrahim Öğütcan birinci, Levent Altay ikinci ve Birol Gürcan üçüncü oldu. Yılın en iyi şoförlerine plaketleri, DAYGED ve Denizli Belediyesi tarafından Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen "Şoför Davranışlarının Psikoteknik Analizi" konulu seminerde takdim edildi.

 

Bu arada sözkonusu semineri Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurettin Bilgen ile Trafik ve Çevre Uzmanı Tevfik Yusmak verdi. İlk konuşmacı Yrd. Doç. Dr. Bilgen, eğitimin amacının şoförlerin araba kullanma sırasındaki olumsuz davranışlarını tesbit ederek sebepleri, etkileri ve çözüm yollarını ortaya koymak olduğunu belirtti. Yusmak ise trafik kazalarına karşı şoförlerin alması gereken tedbirleri anlatarak, kazaları önlemenin en etkili yolunun eğitim olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.