• BIST 113.453
  • Altın 327,210
  • Dolar 6,1555
  • Euro 6,7036
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara -5 °C

Türsab'ta bilet konusunda uzman yönetici yok.

Türsab'ta bilet konusunda uzman yönetici yok.
Ardasa Turizm’in sahibi Uğur Hacıailoğlu ile Glory Turizm’in sahibi Selma Yılmaz: Türsab yönetiminde ‘uçak biletinden anlayacak seviyede yönetici yok diyerek tepki gösterdiler.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL -
Türsab’ta yönetimin değişerek Firuz Bağlıkaya ve ekibinin yönetime gelmesinde büyük pay sahibi olan Ardasa Turizm’in sahibi Uğur Hacıaliloğlu ile Glory Turizm’in sahibi Selma Yılmaz bir açıklama yaparak Türsab’ın yeni yönetiminde ‘uçak biletinden sorumlu olacak seviye de konuya vakıf ve uzman yönetim kurulu üyesi olmadığını belirterek “sektörel boşluk bizi korkutuyor” dediler.

firuz-emitt.jpg

BİRLİKTE YOLA ÇIKTIK, AMA DIŞLANDIK
Değişim hareketi projesine koydurdukları programın icrası için yönetim kurulunda da temsil hakkı istediklerini belirten Uğur Hacialioğlu ve Selma Yılmaz, umre ve hac acenteleri temsilcisi derneği olarak hareket eden bir grubun çalışması sonucu Değişim Hareketinden dışlandıklarını belirttiler. Özellikle uçak bilete sorunlarını çözmek için Değişim Hareketi'nin büyük umutlarla başlattıklarını ancak sonradan araya girenler sonucu yönetimin dışında kaldıklarını belirten Hacıaliloğlu ve Yılmaz "Konularımızı kendi çıkarları doğrultusunda yöneteceklerinden şüphe ettiğimiz yüksek cirolu bazı IATA acentelerinin yönetmesine müsaade edilmemesi için elimizden geleni yapacağız. Kendi içimizde bir yapılanmaya gideceğiz" şeklinde konuştular.

TÜRSAB'IN YENI YÖNETİMİNDEKİ SEKTÖREL BOŞLUK
Yapılan açıklama şöyle:
Türsab eski yönetiminin seyahat acentelerini havayolları karşısında savunmadığını ve sektör dış işlerle ilgilendiğini görünce uçak bileti satan seyahat acenteleri olarak ayrı bir yapılanma yerine Türsab bünyesine katılarak sorunlarımızın çözülmesi için öncelikle Türsab Başkanının değişmesi gerektiğine inanarak 2015 Yılı başından itibaren ''Türsab Yeniden'' hareketini ile birlikte Sayın Firuz Bağlıkaya'ya oluşturarak  yola çıktık.

BÜTÜN MESAİMİZİ HARCADIK
Sayın Firuz Bağlıkaya'ya güvendiğimiz ve umut ettiğimiz için pek çok olayda havayolları karşısında örgütsüzluğümüzü hissetmemize rağmen uçak bileti seyahat acenteleri olarak ayrı bir örgütlenmeye gitmek yerine tüm mesaimizi ve gücümüzü Sayın Bağlıkaya'nın Türsab Başkanı olması için harcadık.

BILGI, BIRIKIM VE ENERJIMIZI KULLANDIK
Yine defalarca Türsab dışı örgütlenme ihtiyacımız meslektaşlarımız tarafından dile getirilmesine rağmen seçimler öncesi muhalefetin birlikteliğine zarar verecek ''olası bir oluşum'' olarak algılanabilir diye düşünerek harekete geçmedik ve Sayın Firuz Bağlıkaya'nın seçilmesini sağlayacak koşulların dışına çıkılmamasına özen gösterecek şekilde, hedeflenen yolda bütün bilgi, birikim ve enerjimizi sonuna kadar kullandık.

UMRE VE HAC GRUBU BIZI DEĞIŞIM HAREKETINDEN DIŞLANMAMIZ IÇIN ÇALIŞTI
Bütün iyi niyetimiz ve çabamıza rağmen son bir kaç ayda Umre ve Hac seyahat acenteleri temsilcisi derneği olarak hareket eden bir grup havayolları ile yapacakları uçak pazarlıklarına müsaade etmeyeceğimizi bildiklerinden sonradan kurulan Türsab Yeniden hareketi olarak bizim de içinde yer aldığımız Değişim Hareketinden dışlanmamız için çaba göstermeye başladı.

IATA SEYAHAT ACENTELERINDEN KIMSE ALINMADI
Onların bu çabaları, havayollarının baskısı, global acentelerin ve bazı yüksek cirolu kurumsal IATA seyahat acentelerinin özel baskısı ile görev ve sorumluluktan kaçmadığımız halde hepinizin bildiği gibi 24 şubat akşamı oluşturulan yönetim listesinde grubumuzdaki arkadaslarımızdan hiçbirisine yer verilmemiştir.

HAC VE UMRE GRUBUNUN DERNEĞI TEMSILCISINI SEÇTIRDI
Fakat hac ve umre acentelerinin içinden bir grup olarak organize olmuş olan dernek, Türsab yönetim kuruluna derneğin temsilcisini seçtirmiştir.

YÖNETİMDE IATA’DAN ANLAYAN YOK
Biz ilk başladığımız günden beri Türsab'ın uçak bileti satan üyelerinin mağduriyetinin ve havayolları karşısında uğradıkları haksızlıkların giderilmesi için uçak bileti konusundaki yapılacaklari programa koydurttuk ve Sayın Firuz Bağlıkaya'nın Baskan olması için verdiğimiz sözü yerine getirdik. Programımızın icrası için yönetim kurulunda da temsil hakkı istedik ama verilmediği gibi geçen hafta göreve başlayan yeni yönetim kurulunda uçak biletinden sorumlu olacak seviye de konuya vakıf ve uzman yönetim kurulu üyesi olmadığı gibi seyahat acentelerinin en çok sorunlu konusu olan uçak bileti konusunda yönetim nezdinde bir görevlendirme de yapılmamıştır.

MALI SORUNLAR UÇAK BİLETİNİ UNUTTURUYOR
Çok ağır bir borç yüklü mali tablo ve sektörel sorun yeni yönetimimizi beklerken meslek örgütümüz yönetim kurulunda uçak bileti konusunda sektörel boşluk oluşması da uçak bileti sorunlarımızın arka plana itileceği endişesi ile bizleri korkutmuştur..

HAC UMRE İÇİN TALEP TOPLUYORLAR
Yönetim kurulunda Türsab'a üye bütün hac ve umre acentelerinin temsilcisi olması gereken hac ve umreden sorumlu yeni yönetim kurulu üyesi ve bağlı olduğu dernek mazbataları aldıktan bir gün sonra Türsab adıyla dahi değil kendi adlarıyla hac uçakları için talep toplamaya başlamıslardır.

UÇAK BİLETİ VAADİNİ TAKİP EDECEĞİZ
Cuma günü yayınladıkları uçak talep toplama bildirilerini görünce uçak bileti satan seyahat acentelerinde acil olarak birleşmesi ve ortak hareket etmesinin zorunda olduğunu bir kez daha anladık.

KENDİ ÇIKARLARI İÇİN YÖNETECEKLERİNDEN ŞÜPHEMİZ VAR
Yaklaşık 5000 adet uçak bileti satan seyahat acentesinin sorunlarının çözülmesinde profesyonel memurlara ya da uzaktan kumanda ile konularımızı kendi çıkarları doğrultusunda yöneteceklerinden şüphe ettiğimiz yüksek cirolu bazı IATA acentelerinin yönetmesine müsaade edilmemesi için elimizden geleni yapacağız ve iflas ile kapanmamak için konunumuzun ve Sayın Firuz Bağlıkaya'nın seçim kitapçığında yer alan bizim hazırladığımız uçak bileti programımızın takipçisi olacağız.

UMUTLARIMIZI KAYBETTİK
2015 yılı başından bu tarafa Türsab içinde hareket edeceğimize inandığımız için hem sektörün umutlarından hem de kendi umudumuzdan zaman kaybettiğimiz için üzgünüz.

BİZDE ORGANİZE YAPILANACAĞIZ
Özellikle küçük ve orta ölçek uçak bileti satan seyahat acentelerinin havayolları,devlet ve Türsab nezdinde organize olmadan temsil edilemeyeceğine inandığımız ve oluşan yönetim boşluğu bizi korkuttuğu için hayal kırıklığımızı bir tarafa bırakarak hac ve umre seyahat acentelerinin organize hareket ederek gösterdiği başarıyı da örnek alarak en kısa zamanda konuyla ilgili bizde organize bir yapı ile sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Saygılarımızla

Uğur Hacıalioğlu -Selma Yılmaz

Bu haber toplam 3714 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.