• BIST 86.323
  • Altın 250,212
  • Dolar 6,0473
  • Euro 6,7713
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 26 °C

TÜRSAB'ın projeleri

TÜRSAB'ın projeleri
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tursapnet'te çıkan yazılar üzerine TÜRSAB'ın yatırımlarıyla ilgili açıklama yaptı.

İSTANBUL- TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tursapnet'te çıkan yazılar üzerine TÜRSAB'ın yatırımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Ulusoy TÜRSAb'ın resmi sitesinden yaptığı açıklamada "TÜRSAB ile ilgili A"dan Z"ye, merak ettikleri ne varsa, vakit darlığından web sitemize de bakma imkanları bulunmuyorsa, sağdan soldan araştırma yaparak zaman harcamasınlar, lütfen kendi meslek örgütlerini yani TÜRSAB"ı arasınlar. Emin olsunlar ki, her sorularına mutlaka cevap bulacaklardır" dedi.

Başaran Ulusoy'un açıklaması şöyle:


Sayın Üyelerimiz,

Tursapnet platformunda, 16.06.2009 tarihinde yer alan “Arkeoloji Müzesi ve TÜRSAB” konulu yazıda bulunan ve ne yazık ki eksik bilgilenmenin doğal sonucu olarak da eleştirel bir boyut kazanan bazı hususlara açıklık getirme zarureti hasıl olmuştur.

Şöyle ki;

*Kuşadası Komer Kongre Merkezi, Turistik Tesisler ve Alışveriş Merkezi projesi (temeli 2005 yılında atılmıştı. Geçen süre içerisinde ancak kaba inşaat seviyesine gelebildi, halen inşaat durmuş vaziyette..)

*Kuşadası, Kırklar Mevkii"nde inşaatına başlanan ve yaklaşık 42.000 metrekarelik devasa bir alan üzerine yapılacak olan KOMER Kuşadası Kongre Merkezi"nin kaba inşaatı tamamlanmış ve çelik çatı konstrüksiyonları takılmış bulunmaktadır. Şu ana kadar harcanan miktar, söz konusu projenin tamamının % 55"i olup, bu da yaklaşık 45.000.000.- TL."na tekabül etmektedir.

Yani; basit bir dille ifade etmeliyiz ki, inşaatı sürdürülen dünyanın en önemli kongre merkezlerinden biridir ve doğal olarak da oldukça önemli bir gider bütçesine ihtiyacı bulunmaktadır.

*Kuşadası TÜRSAB Turizm Meslek ve Denizcilik Lisesi (Kuşada"lı meslektaşlarımıza sordum, bırakınız inşaatı, böyle bir projenin varlığından bile haberdar değil..)

*Bu proje, Kuşadası Belediye Başkanlığı ile Birliğimiz arasında mevcut işbirliği çerçevesinde planlanmış olup, Belediye"nin Okul ile ilgili uygun bir arazi tahsisi yapamaması sebebiyle hayata geçirilememiştir. Dolayısı ile konu, sektörümüzle bilgi paylaşımı aşamasında bir gelişim göstermemiştir.

*Kütahya Çavdarhisar"daki Butik Hotel yapımı inşaatı (TÜRSAB"ın resmi sitesinde 2008 sonunda tamamlanması öngörülen inşaatla ilgili henüz hiçbir kayda değer gelişme olmadığını yerel kaynaklardan öğrendim...)

*Otelin kaba inşaatı, camlarının takılması kısmı dahil olmak üzere tamamlanmış olup, ince inşaatı ile ilgili organizasyon çalışmalarına başlanmıştır. 2009 yılı Ekim ayı sonunda hizmete açılması planlanmaktadır.

*Ürgüp"te tahsisli arazi üzerine Butik Hotel inşaatı (çok uzun süre önce TÜRSAB"a tahsis edilen ve kağıt üzerinde kalan bir proje olarak biliniyor..)

*Bu arazi üzerinde inşaata başlanabilmesi için Anıtlar Kurulu"ndan gelecek onay beklenmektedir.

*Bodrum"da Kültür Merkezi ve çok amaçlı salon yapımı (Ortakent"te yapılacağı rivayet edilen, Bodrum"lu turizmcilerin dahi bilemediği ve yine kağıt üzerinde kalan bir başka taslak proje.... ne yeri belli, ne projesi..)

*TÜRSAB Bodrum Kültür Merkezi binamız; Müskebi Caddesi, Çakmaklı Sokak, No:2, Ortakent/Bodrum adresinde mevcut olup, yapımı 01.08.2008 tarihinde tamamlanmış Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulumuzun da yer aldığı bir kompleks olarak hizmete girmiştir. Bu tarihten itibaren, Bodrum"da faaliyet göstermekte olan üyemiz seyahat acentelerinin hizmet aldıkları binamızın sembolik açılışı, 22.05.2009 tarihinde Muğla bölgesi yerel idarecileri, yerel basın mensupları ve üyemiz seyahat acentelerinden oluşan geniş bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.

*Kars Ani Harabelerinin Restorasyonu ve Kars Aynalıköşk Konferans Merkezi"nin tamamlanması (yine bir diğer sonuçlanmamış, kağıt üzerinde kalmış proje..)

*”Kars Ani Harabelerinin Restorasyonu” ???????? ; Birliğimizin bu konuda herhangi bir talebi ve taahhüdü olmamıştır.

Ancak, denilmek istenen şayet; Kars Aynalıköşk Restorasyonu ise, bu çalışma tamamlanmış olup, açılışı Başkanlığımız programı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Sayın Üyelerimiz,
Yukarıdaki açıklamaları siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarken, tursap.net platformunda yer alan ve son derece acımasız eleştirilerle dolu olan yazıyı kaleme alan arkadaşlarımız, bu projelerin tamamlanmamasına ait eleştirileri yaparken yazılarında yer verdikleri bir ifade, aslında kendi sorularına önemli bir cevaptır.. “TÜRSAB"ın kaynakları bellidir, üstelik bu kaynaklar kısıtlıdır da...” İşte sözün özü, budur. Yani, tüm bu projelerin TÜRSAB"ın resmi bütçesinden yapılabilmesi ne yasal olarak, ne de işlevsel mana da mümkün değildir.
Ayrıca, bazı arkadaşlarımıza, her zaman söylediklerimizi bir kez daha ifade etmek istiyoruz.
TÜRSAB ile ilgili A"dan Z"ye, merak ettikleri ne varsa, vakit darlığından web sitemize de bakma imkanları bulunmuyorsa, sağdan soldan araştırma yaparak zaman harcamasınlar, lütfen kendi meslek örgütlerini yani TÜRSAB"ı arasınlar. Emin olsunlar ki, her sorularına mutlaka cevap bulacaklardır.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ
(TÜRSAB)

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.