• BIST 99.677
  • Altın 220,684
  • Dolar 5,3318
  • Euro 6,0564
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 3 °C

Uzman Yardımcılığı'nda değişiklik

Uzman Yardımcılığı'nda değişiklik
Turizm Uzman Yardımcılığı Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ANKARA- Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı Giriş ve Kültür ve Turizm Uzmanlığı Yeterlik Sınavları ile Atanma, Yetiştirilme, Görev, Yetki ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

8 Mayıs 2004 tarihli Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı Giriş ve Kültür ve Turizm Uzmanlığı Yeterlik Sınavları ile Atanma, Yetiştirilme, Görev, Yetki ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'in adının Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı ve Uzmanlığı Sınav, Görev, Yetki, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik olarak değiştirilmesini öngören yönetmelikle "Uzman yardımcılığına atandıktan sonra tezin başarılı bulunması ve bunun ardından yapılacak olan yazılı ve sözlü sınavı'' ifade eden Yeterlik Sınavı'nın adı Kültür ve Turizm Uzmanlığı Yeterlik Sınavı olarak değiştirildi.

Yönetmeliğe göre sınava girmek isteyen adayların her bölge ve iklim şartlarında görev yapmaya engel hali bulunmadığına dair yazılı beyanını, erkek adayların askerlikle ilişkisinin olmadığına dair beyanını, sabıka kaydının bulunmadığına dair beyanını, adayca doldurulmuş güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına ilişkin formu, yüksek öğrenim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı veya ilgili kurumca onaylı suretini, sınav sonucunun yazılı olarak bildirilmesini müteakip 10 gün içinde Personel Dairesi Başkanlığı'na teslim etmeleri şart olacak.

Uzman yardımcıları adaylıkta geçen süre dahil, iki yılı tamamladıktan sonra olumlu sicil almış olmak koşuluyla Bakanlığın görev alanı ile ilgili konularda bir tez konusu belirleyerek hazırlayacak.

Tez konusu Bakanlık Müsteşarlığı'nın onayıyla kesinleşecek.

Uzmanlık tezi, tez konusunun ilgiliye tebliğ tarihini takip eden bir yıl içinde hazırlanacak.

Yeterlik sınavı sırasıyla Tez Değerlendirme ve Tez Savunması ve Mülakat olmak üzere iki aşamadan ibaret olacak.

Uzman yardımcısı, hazırladığı tezi süresi içinde teslim etmek şartıyla Yeterlilik Sınavı'na girmeye hak kazanacak.

Başarısız sayılan uzman yardımcıları hiçbir şekilde uzmanlığa atanamayacak, uzman yardımcılığı görevlerine son verilerek Bakanlık'ça durumlarına uygun diğer kadrolara atanacak.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.