• BIST 98.397
  • Altın 220,658
  • Dolar 5,3418
  • Euro 6,0852
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 2 °C

TÜRSAB'tan Sütlüce yemeği

TÜRSAB'tan Sütlüce yemeği
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a üzerinde Osmanlı kalyonu bulunan dev bir seramik tabak armağan etti.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL- İstanbul"un "Altın Boynuz"u Haliç"in kıyısında mücevher gibi bir kongre merkezi kuruldu. Bir zamanlar mezbaha olarak kullanılan binayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi 132 trilyon lira harcamayla İstanbul"un bir numaralı kongre merkezi haline getirdi. Ayrıca eski Galata Köprüsü"nün iki yakayı birleştirmesiyle Feshane"nin de kullanılmasına imkan veren bir yapıyla Sütlüce Haliç"e bir başka anlam kazandırdı.
TÜRSAB"ın ortak olduğu UKTAŞ tarafından işletilecek olan Sütlüce Kültür Merkezi" için tanıtım yemeği düzenleyen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “Haliç"e bir gerdanlık daha taktık” diyerek yapının önemini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Haliç"in geleceğinin parlak olduğunu bildirdi. İstanbul Valisi Muammer Güler'de Sütlüce Kültür Merkezi"nin verimli bir modelle işletileceğini umduğunu söyledi.


Sütlüce Kültür Merkezi 156 dönüm araziye yayılıyor

SU KONGRESİ"YLE HİZMETE GİRİYOR

Toplam 156 dönüm arazı üzerine kurulu Sütlüce Kültür Merkezi"nde kapalı 41 bin metrekare alan bulunuyor. 700 araçlık otoparkı, 650 kişilik lokantası, 6589 kişilik banketi, 11 bin metrekare fuar alanı, 8300 metrekarelik sergi alanı ile bölgenin en büyük kültür merkezi olarak hizmete hazırlandı. İçersinde 3 bin kişilik tiyatro salonu, 1000 kişilik bir adet 300"er kişilik 3 adet toplantı salonu ile açılış için 16 martta 12-15 bin kişiyi ağırlayacağı Uluslararası Su Kongresi"ni bekliyor.


Sütlüce Kültür Merkezi'nin ışıklandırması güzeldi

SÜTLÜCE KÜLTÜR MERKEZİ TANITIM YEMEĞİ

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, TUROB Başkanı Timur Bayındır, Marmara Vakfı Başkanı Akkan Suver, İstanbul Skal Başkanı Kemal Özyiğit ile seyahat acenteleri, çeşitli dallarda turizmciler, siyasetçiler, işadamları, belediye mensuplarının katıldığı tanıtım yemeği düzenledi.
Borsa Lokantası sahibi Rasim Özkanca'nın ekibiyle hizmet ettiği gecede önce zeytinyağlı tabağı geldi. Sonra su böreği yanına çoban salata, arkasından kuzu tandır verildi. İncir tatlısından sonra kahve veya çay ikram edildi. Yemekte her türlü içki vardı. İsteyen rakı, isteyen şarap içti.ULUSOY"DAN TOPBAŞ"A TEŞEKKÜR ARMAĞANI

Yemekte Sütlüce Kültür Merkezi"nin restore ederek Lütfü Kırdar ve UKTAŞ işletmesine verdiği için TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş"a üzerinde Osmanlı kalyonu bulunan dev bir seramik tabak armağan etti.
Gecenin açış konuşmasını yapan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy sözlerine “Ben siyasetçi değilim, hizmet adamıyım” diye başlayarak şöyle konuştu:ULUSOY: BANA "DELİ" DEDİLER

”Rahmetli Sakıp Sabancı ile bir toplantıda Açık Hava Tiyatrosu"nun üzerinin kapanması gerektiğini söylemiştim. Daha sonra Lütfi Kırdar"dan bahsetmiştim. Bana "deli" demişlerdi. Dünyada 11 milyar dolarlık bir kongre pazarı var. Bundan Türkiye"nin aldığı pay 1.9 milyar. Bu yeter mi? Yetmez! 290 milyona yakın para harcandı. Dünyanın sayılı kongre merkezlerinden biri oldu. Şimdi ise sektöre Sütlüce Kültür Merkezi"ni kazandırdık. Hangi görüşte olursak olalım ortak paydamız turizmdir.
Harbiye kongre vadisi yapılıyor. O da ülkeme ve İstanbul"a hayırlı olsun. İnsanlar gidici, ama sektör kalıcıdır.ULUSOY: HALİÇ"E BİR GERDANLIK DAHA TAKTIK

UKTAŞ 1993"te kuruldu. İdari ve işletme faaliyetlerini sürdürüyor. Sütlüce Kültür Merkezi"nde yapılacak Su Kongresi"nde neler olabileceğini görmek için önceki gün salonda deneme yaptık. Sonuçtan memnun kaldım. Sonra bu yemeği düzenledik. Kongre faaliyetlerinin nereye geldiğini göstermek, mihenk taşlarından birini görmenizi istedim. Yaldı 4 milyon 800 bin kişqi kongre turizmine katılıyor. 36 bin kişinin katıldığı İstanbul"a yeni bir merkez kazandırdık. Haliçe"e bir gerdanlık daha taktık.”TOPBAŞ: HALİÇ HAVZASININ GELECEĞİ PARLAKTIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş Sütlüce Kongre Merkezi'nin hizmete girmesiyle Haliç'in geleceğinin çok farklı bir noktaya taşındığını söyledi. Dünyanın ayrıcalıklı bir kentinde yaşadıklarını dile getiren Topbaş, kentin geçmişten getirdiği değerleri geleceğe taşıdıklarını, bu değerlerin bilinmesinin de turizmle olacağını belirterek şöyle devam etti:
”Turizme yatırım yapan herkesin önünü açtık. Destekçisi olduk. Talimhane"yi 37 günde bitirdik. İstanbul"a 25 bin yatak kapasitesi daha kazandıracak inşaatlar devam ediyor. Attığımz adımlar bir dönüm noktasıdır. Bir kırılma noktasının şahitlerisiniz. Biz kırıhlma noktasında görev yapıyoruz. İleride İstanbul farklı yerlere gelecektir. İstanbul önemli bir kongre kentidir. Haliç havzasının geleceği ise çok parlaktır.İstanbul"u İstanbul yapan üç şey var. Boğaziçi, tarihi yarımada ve Haliç. Bunlardan biri çıksa İstanbul İstanbul olmaktan çıkar.


Tüm Aşçılar Federasyonu-TAF Başkanı Yalçın Manav, 21 martta yapılacak 7. İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali için Başkan Topbaş'la görüştü.

TOPBAŞ: CENDERE VADİSİ, SİLİKON VADİSİ OLUYOR

Projelerimizde Cendere vadisi bulunuyor. Burası 460 dönem arazidir. Bilikon vadisi olacaktır. TCDD ile görüştük. Karadeniz"e uzanan bir hat konulacaktır. Hayvanat bahçesi ve yeşillikler içinde bir bölge olacaktır. Ayrıca Gaziosmanşapa"da seçkin hayvanların yer alacağı hayvanat bahçesinin ihalesi yapıldı.


Sütlüce Kültür Merkezi'nin 3 bin kişilik tiyatrosu

TOPBAŞ: 190 BİN KİŞİLİK KONGRE MERKEZİ HAZIRLIYORUZ

İstanbul"da 14 ayda 120 bin metrekare yeraltı inşaatını bitirdik.
Yerini açıklayamayacağım bir yerde 10 bin kişilik kongre merkezi hazırlığımız bulunuyor.
Mayıs ayında Kartal"da 555 hektar arazi üzerinde otel, kongre merkezi bulunan yaşam merkezine başlıyoruz. Sabiha Gökçen"e ve Karadeniz"de marinaya uzanan geniş bir alanı kapsıyor. İstanbul turizm ve finans merkezi olacaktır. Btütün bunların kahramanları İstanbul"da yaşayanlardır.

VALİ Başaran Ulusoy, Vali Güler'e bilgi verdi

GÜLER: İSTANBUL KENDİNİ AŞMIŞ BİR ŞEHİRDİR

İstanbul Valisi Muammer Güler, herkesin elini taşın altına koyması sonucu İstanbul"un bugünkü duruma geldiğini belirterek şöyle konuştu:
”İstanbul turizminde ocak ayında yüzde 4.8"lik azalma var. Ancak 2010"da hedeflenen 10 milyon turiste ulaşmak için sektör hazır olmalıdır.

Martta düzenlenecek Dünya Su Forumu için Mart ayı başından itibaren sıkı bir çalışma içerisine gireceklerini kaydeden Güler, ''Sütlüce Kongre Merkezinde Martta 20 devlet başkanı, 60 bakan ve 20 bin katılımcının yer alacağı Dünya Su Forumu'nu gerçekleştireceğiz. İstanbul'un bu etkinlikte güzel bir sınav vermesi lazım. Bunun için sadece Hükümet, devlet değil, tüm sektörlerin elini taşın altına koyması lazım'' diye konuştu. İstanbul'a 2003'te 2 milyon 699 bin turist geldiğini hatırlatan Güler, şu anda İstanbul'a gelen turist sayısının yaklaşık 7 milyon olduğunu, ancak bunun da yeterli olmadığını söyledi. 2010'da İstanbul'un 10 milyon turist hedefine ulaşması gerektiğini dile getiren Güler, ancak bunun lafla olmayacağını, turizm sektörü temsilcilerinin buna hazırlanması gerektiğini kaydetti. İl Özel İdaresi olarak kentte kültür ve kongre turizminin gelişmesi için önemli katkılar sunduklarını belirten Güler, sadece Topkapı Sarayı'ndaki 14 proje için 30 trilyon lira bütçe ayırdıklarını bildirdi.

Sütlüce Kongre Merkezi'nin sektör temsilcileri tarafından iyi bir şekilde işletilmesi gerektiğine dikkati çeken Güler, ''İstanbul'a yapılacak her bir kuruşluk katma değer, bu ülkenin çocuklarına ve geleceğine yatırımdır. İstanbul kendini aşmış, marka bir değerdir. Bunun iyi korunması ve geleceğe taşınması gerekir'' diye konuştu”


Sütlüce Kültür Merkezi'nin restoran bölümünün dışardan görünümü


Restoran bölümünde konuklar ağırlandı


Konuşmacılar için sahne hazırlandı


Talha Çamaş, Nezih Üçkardeşler ve eşi, Başaran Ulusoy. Talha Çamaş Başaran Ulusoy'un sarı kravat ve mavi gömleğini görünce 'Fenerbahçe'nin 7-0 galibiyeti için takmış. Bende ona uymak için böyle geldim" dedi.


Aldığı uluslararası kongreler ile dikkati çeken Ali Güler ile Başaran Ulusoy


Başaran Ulusoy "En büyük destekçim Murat Dedeman" dedi.


Sibel Eronç, siyah-beyaz elbisesi ile şıktı


The Green Park Hotels Başkanı Adil Üstündağ,  Holiday Inn Topkapı Müdürü Osman Öztürk, İstanbul Skal Başkanı Kemal Özyiğit, Eronç Turizm'den Sibel Eronç, Troy Turizm'den Hülya Türemez. Bu ekibin fotoğrafına girmek için koşanlar vardı ama geç kaldılar.


TUROB Başkan Yardımcısı Osman Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Yıldırım, Sütlüce'yi unutup yurtdışı maceralarını konuştularYemeğe ekibiyle katılan TÜRSAB Ankara BYK Başkanı Alper Maçkan, Cem Polatoğlu ile Ankara anılarını tazelediler.


Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş, BYK yönetimi ile yemekteydi


Bülent Katkak, Mustafa Kutluoğlu, Başaran Ulusoy, Feyyaz Yalçın, Semih Selimoğlu


Murat Dedeman, Timur Bayındır, Talha Çamaş ve Gül İrepoğlu. Fotoğrafta görüldüğü gibi herkes centilmen. Oturan bayanın çevresinde asker gibi dimdik ve esas duruşta bekliyorlar.Atipost Turizm'den Özlem Eskici, UFTAA üyesi Nihat Böytüzün, İstanbul Gazeteciler derneği Başkanı Engin Köklüçınar


Talha Çamaş, Hilton Otelleri Satış Müdürü Leyla Cingöz, Başaran Ulusoy, Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak


İstanbul Gazetecier Derneği Başkanı Engin Köklüçınar ve işi, yedi Tepe Üniversitesi Dekanı Sedefhan Oğuz, siyaseti hiç bırakmayan Yüksel Çengel


Bu dörtlü Üsküdar Amerikan Kız Lisesi mezunu ve turizmde buluştular. Leyla Cingöz, Özkan Derbend Berkarda, Sedefhan Oğuz, Elif Kuzik Altınok


İstanbul Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz, İstanbul Skal Başkanı Kemal Özyiğit. Dedeman Holding'den Rıfat Dedeman


Arzu Çengil, Feyyaz Yalçın'a "Bu saatten sonra fotoğraf kötü çıkıyor. Gençlik fotoğraflarımın yayınlanması lazım" dedi.


Cemil Baykal ve TUİ'den Çiğdem Dinç arkadaşlarıyla


Başaran Ulusoy önce UKTAŞ'ın çekirdek kadrosuyla birlikte oldu


UKTAŞ'ın çekirdek kadrosu büyüdü böyle oldu


UKTAŞ'ın çekirdek kadrosuna geceye hizmet eden Borsa lokantasının kadrosu eklenince böyle oldu


Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.